A címvédő FTC esélyt sem hagyott a Westfrieslandnak

2011.11.13. 19:41
Más súlycsoport: a Ferencváros könnyedén lépett át a Westfrieslandon (Fotó: Mirkó István, archív)
Az esélyeknek megfelelően a címvédő FTC-Rail Cargo Hungaria hazai pályán is magabiztosan nyert a holland Westfriesland ellen, ezzel pedig kettős győzelemmel jutott be a női kézilabda KEK nyolcaddöntőjébe. Az első meccs 15 gólos sikere után ezúttal 17-tel voltak jobbak a zöldek.

Ahogy arra előzetesen számítani lehetett, különösebb izgalmakat nem tartogatott a mérkőzés, még úgy sem, hogy az FTC nem igazán pörgött fel az első félidőben. A kezdő sor nagyjából tizenöt percet volt a pályán, utána Elek Gábor ígéretéhez híven folyamatosan lehetőséget adott a máskor kevesebbet játszóknak. A hollandok amíg igazán bírták erővel, kellemetlen ellenfelek voltak, védekezésben is keményen odatették magukat.

Pastrovics Melinda ugyanakkor szinte megbabonázta őket, támadásban azonban nem tudott a Fradi sokáig öt-hat gólnál jobban elmenni. A 20–13-as első játékrész után feljavult a magyar csapat, és a 36. percre meglett a tízgólos előny (24–14). Elsősorban Jelena Zsivkovics termelte a gólokat, de Zácsik Szandra is szépen „zárkózott" mögötte.

A jobb szélen a fiatal Lukács Viktória is szerepet kapott, a csarnok pedig óriási üdvrivalgásban tört ki minden góljánál – márpedig négyig is eljutott. De Dajka Bettina és Szarka Adrienn is hozzátette a magáét a csapat teljesítményéhez. A végére 17 gólt pakolt közé a címvédő, így hazai pályán is magabiztosan nyert, de a neheze még csak ezután következik a KEK-ben. Sorsolás kedden, mikor már a BL-ből kiesettek is ott lesznek a mezőnyben.

NŐI KÉZILABDA KEK
A 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT
FTC RAIL CARGO HUNGÁRIA–WESTFRIESLAND FEW (holland) 38–21 (20–13)
Kőbányai út, 600 néző. V: Miscsuk, Rockov (ukránok)
FTC: PASTROVICS – Kovacsicz 2, Szamoránszky P. 3, Cifra 1, Tomori 1, Szucsányszki 2, Szádvári 1. Cs: Zácsik 6, Zsivkovics 7 (4), Szarka 4, DEÁKI 3, Such, DAJKA 4, LUKÁCS 4. Edző: Elek Gábor
WESTFRIESLAND: Roelfs – Van der Moolen 1 (1), Wenker 1, Zwarthoed 2, Kamp 1, Prak 1, Wals 3 (1). Cs: Doodeman (kapus), BOUWER 6, Kluit 2, Spijkerman 2, Deen 2. Edző: Aaf van Dijk
Az eredmény alakulása. 8. p.: 5–1. 13. p.: 9–3. 22. p.: 14–7. 36. p.: 24–14. 45. p.: 30–15. 55. p.: 33–20
Kiállítások: 4, ill. 12 perc
Hétméteresek: 7/4, ill. 5/2
Elek Gábor: – Örülök a fiatalok jó teljesítményének, felszabadult játékkal sikerült nagyarányú győzelmet aratnunk. A hibáink is a felszabadultságunkból adódtak.
Aaf van Dijk: – Lehetőségeinkhez képest jól játszottunk, tudtuk, hogy sok esélyünk nincs a továbbjutásra. Ellenfelünk kapusa végig fantasztikusan védett, ezzel maradék önbizalmunkat is tönkretette.
Továbbjutott: az FTC, 72–40-nel