Női kézi NB I: simán legyőzte a Budaörs a Kozármislenyt

D. S. B.D. S. B.
2024.03.21. 19:39
Debreczeni-Klivinyi Kingáék simán megverték a Kozármislenyt (Fotó: Moyra-Budaörs/Pozsonyi Roland)
Hazai pályán könnyedén legyőzte a Moyra-Budaörs a tabella utolsó helyén álló újonc Kozármislenyi KA-t a női kézilabda NB I 17. forduló egyetlen csütörtöki mérkőzésén.

A házigazda Pest vármegyei csapat Vártok Ramóna védéseire és Vártok Tamara góljaira építve 20 perc után 14–6-ra, a szünetben pedig 18–10-re vezetett. A baranyaiak ugyan jól kezdték a második félidőt, és 6–2-es rohammal megfelezték a különbséget, de ez csak fellángolás volt részükről. A Budaörs magabiztosan nyert 32–23-ra, visszavágva a szeptemberi 30–27-es vereségért.

KÉZILABDA
NŐI NB I, 17. FORDULÓ
MOYRA-BUDAÖRS–KOZÁRMISLENY KA 32–23 (18–10)
Budaörs, 480 néző. Vezette: Kiu G., Kiu T.
BUDAÖRS: VÁRTOK R. – VÁRTOK T. 6, Schneider 2 (1), Debreczeni-Klivinyi 3, Gorilszka 4, Hudák 1, Tóth M. 2. Csere: Mistina (kapus), Szabó-Májer, Gergely-Zsigmond, Szövérdffy-Szabadfi 4, SZABÓ ANNA 4, Szekerczés 2 (1), Pálos-Bognár 3, Wutschi, Kiss M. 1 Edző: Buday Dániel
KOZÁRMISLENY: Pusztai – Imrei R. 3, Brettner 2, Bánfai V. 2, Lengyel L. 2, Scheffer 3 (1), SZATMÁRI 6 (4) Csere: Wichmann (kapus), Hadnagy, Tobak, Halász, Zsemberi 1, Köpösdi, Kecskés 4, Imrei N. Edző: Gyulay László
Az eredmény alakulása. 7. perc: 6–2. 12. p.: 7–5. 20. p.: 14–6. 27. p.: 15–10. 33. p.: 18–13. 40. p.: 20–16. 46. p.: 24–16. 50. p.: 27–18. 56. p.: 32–21. Kiállítások: 8, ill. 6 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 5/5
Buday Dániel: – Vereségsorozatban voltunk, ezért lelkileg kicsit lent volt a társaság. Azt kértem tőlük, hogy javítsunk a formánkon és a helyzetkihasználáson. Utóbbi most is probléma volt, de nem büntetett az élet. A hozzáállással és a mutatott játékkal elégedett vagyok, kellett a két pont. Van még néhány mérkőzés, amelyen pontokat tudunk szerezni, ezért emelni kell a formát az idény végéig. Elismerésem a csapatomnak, mert a kötelezőt az egyik legnehezebb hozni.
Gyulay László: – Az első félidőben eldőltek a lényegi kérdések, és nem véletlenül lett Vártok Ramóna a mérkőzés legjobb játékosa, de Mistina Kittyt is mondhatnám, mert a tűzharcbajnokságot ismét megnyertük az ellenféllel szemben. A második félidőben voltak jó periódusaink, de összességében elismerésem a Budaörs megérdemelt győzelméhez, mert nem forgott veszélyben a két pont sorsa.