Női kézi NB I: sokáig tartotta magát, de végül simán kikapott a Kozármisleny

Sári RolandSári Roland
2024.03.13. 19:37
Kuczora Csenge hatszor is betalált (Fotó: Nemzeti Sport, archív)
A Vác hazai pályán ugyan nehezen kezdte a találkozót a Kozármisleny ellen, de végül 34–21-re simán legyőzte a vendéggárdát a női kézilabda NB I szerdai játéknapján.

A mérkőzés elején meglepően kiegyenlített volt a küzdelem, a mindössze három ponttal a tabella utolsó helyén álló Kozármisleny simán tudta tartani a lépést a váciakkal, akik hibát hibára halmoztak. Az első félidőben többször is volt, hogy döntetlennel álltak a csapatok és a fordulásnál is csak kettővel ment a hazai gárda.

A folytatásban azonban kijött a két csapat közti különbség. A Vác megtalálta a játékát és egyre gyakrabban talált be az ellenfél kapujába, amivel már nem tudták tartani a lépést a vendégek. Végül a különbség egészen 13 gólosra növekedett, így 13 meccsesre nőtt a Kozármisleny nyeretlenségi sorozata.

A váciaknál Ballai Anna és Kuczora Csenge voltak a legeredményesebbek, mindkét játékos 6-6 góllal segítette csapatát a győzelemhez.

KÉZILABDA
NB I, NŐK
PRAKTIKER-VÁC–KOZÁRMISLENY KA 34–21 (13–11)
Vác, 550 néző. V: Dáné, Marton
VÁC: Bukovszky – SUCH 5, Ballai B. 3 (1), Bordás 2, KUCZORA 6 (1), Marincsák 1, BALLAI A. 6. Csere: Csizmadia, Győri A. (kapusok), BÁNFAI K. 4, CSÍKOS L. 4, Kovalcsik J. 1, Kurucz A. 1, Csire 1, Bencsik D. Edző: Herbert Gábor
KOZÁRMISLENY: Wichmann – Imrei R., BRETTNER 4, Bánfai V. 2, Tobak, SCHEFFER 6 (1), SZATMÁRI M. 3. Csere: Pusztai P., Szabó Luca (kapusok), Lengyel L. 2, Hadnagy 1, Halász, Zsemberi 2, Grosics, Köpösdi 1, Imrei N. Edző: Gyulay László
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–1. 10. p.: 6–3. 14. p.: 6–6. 20. p.: 9–7. 25. p.: 10–9. 35. p.: 17–12. 38. p.: 18–14. 45. p.: 23–15. 50. p.: 25–16. 55. p.: 29–17. Kiállítások: 6, ill. 6 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 2/1
Herbert Gábor: – A mérkőzés elején nem éreztem kellő koncentrációt a játékosaimban, lelassított bennünket az ellenfelünk, voltak megbeszélt dolgok, amelyekből sokat hibáztunk. A második félidőben tempót váltottunk, olyan sebességgel játszottunk, ami a végén meghozta a döntő különbséget. Az olyan műhelyekre, mint a Kozármisleny, nagy szüksége van a magyar kézilabdának.
Gyulay László: – Az első félidőben nagyon jól megértették a lányok, hogy mit szeretnék látni tőlük, különösen tetszett a védekezésünk ebben a játékrészben. Sajnos még nem vagyunk képesek arra, hogy taktikailag végig fegyelmezettek maradjunk. Összességében előreléptünk, önmagunkhoz mérten mintegy negyven percig jó teljesítményt nyújtottunk.