Férfi kézi NB I: újra 40 gólon a Veszprém, fordított a Szeged

N. T.N. T.
2023.11.25. 19:54
Kentin Mahé hat gólig jutott (Fotó: Szabó Miklós, archív)
A Telekom Veszprém 40 gólig eljutva nyert magabiztosan a Komló ellen, míg az OTP Bank-Pick Szeged a második félidő elején még háromgólos hátrányban volt hazai pályán a Dabas ellen, de utána megfordította a meccset a férfi kézilabda NB I 11. fordulójában. A PLER megszerezte második győzelmét, míg a Budakalász a NEKA-t múlta felül.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
11. FORDULÓ
TELEKOM VESZPRÉM–CARBONEX-KOMLÓ 40–24 (16–13)
Veszprém
, 1213 néző. V: Haskó, Natkai
VESZPRÉM: Biosca – Descat 1, CASADO 4, Ligetvári, Fabregas 3, Remili 4, Gasper Marguc 3. Csere: NAGY B. (kapus), KOSZOROTOV 7, ELÍSSON 4, Sandell 1, MAHÉ 6, A. NILSSON 4, J. Omar 2, Pesmalbek 1, Barna. Edző: Momir Ilics
KOMLÓ: Granic – Varga Sz. 1, Bogdanovics 3, Melnyicsuk 4, Rotim 1, Jerkovics 2, Menyhárt 1. Csere: Merkovszki (kapus), Tóth G. 1, Begovácz, SZÖLLŐSI O. 4, Kovács D., Bodnár 1, Ács 4, Bazsa 2, Vekic. Edző: Marosán György
Az eredmény alakulása. 5. perc: 5–2. 8. p.: 6–6. 13. p.: 7-8. 20. p.: 10–10. 28. p.: 16–13. 37. p.: 25–17. 43. p.: 29–19. 55. p.: 36–22. 58. p.: 38–23.
Kiállítások: 8, ill. 2 perc
Hétméteresek: 1/0, ill. 2/0
Gulyás Péter másodedző:
– A Celje elleni Bajnokok Ligája-meccset követően az első félidőben nem volt megfelelő a tempónk, a szünet után azonban tudtunk váltani. Nagy Benedek remekül védett, tudtunk gyors gólokat szerezni, ezeket várjuk a Barcelona ellen is a szezon mérkőzésén.
Marosán György: – Az első húsz percben jól harcoltunk, igyekeztünk készülni az előttünk álló fontos meccsekre. A második félidőben szerepet kaptak a jövő komlói reménységei, nagy élmény nekik ebben az arénában kézilabdázni, és láttam is a csillogást, a vagányságot a szemükben.

OTP BANK-PICK SZEGED–DABAS KC 38–33 (20–22)
Szeged,
1753 néző. V: Kiu G., Kiu T.
SZEGED: Nagy M. – SZILÁGYI B. 4, STEPANCIC 8, Mackovsek, Bodó 3, Jelinic 4, BOMBAC 2. Csere: MIKLER R. (kapus) 1, M. Gaber 1, Frimmel 4 (3), Molina, Szita 2, Martins 3, Garciandia 2, Sostaric 3, Fekete G. 1. Edző: Kárpáti Krisztián
DABAS: Pallag – Ács T. 1, HORVAT 7 (4), BÁLINT B. 6, Szöllősi Sz. 3, KOLLER 6, Katona 1. Csere: Nagy T. (kapus), Garajszki 2, Fekete B. 3, Bognár N. 3, Laurinyecz 1. Edző: Tomori Győző
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–1. 7. p.: 3–5. 10. p.: 7–7. 14. p.: 11–9. 18. p.: 13–14. 21. p.: 14–16. 26. p.: 17–19. 32. p.: 20–23. 38. p.: 25–23. 42. p.: 26–25. 47. p.: 30–27. 52. p.: 32–28. 57. p.: 36–30. Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 4/4
Kárpáti Krisztián:
– Az első félidőben sem a nyitott, sem a zárt védekezésünk nem működött. Szünet után hátul stabilabbak lettünk, ami a támadójátékunkra is hatással volt. Az eredménnyel elégedett vagyok, a játékkal már kevésbé.
Tomori Győző: – Tudtuk, hogy a Szeged a hétközi idegenbeli Bajnokok Ligája-mérkőzése után nem lesz elég „éles”, továbbá sérülés miatt nélkülözi néhány alapemberét. Örülök, hogy végig jó szellemben kézilabdáztunk, és negyvenöt percen át egyenrangú ellenfelek voltunk.

CYEB-BUDAKALÁSZ–HSA NEKA 31–28 (17–12)
Budakalász,
220 néző. V: Nagy F., Túróczy.
BUDAKALÁSZ: VÁCZI D. – Varjú 4, SINKOVITS 7, Kiss B. 4, MIHALIN 8, Juric-Grgic 2 (1), Kovács D. 2. Csere: Tóth M., Bíró B. (kapusok), Tóth Sz. 1, Tyiskov 1, DÁVID, Raniszavljevics 2, Siklós-Szondi, Berényi. Edző: Csoknyai István
NEKA: Deményi – Krakovszki Zs. 3 (2), SZTRAKA 7, DELY 3, Molnár R. 3, Gál D. 2, Ludmán. Csere: Mikler K. (kapus), Kathi 1, Tárnoki, Kovács T. 1, Szücs B. 2, Csányi, Nagy Á., KARAI 3, Tóth L. 3. Edző: Sótonyi László
Az eredmény alakulása. 8. perc: 4–4. 17. p.: 10–6. 22. p.: 15–8. 38. p.: 21–17. 46. p.: 25–18. 56. p.: 28–26
Kiállítások: 10, ill. 12 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 2/2
Csoknyai István:
– Győzelmünk kulcsa a védekezésünk és a visszarendeződésünk volt, ami a mérkőzés háromnegyedéig jól működött, Váczi Dani pedig szenzációsan védett. A végjátékban forró pillanatok adódtak, hiszen visszazárkózott a NEKA, de jól jöttünk ki egy-két támadásból, így eldöntöttük a mérkőzést.
Sótonyi László: – Az a NEKA, amelyet én ismerek, csak az utolsó hét-nyolc percben volt a pályán, addig nem tudtam felismerni magunkat. Addigra viszont nagy előnyt épített ki a hazai csapat, amelyet a rutinjával a végjátékig tartott. Pozitívum, hogy nem adtuk fel, végig küzdöttünk.

FEJÉR-B.Á.L. VESZPRÉM–PLER-BUDAPEST 23–34 (8–18)
Veszprém,
350 néző. V: Andorka M., Hucker.
VESZPRÉM: Balogh T. – Szmetán P., SZUHAREV 3, Bugyáki, Grünfelder 1, Tarabochia 2, Hári. Csere: Mojszilov (kapus) 1, B. Djukics 3, Vetési 1, Hornyák B. 1, Kristóf 3, Szrnka 1, NURELDEN 5 (2), Preszter 2. Edző: Éles József
PLER: TAKÁCS Á. – Tóth Á. 1, ZOBEC 4 (1), ANDJELICS 5 (2), SIMOTICS 7, DISSINGER 5, Fodor M. 1. Csere: Farkas T., Sunajko F. 3, Fekete Á., Vízler 3, Szkokán 2, Javor 3, Holdosi, Bak. Edző: Horváth Attila
Az eredmény alakulása. 10. perc: 2–5. 17. p.: 2–9. 24. p.: 6–14. 29. p.: 7–17. 37. p.: 9–22. 45. p.: 15–25. 55. p.: 19–31
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 4/3
Danyi Gábor (másodedző):
– Csalódottak vagyunk, mert az ellenfelünk ilyen különbséggel is megérdemelten nyert. Ezen a szempontunkból fontos mérkőzésen sem támadásban, sem védekezésben nem tudtunk felnőni a feladathoz. Ennek meg kell találnunk az okait, majd felállni a nehéz helyzetből.
Horváth Attila: – Jó iramban és remekül védekezve kezdtünk, amit előzetesen megbeszéltünk, azt betartották a játékosaim. Még a saját várakozásinkat is felülmúltuk. Jó érzés volt a kispadon ülni, mert effektíve nem volt mit tennem, a csapat ugyanis mindent úgy csinált, ahogy kellett. Örülök, hogy elindultunk egy helyes úton, ilyen játékkal a hátralévő fordulókban bravúrokat is elérhetünk.

1. Veszprém 11 11 454–295 +159 22
2. Szeged 11 10 1 390–310 +80 20
3. Tatabánya 10 7 3 298–281 +17 14
4. FTC 11 6 1 4 357–327 +30 13
5. Csurgó 11 5 2 4 316–319 –3 12
6. Gyöngyös 11 5 1 5 326–344 –18 11
7. Balatonfüred 10 5 5 274–274 0 10
8. NEKA 11 5 6 293–300 –7 10