Nagy vereséget szenvedett, de továbbjutott a Debrecen a BL-ben

2024.01.20. 15:45
Kácsor Gréta akcióban (fotó: Török Attila)
A női kézilabda Bajnokok Ligája csoportmérkőzéseinek 11. fordulójában, az A-csoportban a Debrecen a dán Odensét fogadta. A csoport második helyén álló dánok már az első félidőben nagy előnyt szereztek, de innen még valamennyire visszajött a Loki. A második félidőben viszont a hazaiak csak tíz gólt dobtak, amire hússzal válaszoltak a vendégek, így alakult ki a 13 gólos különbség.

KÉZILABDA
NŐI BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
11. FORDULÓ
A-CSOPORT
DVSC Schaeffler–Odense HB (dán) 22–35 (12–15)
Debrecen, 2000 néző. V: Vranes, Wenninger (osztrákok)

DEBRECEN: Gabriel – Töpfner 2 (1), Hámori, Vámos P., Haggerty, KÁCSOR 9 (2), Petrus 1. Csere: Bartulovic (kapus), Hornyák D., Csernyánszki 2, Jovovics 3, Johansson, FÜZI-TÓVIZI 4, Grosch, Vámos M. 1. Edző: Szilágyi Zoltán
ODENSE: Reinhardt – Larsen-Aune 1, Housheer 2, AARDAHL 5 (1), Rushfeldt, HÖJLUND 7, Halilcevic 2. Csere: Ten Holte (kapus), HAGESÖ 3, Dano 2, Valle-Dahl 1, HANSEN 5 (2), Pedersen 2, VAN WETERING 5, Nüsser. Edző: Ole Gjekstad
Az eredmény alakulása. 5. perc: 0–4. 18. p.: 3–12. 29. p.: 12–14. 40. p.: 17–22. 49. p.: 19–29. Kiállítások: 6, ill. 4 perc. Hétméteresek: 6/3, ill. 3/3
Szilágyi Zoltán: – Nem azt nyújtottuk, amire számítottunk, csak az első félidő utolsó periódusában mutatott teljesítményünkkel lehetek elégedett, akkor játszottunk úgy, ahogy egy Bajnokok Lugája-mérkőzésen elvárható.
Ole Gjekstad: – Jól felkészültünk a Debrecenből, tudtuk, hogy jó csapathoz látogatunk el. Remekül kezdtünk, aztán felzárkóztak a hazaiak. A második félidőben jól védekeztünk.

Bár a régi bölcsesség szerint nem lehet kétszer ugyanabba a folyóba lépni, a DVSC SCHAEFFLER csapatának sikerült. Szeptember végén a BL 4. fordulójában a hajdúságiak 0–6-tal kezdtek az Odense otthonában, innen jöttek vissza a meccsbe, s lett a vége 33–30 a dán sztárcsapat javára. A debreceni meccsen nagyjából hasonló volt a forgatókönyv, bár a Hódosban már a negyedik dán gól után betalált a Loki, ezúttal kilenc góllal engedte el az északiakat. Amikor a 18. perben, 3–12 állt az eredményjelzőn, nehéz volt elképzelni, hogy ez a csapat nem egészen 72 órával korábban, a mérkőzés hajrájában vezetett a Győr ellen az Audi Arénában.

Valószínűleg a válasz is ott van a fenti mondatban, hiszen a debreceniek hat nap alatt a harmadik meccsüket játszották, s bizony látszott a fáradtság a játékosokon. Aztán jött egy olyan tíz perc, amely megmutatta, miért is áll továbbjutást érő helyen a DVSC a BL A-csoportjában. Az eksztázisban játszó Kácsor Gréta vezérletével 9–2-es rohanást produkált a Loki, újra éles lett a meccs. A második félidő elején aztán hamar eldőlt a mérkőzés, a fáradó DVSC-t felőrölte az Odense, s könnyedén szerezte meg a két pontot. Szerencsére a debreceniek továbbjutása a vereség ellenére sem forog veszélyben. 22–35

Mivel a Győri Audi ETO a papírformának megfelelően könnyed, 29-21-es sikerrel őrizte meg hibátlan csoportkörbeli mérlegét szombaton a Buducnost Podgorica otthonában, ez egyben azt is jelenti, hogy a Debrecen továbbjutott a csoportból, és játszhat a legjobb nyolcba jutásért.