Szegedi sikerével az aranykapuba ért a Veszprém

2011.05.08. 11:21
Sportszerűen indult, majd paprikás lett a rangadó, de a nagy különbség elvette a mérkőzés élét (Fotó: Szabó Miklós)
A férfi élvonalbeli kézilabda-bajnokság, a Budapest Bank férfiliga döntőjének második felvonásán az MKB Veszprém kiütéses, tizenhárom gólos győzelmet aratott Szegeden vendéglátója, a Pick ellen. Mocsai Lajos együttese így az egyik fél harmadik győzelméig tartó versenyfutásban összesítésben 2–0-ra vezet, és egyetlen sikerre került a bajnoki aranyéremtől. A Pick húsz percig tudta tartani a szünetre már hatgólos előnyhöz jutó MKB-t, amely előbb Dejan Perics, majd Iváncsik Gergő, Uros Vilovszki és Marko Vujin vezérletével hengerelt.

A döntő első, veszprémi felvonásán az esélyesebb házigazdák remekül kezdték a mérkőzést. Gyorsan elhúztak, végig az ő akaratuk érvényesült, így a szünetben kilencgólos előnyben voltak (21–12).

Érett a szegedi kiütéses veresége, ám a második felvonásban fordult a kocka. A vendégek összekapták magukat, a 14–12-re megnyert második félidő a K.O.-vereséget kevésbé fájóvá, hovatovább elfogadhatóvá tette, és bizakodásra adott okot a Tisza-parti második mérkőzést illetően.

ELSŐ FÉLIDŐ

Az első húsz perc kiegyenlített játékot hozott, amely mindkét fél részéről elsősorban a fegyelmezett védekezésről szólt. Bár az MKB jutott kétgólos vezetéshez a találkozó elején, a szegediek nem estek kétségbe és nyílt csatára késztették ellenfelüket.

Innen nehéz lesz felállniuk Törőéknek

A hangulat Renato Sulic miatt paprikázódott fel, amin az előzmények ismeretében nem csodálkozhatunk. A veszprémiek játékosa ez idő alatt két kiállítást szedett össze, egyet védőként – kemény alkarost nyomott mellre-torokra –, majd támadóként is kapott egyet, így Mocsai Lajos jobbnak látta őt kivenni a mérkőzésből.

Hiába kezdett veszprémi önmagához képest nagyságrendileg jobban a Szeged, Dejan Perics kifogott rajta. A hajrá egyértelműen a veszprémi kapusról szólt, hárított ziccert, átlövést. A hazaiak elbizonytalanodtak, még büntetőt is rontottak, és egyre távolabbról voltak kénytelenek ellőni a labdát.

Eközben a Veszprém rutinos játékosai a biztos helyzeteket gólra váltották – Marko Vujin, illetve az Iváncsik fivérek bizonyultak a legszorgosabbnak –, így a szünetre hatgólos előnyre tettek szert a vendégek (9–15).

MÁSODIK FÉLIDŐ

Gulyás Péter beállításával új lendület kapott a Veszprém a fordulás után, amelyben Uros Vilovszki és Iváncsik Gergő is tarthatatlannak bizonyult. A veszprémi beálló góljai mellett büntetőket is kiharcolt.

A Szegednek csak periódusai voltak, de miután emberelőnyeit sorra kihagyta, a 47. percre a vendégek már tíz góllal elhúztak. Szétesett a hazai gárda. Skaliczki mester érezhette, hogy a kezdők motivációjukat veszítették, több fiatalt küldött pályára. Ők a körülményekhez képest jól megállták a helyüket, de a különbség nem akart csökkenni.

Sőt, a végére tizenháromra nőtt, amely az első húsz percre visszatekintve teljesen értelmezhetetlenül és felfoghatatlanul nagy különbség, viszont az utána történteket nézve meg abszolút igazságos (20–33).

A döntő harmadik mérkőzését, némi ázsiai vendégjáték után, május 22-én, Veszprémben rendezik meg, amelyen az MKB megszerezheti a klub újabb bajnoki aranyérmét.

A két nagy rivális a bajnokság rájátszásos lebonyolítása során huszonkettedik play off-mérkőzését vívta egymással, a Veszprém tizenötödször győzött, miként zsinórban tizenötödször bizonyult jobbnak a Szeged ellen.

FÉRFI KÉZILABDA NB I, BUDAPEST BANK FÉRFILIGA
DÖNTŐ, MÁSODIK MÉRKŐZÉS
PICK-SZEGED–MKB VESZPRÉM 20–33 (9–15)
Szeged, Újszegedi sportcsarnok. V: Dobrovits, Tájok
PICK-SZEGED: Tatai – Stranovsky 1, Butenko 1, Herbert, Beocsanin 1, Zubai 1, Törő 5/2. Cs: Mikler, Tóth M. (kapusok), Lékai 4, Bajorhegyi 3, Baláz 1, Grünfelder 1, Nagy N. 2, Kupcsik. Edző: Skaliczki László
MKB VESZPRÉM: Perics – Iváncsik T. 3, Vujin 7/3, Császár 1, Sulic 1, Terzic 3, Iváncsik G. 7. Cs: Laluska, Lusnyikov 1, Eklemovics 1, Vilovszki 4, Gulyás 5. Edző: Mocsai Lajos
Hétméteres: 5/2, ill. 4/3
Kiállítás: 2, ill 10 perc
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–0, a Veszprém javára
ONLINE TUDÓSÍTÁSPERCRŐL-PERCRE
1. perc Elkezdődött a mérkőzés, a Veszprém támadhat először. A kisebb sérüléssel bajlódó Vujin és Pérez is bekerült a veszprémiek keretébe. A szegedi kapuban Tatai kezd.
2. perc Bő egy percet támadott az MKB, majd Sulic fordul be beállóból a hatosról. 0–1
3. perc Kapu mellé szállt az első szegedi lövés.

3. perc Császár tört be erőszakosan. 0–2

4. perc Perics védett lábbal, a Szegednél maradt a labda.
4. perc Lékai cselezte magát nagy lendülettel ziccerig. 1–2
5. perc Tatai védett, a labda a Szegedhez pattant.
5. perc Zubai küzdött és fordult be, majd egyenlített kicsit oldalról a hatosról. 2–2
6. perc Egy távoli, talpról elengedett lövés kipattant Tatairól, majd Iváncsik Gergő a hatoson ólékodva lőtt gólt. 2–3
6. perc Lékai lövését védte Perics.
7. perc Vujin bombázott a bal felsőbe. 2–4
8. perc Zubai harcolt ki hétméterest, Laluska volt szabálytalan. Törő értékesítette a büntetőt. 3–4
9. perc Bajorhegyi rántotta le Sulicot, ez is hetes. Vujin büntetett. 3–5
9. perc Butenko vert be egy átlövést a kapu bal oldalába. 4–5
10. perc Terzic is átlőtt. 4–6
10. perc Bajorhegyi lőtt kapu mellé.
11. perc Terzic lőtt kapu fölé. Tatai kapkodott az indítással, el is adta a labdát.
12. perc Tatai védett Iváncsik betörése után,de ez is büntető. Viszont Vujin hétmétereset hárította Tatai.
13. perc Sulic az első kiállított játékos. Butenkónak nyomott a nyakára egy alkarost.
13. perc Egy szegedi szélső gól, Stranovskyé az érdem. 5–6
14. perc Érett a passzív, majd Terzic vágott be egyet hátrányban. 5–7
14. perc Bajorhegyi lőtt egy gólt talpról, derék magasságban, távolról. 6–7
14. perc Kiegészült az MKB.
15. perc Sulic ellen szabálytalankodtak a szegedi falban, de a veszprémi előadta a nagyhalált, majd teátrális jelenetekkel adta mindenki tudtára, őt milyen igazságtalanság érte. Kapott is érte két percet.
16. perc Terzic lövését védte Tatai, majd Lékai adott rossz passzt.
17. perc Terzic ment bele a szegedi falba, majd Butenko lőtte kapu mellé a ziccert.
17. perc Ismét teljes létszámban a Veszprém. Vujin be is pattintott egyet a kapuba. 6–8
18. perc Bajorhegyi ismét a földről lőtt, ezúttal Perics lábai között a kapuba. 7–8
19. perc Herbert blokkja után a megszerzett labdát Iváncsik Gergő ejtette át Tatain, majd közben Bajorhegyi kapott két percet, mert túl keményen dolgozott a falban. 7–9
20. perc Szorította az idő a Szegedet, távolról lőttek a hazaiak, Perics védett lábbal.
21. perc Iváncsik Tamásnak húzták meg a szélt, ki is használta a lehetőséget. 7–10
21. perc Kiegészült a Szeged.
21. perc Törő akciógólja a szélről. 8–10
21. perc Iváncsik Gergő is a szélről kanyarodott fel. 8–11
22. perc Beocsanin tört be, belül védekezésért szegedi hétméteres. Törő a kapufát találta el a büntetőből.
23. perc Eklemovics lőtt kapufát, Törő lövését pedig védte Perics.
24. perc Zubai szedett össze egy lecsorgót a hatoson, ziccerben oldalvást bevetődött, de Perics testtel védett. A szegedi beálló a földön maradt és a könyökét fájlalta.
24. perc Beocsanincs lőtt kapu mellé. Vilovszki a bal szélről volt eredményes, Tatai lábai alatt pattintott a szegedi kapuba. 8–12
25. perc Butenko 12 méteres átlövését két kézzel fogta meg Perics, aki rosszul indított, de a labda így is a veszprémieknél maradt.
26. perc Mikler érkezett a szegedi kapuba, rögtön egy védéssel mutatkozott be.
26. perc Stranovsky ziccerét hárította Perics.
27. perc Iváncsik Gergő a szélről volt eredményes. 8–13
28. perc Butenko közelebb merészkedett, 10 méterről a kapu mellé lőtt.
28. perc Vujin felugrott, kivárt picit, majd a védők között a kapu bal oldalába pattintott. 8–14
28. perc Skaliczki László időt akart kérni, de csapata elveszítette a labdát, Iváncsik Tamás pedig ziccerben növelte a különbséget. 8–15
28. perc Most jöhetett a szegedi időkérés.
29. perc Zubai lőtt érvénytelen gólt, közben Laluskát állították ki. Támadhat a Pick.
30. perc Bajorhegyi szépen lőtte át a veszprémi falat elhajlásból. 9–15
30. perc Veszprémi időkérés.
30. perc Kapu fölé lőttek a vendégek, a Szeged ziccerig jutott, de Zubai lövését védte Perics.
30. perc Vége az első félidőnek.
31. perc Elkezdődött a második felvonás. Támadhat a Szeged.
31. perc Baláz lövése után csorgott be a labda Perics lábai között. 1015
32. perc Iváncsik Gergő ejtette át Miklert. 10–16
32. perc Lusnyikov kapott két percet, mert rángatta Zubai mezét.
32. perc Bajorhegyi veszítette el a labdát, támadhat a Veszprém.
33. perc Labdát szerzett a Szeged, Lékai passzát a szélről befutó Törő váltotta gólra középről. 11–16
34. perc Gulyás eredményes a szélről. 11–17
34. perc Lékai adta el a labdát, de Gulyás kivezette a labdát.
35. perc Lékai ezt most nagyon eladta. 12–17
35.perc Grünfelder bátran betört és Perics füle mellé lőtt. 13–17
36. perc Terzic vállalta el. 13–18
37. perc Szegedi hétméteres. Grünfelder büntetőjét lábbal védte Perics.
38. perc Veszprémi átlövés végezte a kapufán, majd eladott szegedi labda.
38. perc Kontraziccerig vitte a Veszprém, Lusnyikov a gólszerző. 13–19
39. perc Zubai lövését védte Perics, de hetest kaptak a szegediek, amit Törő értékesített. 14–19
40. perc Gulyás ejtette át a szélről Miklert. 14–20
41. perc Perics tolt kapufára egy átlövést, majd a kontrából rendezetlen szegedi fal ellen Iváncsik Gergő volt eredményes. 14–21
41. perc Lékai terült el, előnyszabály, de a szegedi támadásból nem született gól, Laluskát viszont kiállították.
42. perc Iváncsik Gergő hatodik gólját szerezte. 1422
42. perc Törő ziccert váltott gólra. Miklert Tatai váltotta a szegedi kapuban. 15–22
43. perc Terzic lőtt kapufát, Bajorhegyi indult, de Perics fogta a nem túl erős lövést.
43. perc Kiegészült a Veszprém.
44. perc Gulyás átlövést is bevállalt, ami be is surrant a röviden. 15–23
45. perc Butenko tört be, bár eltalálta Pericset, de belül védekezésért hetest kaptak a házigazdák. Törő csuklóból pattintott, Perics félkézzel, lazán védett.
45. perc Iváncsik Gergő éles szögből a szélről lőtte ki a hosszút. 15–24
46. perc Terzic kapott két percet, mert lerántotta az őt beforgató Lékait.
46. perc Butenko technikai hibát vétett, támadhat a Veszprém.
47. perc Vilovszki a beállóban szedett össze egy bejátszást, majd okosan a hosszúba lőtt. Közte tíz, rászámolt a vendégtábor. 15–25
47. perc Beocsanincs szépített, közben Tóth Mihály állt be a szegedi kapuba. 16–25
48. perc Gulyás gyorsan felavatta az új hálóőrt. 16–26
49. perc Megvan Tóth első védése.
49. perc Vilovszki fordult be, Hertbert nem tudta megtartani. 16–27
49. perc Nagy Norbert a szélről volt eredményes. 17–27
50. perc Eklemovics lőtt gólt. 17–28
51. perc Nagy Norbert ismét a szélről volt eredményes, Perics alatt pattintott a hálóba. 18–28
51. perc Vilovszki harcolt ki büntetőt, Vujin a kapuba vágta a labdát. 1829
52. perc Vilovszki szedett össze egy nem túl meggyőző passzt, és lőtt gólt a hatosról. 1830
53. perc Szétesett a Szeged, Gulyás betörés után volt eredményes. 18–31
53. perc Skaliczki László időt kért.
54. perc Lékai lőtte át a veszprémi falat a földről. 19–31
54. perc Eklemovics passzolt a háta mögött, Vilovszki érvénytelen gólt lőtt, belépett.
55. perc Szegedi kapufa.
55. perc Vujin lőtt gólt átlövésből. 1932
55. perc Kapu mellé szállt szegedi lövés. Eklemovics lépte el támadásban.
56. perc Vilovszki lövését védte Tóth, de a labda a Veszprémnél maradt, visszahúzták a vendégek beállóját lövés közben.
57. perc Szegedi labdaszerzés után gyors kontra, de Grünfelder ziccerét védte Perics, méghozzá fejjel.
58. perc Eladott veszprémi bejátszás.
58. perc Lékai mutatta be a passzcselt, majd betört és gólt lőtt. 20–32
59. perc Tóth védett, de támadhat a Veszprém.
59. perc Császár elhajlásos lövését blokkolták.
60. perc Vilovszki ellen szabálytalankodtak, a büntetőt Vujin vágta a szegedi kapuba. 20–33
60. perc VÉGE A TALÁLKOZÓNAK.

A 9–12. HELYÉRT
TM-Line PTEPEAC Pécsi VSE–Mezőkövesdi KC 29–25 (15–15)
Ld: Pásztor Á. 10 (4), Kovács G. 5, Iváncsik Á. 4, Werner 3, Boda 3, ill. Bécsi 6, Fekete 4 (2), Juhász Z. 4, Rosta M. 3, Papics 3