nemzetisport.huonline 2012.05.13 21:33 Frissítve: 2019.05.13 03:26

A NŐI KÉZILABDA IHF- ÉS EHF-KUPA GYŐZTESEI

 

A NŐI KÉZILABDA IHF- ÉS EHF-KUPA EDDIGI GYŐZTESEI, DÖNTŐSEI 
Szezon Kupagyőztes Döntős
1981–82 HK Tresnevka Zagreb (jugoszláv) Egle Vilnius (szovjet)
1982–83 Avtomobiliszt Baku (szovjet) Empor Rostock (NDK-beli)
1983–84 Chimistul Valcea (román) VfL Oldenburg (NSZK-beli)
1984–85 ASK Vorwärts Frankfurt (NDK-beli) Vasas SC (magyar)
1985–86 SC Leipzig (NDK-beli) Debreceni MVSC (magyar)
1986–87 Buducsnoszt Titograd (jugoszláv) Start Bratislava (csehszlovák)
1987–88 Egle Vilnius (szovjet) Buducsnoszt Titograd (jugoszláv)
1988–89 Chimistul Valcea (román) Egle Vilnius (szovjet)
1989–90 ASK Vorwärts Frankfurt (NDK-beli) Szpartak Kijev (szovjet)
1990–91 Lokomotiva Zagreb (jugoszláv) Bayer Leverkusen (német)
1991–92 SC Leipzig (német) TJ Tempo Partizánske (cseh)
1992–93 Rapid Bucuresti (román) CSL Dijon (francia)
1993–94* Viborg HK Debreceni VSC-Symphonia (magyar)
1994–95 DEBRECENI VSC-SYMPHONIA (magyar) Bakkelagets Oslo (norvég)
1995–96 DEBRECENI VSC-SYMPHONIA (magyar) Larvik HK (norvég)
1996–97 Olimpija Ljubljana (szlovén) Borussia Dortmund (német)
1997–98 DUNAFERR SE (magyar) SCP Banská Bystrica (szlovák)
1998–99 Viborg HK (dán) Győri Graboplast ETO KC (magyar)
1999–00 Ferrobus Mislata (spanyol) Tertnes Idrettslag (norvég)
2000–01 Montex Lublin (lengyel) Podravka Koprivnica (horvát)
2001–02 Ikast Bording (dán) Győri Graboplast ETO KC (magyar)
2002–03 Slagelse FH (dán) Dunaferr SE (magyar)
2003–04 Viborg HK (dán) Győri Graboplast ETO KC (magyar)
2004–05 CORNEXI-ALCOA-HSB (magyar) Győri Graboplast ETO KC (magyar)
2005–06 FERENCVÁROSI TC (magyar) Podravka Koprivnica (horvát)
2006–07 Zvenyigorod Zvezda (orosz) Ikast Bording (dán)
2007–08 Dinamo Volgograd (orosz) Itxako Navarra (spanyol)
2008–09 Itxako Navarra (spanyol) HC Leipzig (német)
2009–10Randers (dán)
Elda Prestigio (spanyol)
2010–11
FC Midtjylland (dán)Tvis Holstebro (dán)
2011–12
Lada Togiatti (orosz)
HC Zalau (román)
2012–13
Team Tvis Holstebro (dán)
Metz (francia)
2013–14
Lada Togliatti (orosz)Esbjerg (dán)
2014–15
 Holstebro (dán) Rosztov-Don (orosz)
2015–16DUNAÚJVÁROSI NKKA (magyar) TuS Metzingen (német)
2016–17
Rosztov-Don (orosz)
Bietigheim (német)
 2017–18SCM Craiova (román)Vipers Kristiansand (norvég)
 2018–19 SIÓFOK KC  Esbjerg (dán)

 

2020.02.23 18:08:06

Kézilabda B. L.

A franciák a 45. percben néggyel mentek, az utolsó másodpercekben az egálért támadtak, de Kiss védett.

2020.02.23 15:10:55

Kézilabda H. D.

David Davis csapata az utolsó kör eredményeitől függetlenül biztosította a második helyét a csoportban.

2020.02.21 10:35:48

Kézilabda BACSKAI JÁNOS

Elek Gábor csapata túl sokat hibázott, a vereséggel biztosan lemondhat a BL-negyeddöntőbe jutásról.

2020.02.17 18:54:47

Kézilabda CSINTA SAMU

A kézilabdázás állócsillagát horrorsérülések hátráltatták – és a mieink ellen rendre remekel.

2020.02.19 14:39:20

Kézilabda T. D.

Juan Carlos Pastor csapata sok hibával, enerváltan játszott, így simán kikapott Németországban.