A pont nélküli Japán meglepte a hibátlan Romániát

2011.12.07. 01:10
A forduló előtt pont nélkül álló Japán pontot csent az eddig hibátlan Romániától a Brazíliában zajló női kézilabda-világbajnokság csoportkörének harmadik fordulójában. Oroszország, Norvégia és Svédország a papírformát igazolva biztosan nyert, a horvátok megnehezítették a dánok dolgot. A házigazdák kisebb bravúrt bemutatva legyőzték Franciaországot.

Románia az utolsó tíz percben közte hatról engedte kiegyenlíteni Japánt (Fotó: ihf.info)

A-CSOPORT

Nehezen gyűrte le Montenegró Angolát. Utóbbi együttes végig szorosan tapadt, majd a második félidő közepén két góllal is meglépett, de jött Bojana Popovics, és vezetésével szűk montenegrói siker született.

Norvégia 1–2 után 8–2-re megugrott Izland ellen, és onnantól kezdve nem hagyott nyitott kérdést, mármint a gólkülönbségen kívül. Heidi Löke 1/1-gyel zárt, Katrina Lunde Haraldsen kilenc védést bemutatva 47 százalékos hatékonysággal dolgozott a norvég kapuban.

A visszafogott német kezdés Kína malmára hajtotta a vizet, de a szünet (12–7-es ázsiai vezetés) után nagy menetelésbe kezdve az utolsó percekben az európaiak megnyerték a meccset. Nyerő emberük Nadja Nadgornaja volt, aki három gólját a kritikus utolsó két és fél percben szerezte.

B-CSOPORT

A címvédő oroszok az első félidőben 6–0-val kezdtek, majd 11–0-val zártak, így már a szünetre tetemes, 17 gólos előnyhöz jutottak Ausztrália ellen. A pihenő után aztán még erre is rá tudtak tenni nem egy, hanem mindjárt tizenhat „lapáttal”, hogy a végén közte 37-nél álljanak meg. A vesztes csapatban Allira Hudson-Gofers bátran, de pontatlanul lőtt (1/17), az oroszoknál többek megszórták magukat, Irina Bliznova 8/9-cel csapata legeredményesebbjének bizonyult.

Kazahsztán nem tudta megnehezíteni Hollandia dolgát, utóbbi a 12. percben már 8–1-re vezetett. A kazahok a végén 4–0-s etappal kapaszkodtak, de nem tudtak tíz alá kerülni a végére.

A spanyolok a 8. percben 6–1-re megléptek, de a dél-koreaiak a 23. percben 9–9-re utolérték az ellent. Onnantól kezdve fej-fej mellett haladtak, majd a hajrában a spanyolok emeltek egyet a csapásszámon – az utolsó hét perc 8–4-gyel lett az övék –, amelyre az ázsiaiak már nem tudtak válaszolni.

C-CSOPORT

Kuba az első félidőben nagyon elengedte Tunéziát – hétgólos volt a hátránya a szünetben –, így a második játékrészben már hiába iparkodott, képtelen volt megakadályozni az észak-afrikaiak sikerét.

A románok az 50. percig nyerő helyzetben voltak, de az utolsó tíz percben nagyot hajrázott Japán, amely 10–4-gyel döntetlenre mentette a mérkőzést. A találkozó utolsó három gólját az ázsiaiak szerezték, Fudzsi Sio 13 kísérletből szerzett tizenegy gólt, hatból hat büntetőt vágott be. A románoknál Aurelia Bradeanu hat lövésből háromszor volt eredményes, Neli Valentina Ardean-Elisei pontosabban célzott, 9/11-gyel végzett, és ebből csak egy volt büntető. A románok hibátlanok, a japánok pont nélküliek voltak a mérkőzés előtt.

A nap rangadóját Franciaország és a házigazda Brazília játszotta. Az első félidő végére a hibátlanul kézilabdázó franciák hétgólos előnyre tettek szert, de lelkes közönségük támogatását bírva a dél-amerikaiak kiváló védekezésből indulva fordítottak. Igaz, közben azért a szerencsével sem álltak hadilábon, gyakorlatilag majdnem minden lövésükből gól született. A vesztes az utolsó negyedórában már csak egy dobott gólra volt képes. A győriek brazil légiósának, Eduarda Amorimnak nem nagyon ment, hat kísérletéből egy gólt lőtt.

D-CSOPORT

Uruguay meglepően később adta be a derekát az esélyesebb svédekkel szemben (21. p., 7–7), de a szünet előtti időszak az európaiaké volt, akik hatgólos előnyt szereztek maguknak a szünetre. A 48. percre megduplázódott a különbség, az akkor már kevés ellenállást tanúsító dél-amerikaiak végül papírforma szerint nagyon kikaptak.

A hármat vágó Andrea Penezic vezérletével tíz perc alatt 4–0-val megléptek a horvátok, de az addig gólképtelen dánoknak nyolc perc (benne egy 6–0-s rohammal) is elég volt a fordításhoz. A horvátok a második félidőben is szorgosan tapadtak, de a felvonás közepén ötgólos előnyre tettek szert a dánok, onnan már úgy sem lehetett visszaút, hogy a vesztes azért egy 3–0-s szakasszal még életjelet adott magáról.

Elefántcsontpart már az első félidőben elhúzott, majd a 38. percben már megvolt a tízgólos előnye (19–9). Argentína egy 4–0-s résszel még felzárkózott ugyan mínusz ötre, de a hátralévő kilenc percben a különbség döntően már nem változott.

Norvégia–Izland 27–14 (14–7)
Ld: Sulland 6, Kurtovic 4, Herrem, Frafjord, Alstad, Riegelhuth 3-3, ill. Sigurdardottir 5, Gudmundsdottir, Knutsdottir 3-3
B-CSOPORT
Dél-Korea–Spanyolország 26–29 (12–13)
Ld: Csoi 8, Wu 5, Kim Csa 4, Kim On 3, ill. Mangue 6, Martín, Alberto, Pena 4-4, Cuadrado 3
Kazahsztán–Hollandia 20–32 (8–18)
Ld: Baranovskaja 6, Latkina 4, Volnukina 3, ill. Abbingh 7, Polman 4, Visser, Hilster, Van der Heijden, Kramer 3-3
Oroszország–Ausztrália 45–8 (21–4)
Ld: Davigyenko, Turej 6-6, ill. Cook 2
C-CSOPORT
Franciaország–Brazília 22–26 (17–10)
Ld: Pineau 5, Deroin, Lacrabere 3-3, ill. Piedade, Pinheiro 4-4, Rodrigues 6, Nascimento, Rocha 3-3
Románia–Japán 28–28 (13–12)
Ld: Ardean-Elisei 9, Chintoan, Amariei 4-4, Chirila, Bradeanu 3-3, Ill. Fudzsi 11, Kamimachi 5, Arihama, Hayafune 4-4
Tunézia–Kuba 32–29 (18–11)
Ld: Elgaui 7, ill. Gómez 9, Fernández 6
D-CSOPORT
Argentína–Elefántcsontpart 19–25 (8–14)
Ld: Mendoza, Decilio 5-5, Totolo, Haro 3-3, Ill. Gondo 5, Mambo, Guede 4-4, Traore 3
Dánia–Horvátország 23–19 (10–8)
Ld: Troelsen 6, Burgaard 5, Jorgensen, Kristiansen 3-3, ill. Penezic 9, Jezic 4
Svédország–Uruguay 31–14 (13–7)
Ld: Roberts 6, Johansson, Tortenson 5-5, ill. Castro, Fynn 3-3