Férfi kézi BL: A gyenge kezdés kellett, hogy összeszedjük magunkat – Mikler

LUTER MÁRKLUTER MÁRK
2023.11.18. 13:33
Mikler Roland csereként beállva elképesztően védett (Fotó: Kovács Péter)
Az OTP Bank-Pick Szeged hozta a kötelezőt, gyenge kezdés után magabiztosan, 34–26-ra legyőzte az Eurofarm Pelisztert a Bajnokok Ligájában. Az északmacedónok elleni siker után a kapuban parádézó Mikler Roland értékelt.

Nem indult jól az OTP Bank-Pick Szegednek az Eurofarm Peliszter elleni kulcsfontosságú Bajnokok Ligája-csoportmérkőzés, miután a hazaiak az első 12 percet követően ötgólos hátrányban (5–10) voltak, és még a szünetben is eggyel jobban állt az ellenfél (18–19).

A második félidőben viszont megrázták magukat a hazaiak, feljavuló védekezésük mellett elöl a kilenc gólig jutó Mario Sostaric vezérletével biztos előnyre tettek szert, ami meg is őriztek a mérkőzés végéig (34–26).

„ Az első játékrészben a tizenkilenc gólból tizenhatot ziccerből vagy beállóból kaptunk, a teljesítményünket összességében a pontatlan  védekezés és a bátortalan támadójáték jellemezte – mondta a csereként beállva közel 60 százalékos védési mutatóval záró, egyébként betegen védő Mikler Roland.A gyenge kezdés is kellett hozzá, hogy a folytatásban összeszedjük magunkat. Remélem, hogy tanultunk az első félidőből. A jövő héten utazunk Bitolába, utána Zágrábban folytatjuk a Bajnokok Ligája-szereplést. Két olyan csapattal találkozunk, amelyik nagyon erős hazai pályán, száz százalékot kell nyújtanunk, hogy pontokat szerezzünk ellenük.”

A csoportkör fél távjánál a továbbjutást jelentő 6. helyig zárkózó Szegedre a csütörtöki siker után sem vár sok pihenő, hiszen a csapatnak szombat este ismét jelenése lesz a Pick Arénában, ahol az Egert fogadja a K&H Ligában. Méghozzá Mikler Roland nélkül, aki betegség miatt elővigyázatosságból pihen.

Marin Jelinic, a Szeged balszélsője
Az első félidőben a nagy tét miatt idegesen kézilabdáztunk, sokat hibáztunk. A szünet után összeállt a védekezésünk, Mikler Roland bravúrt bravúrra halmozott, és jó százalékban használtuk ki a lehetőségeinket.

Uros Borzas, a Peliszter balátlövője
Európa egyik legmodernebb arénájában mindig élmény pályára lépni. Az első fél­időben fegyelmezetten, a taktikai utasításokat betartva kézilabdáztunk. A fordulás után azért húzott el ellenfelünk, mert a fontos pillanatokban ziccereket hibáztunk.