Veszprém: nyögvenyelős kezdés után újabb győzelem a BL-ben

2023.09.21. 20:40
A Veszprém a második félidőben fordított a Montpellier ellen (Fotó: Dömötör Csaba) – <strong><a href="https://www.nemzetisport.hu/galeria/ferfi-kezi-bl-veszprem-montpellier-33-31-fotok-domotor-csaba--7247" target="_blank">GALÉRIÁHOZ KATT A KÉPRE!</a></strong><br />
A férfi kézilabda Bajnokok Ligájában a Telekom Veszprém 33–31-re legyőzte odahaza a Montpellier-t.

KÉZILABDA
FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
2. FORDULÓ
B-CSOPORT
TELEKOM VESZPRÉM–MONTPELLIER HB (francia) 33–31
(13–15)
Veszprém Aréna, 5021 néző. V: J. Madsen, H. Mortensen (dánok)
VESZPRÉM: Corrales – Gasper Marguc 3 (2), Remili 4, Fabregas 3, Ligetvári, EL-DERA 7, MAHÉ 1. Csere: BIOSCA (kapus), Sandell 3, Casado 1, Jahja 1 (1), A. Nilsson 1, VAJLUPAU 6, Koszorotov, Descat, Pesmalbek 3. Edző: Momir Ilics
MONTPELLIER: Desbonnet 1 – S. KARLSSON 6 (2), Porte, S. Skube, Lenne 1, Moham 4, PELLAS 4. Csere: Bolzinger (kapus), KONAN 4, Villeminot 1, Jaime Fernández, Panic 4, Cornette, Monte Dos Santos 2, Berthier, Nacinovic 4. Edző: Patrice Canayer
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–4. 10. p.: 4–7. 13. p.: 7–7. 20. p.: 10–9. 29. p.: 10–14. 36. p.: 16–18. 41. p.: 18–21. 45. p.: 23–22. 53. p.: 29–24. 57. p.: 32–27
Kiállítások: 6, ill. 14 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 2/2
Momir Ilics:
– Kiváló ellenfél a Montpellier, amely végig harcol védekezésben. Az elején lassúak voltak a támadásaink, aztán többek között Kentin Mahé játékának is köszönhetően sokkal dinamikusabbá vált. A negyvenedik perc utáni negyedórában nagyszerűen teljesítettünk.

Elképesztő hangulat és felfokozott várakozás köszöntette a veszprémi csapatot az idény első hazai Bajnokok Ligája-meccsén. Ezen nem is kellett meglepődni, hiszen Momir Ilics együttese az első fordulóban a címvédő otthonában nyert álomjátékkal, és a drukkerek abban reménykedtek, hogy a Magdeburgban látott lehengerlő támadójáték és kemény védekezés otthon, a Montpellier ellen is működik majd.

Ezzel szemben az első félidő hajrájában ébresztőt kellett fújnia a közönségnek, mert a Veszprémnek nagyon hullámzó volt a játéka. A magyar bajnok már a rajtnál beragadt, Nedim Remili korai kiállítása alatt két gyors gólt szereztek a franciák, és diktálták is a tempót, olyannyira, hogy ha a kilencedik percben Rodrigo Corrales nem véd ziccert, akkor néggyel elhúztak volna. Ilics ki is kérte első idejét, mert csapatának – bár próbált nagyon gyorsan játszani – a Montpellier nyílt védekezésével meggyűlt a baja, sok volt az eladott labda és technikai hiba, a szerzett labdákból pedig eredményesen fejezték be a lerohanásokat a látogatók.

A hazai időkérés jót tett, a Veszprém elkapta a fonalat, keményebb lett a védekezése, és a 18. percben először vezetett, úgy tűnt, helyre állt a világ rendje. Azonban a következő kilenc percben egyetlen gólt sem szerzett az Építők, a franciák 5–0-s rohama után harsant fel a közönség, s bár néggyel is ment a Montpellier, a házigazdák hajrája, Remili szünet előtt gólja bőven adott okot a reménykedésre a második félidőre.

Azért a fordulás után az első tíz percben még küszködött a Veszprém, a korábban látott hibák megismétlődtek, a támadásban eladott labdákat azonnal büntették a vendégek, ám Ilics második időkérése már fordított a meccs menetén. Háromgólos hátrány után Ignacio Biosca két ziccert is védett, Mikita Vajlupau a lerohanásokat rendre góllal fejezte be, Jehia el-Dera pedig átlövésekből volt eredményes, s miután a rendezett hazai védekezés szinte áthatolhatatlan falat jelentett, az Építők gyorsan fordított, és egyre magabiztosabb játékának köszönhetően el is húzott.

A Veszprém második BL-mérkőzését is megnyerte az évadban, és most az látszik, nagyon nehéz lesz megtörni a magyar bajnokot. 33–31

A csoport másik mérkőzésén
Barca (spanyol)–Magdeburg (német) 33–20 (14–8)

Forrás: EHF

60. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

60. perc
Sandell a kapufára lő, Konan gyors gólt szerez. Ilics nagyon mérges. 33–31

59. perc Sandell lövése rossz, fifikás gól Konantól. 33–30

58. perc Magyar időkérés.

58. perc Panic jobbal nyolcról a jobb alsóba lő, szép, ami szép. Vajlupau ziccere Bolzinger-é.

57. perc A harmadik neki már ma, piros lap! 33–27! Ez a meccs megvan.

57. perc Pesmalbek pörget remekül a kapuba, Porte-nak két perc is.

56. perc Konan és Sandell gólváltása.

53. perc Karlsson lő a bal alsóba hetesből. Sandell átlövésből válaszol, Pellas dettó.

52. perc Skube súlyosnak tűnő térdsérülést szenvedett, ráesett Ligetvári véletlenül. 29–14!

51. perc Ligetvári labdaszerzése után Vajlupau eredményes menetrend szerint, előtte Pesmalbek lőtt kis szerencsével gólt a beállós posztjáról.

50. perc Három rossz támadás egymás után. Descat is ziccert ront balról.

49. perc Bravúr Bioscától, zseniális cunder Remilitól... francia időkérésbe torkollik. 27–24!

48. perc Vajlupaunak nagyon megy, a jobb szélről eredményes Mahé fifikás passza után. Kapuscsere.

47. perc Nacinovic szerez szerencsés gólt. 25–24. Remili lövése rossz, Konant szereli Pesmalbek.

Fotó: Dömötör Csaba

47. perc Jó védekezés után Biosca passzol előre Vajlupaunak, aki üres kapura eredményes. 25–23

45. perc Nacinovic emberhátrányból is eredményes beállóból Ligetvári mellől, el-Dera átlövése a kapusról a hálóba pattan.

44. perc Jó figura, Remili-góllal a végén, kissé jobbról, a hatosról, beugorva, ballal a jobb alsóba. 23–22

43. perc Ligetvári blokkja nagyon kellett, Monte odasóz Remilinek, két perc.

42. perc Francia időkérés.

42. perc Biosca véd, indít... Vajlupau meg egyenlít!

42. perc Remili elrontja, de Biosca helyrehozza a karmester hibáját egy nagy védéssel, majd újabb gólpasszt ad Vajlupaunak. 21–22!

41. perc Biosca ziccert véd, Vajlupau elfut, 20–21. Nem sokáig, Mesam befordul két védő közé.

40. perc Remili majdnem megfejeli a vita hevében Panicot, el-Dera nyugodtabb, átlövésből eredményes.

39. perc Fabregas befordul Konan mellett, 18–20! Panic lövése becsorog Bioscáról a jobb alsóba.

38. perc Hazai időkérés.

37. perc Hesam ziccerét kirúgja a bal alsó elől Biosca. Kiváló védekezés után Karlsson lő mesés kapusátadás után gólt.

36. perc Panic gólja nem kelt pánikot, Remili azonnal válaszol, betörésből. 17–18!

34. perc Heasam rossz próbálkozása után el-Dera keze ismét elsül!

33. perc El-Dera eredményes Remili passza után a hatosról.

33. perc 2+2 perc Porte-nak, durván ellöki Jahiát, majd túl hevesen reklamál!

32. perc Hesam kiváló átlövése a földről a bal alsóban landol. Remili meg a földön, az ő lövése a kapusé, Konan szép csel után eredményes. Pedig ő nem nagy spíler elöl... 14–17!

31. perc Belülvédekezés Porte-tól, hetes, Marguc ballal a bal felsőbe pattint. 14–15!

31. PERC FOLYTATJUK!

30. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

30. perc Villeminot és Remili gólváltása belefér szűk fél percbe! 13–15!

30. perc Marguc ballal a bal alsóba lő, a kapus is beleért még. 12–14

30. perc Ligetvári szereli Montét, majd kiáll a brazil Remili ellökéséért, és hetes is.

29. perc Fabregasnak két perc. Kvázi Remili helyett.

29. perc Francia időkérés.

28. perc Panic betöréses gólja nem... 197 centiméter magas, 101 kilogramm, és abszolúte kétkezes, nem könnyű a bosnyákkal... De Nilsson betörése sem rosszabb! 11–14!

27. perc Marguc a jobb szélről a lécre lő. Ez nem kellett.

25. perc Casadót elnyomja Monte, Karlsson üres kapus gólt szerez. 20–23! Casado jó passzát a kapufára vágja Remili, Monte átlövése a léc fölé száll. Kellett.

24. perc Nilssonnak két perc Nacinovic gólja után.

22. perc Nilsson ziccert ront Monte szép átlövésgólja után. 10–11

20. perc Jahia a léc fölé lő, jócskán. Úgy néz ki közben, a Barca megveri könnyedén a Magdeburgot. A Montpellier 7500 drukker előtt legutóbb 5 góllal verte a katalánokat.

20. perc KO! Konan orron veri ballal Nilssont, kettő perc. Egyelőre... Hogy ez miért nem piros lap? Rejtély.

19. perc Harmadszor is kiváló a védekezés, Marguc klasszikus szélsőgólt szerez jobbról, középre törve, ballal a kapus lába között betalálva. 10–9! De Monte pazar átlövésből egyenlít. Jön Nilsson.

A magyar bajnok keretében jelenleg négy francia játékos szerepel, akik közül a két nyári igazolás korábban a Montpellier-ben is szerepelt. Hugo Descat éppen onnan tette át székhelyét a királynék városába, míg Ludovic Fabregas Barcelonán keresztül érkezett.

16. perc El-Dera bátor betörése gólt érdemelt, Fabregas is beköszönt korábbi csapatának középről. 9–9!

15. perc Sandellt belöki a büntetőterületen belülre Nacinovic, de gól a gól. Érdekes. 7–9!

14. perc Karlsson fut el két rossz magyar támadás után. Keményen védekezik a Montpellier, és nyitottan, ez nem ízlik a hazaiaknak. Casado bevetődik, ellökik, mellé.

12. perc Hesam ellépi a francia akciót, Casado előtt kiváló az elzárás, egyenlő!

11. perc Casado szerez labdát, zseniális passza után Sandell bevetődve eredményes, estében... két perc Lennének. 6–7!

10. perc Fabregas lő beállóból jobbal a jobb felsőbe.

9. perc Magyar időkérés.

8. perc Hesam keze elsül, Corrales szemmel sem követhette ezt a rakétát. Remili rossz passza után a hatosig gyalogol Pellas. Újabb rossz támadás, kontra... Corrales-bravúrral! 4–7!

8. perc Sandell a kapufára lő, Remili szereli Lennét, el-Dera ziccerből nem ront. 4–5!

A-CSOPORT
THW Kiel (német)–OTP Bank-Pick Szeged 35–32

6. perc Mahé egyedül marad a hatoson, köszöni szépen, bevetődve jobbal a jobb alsóba lő. Szép akció végén Pellas cselekszik ugyanígy.

5. perc Hesam három védő fölött lő hétről jobbal a jobb alsóba, laza csuklóval. 2–4

5. perc Lenne eredményes 4 rossz támadás után, Mahé ziccerét fogja Desbonnet.

4. perc Hesam lövése a kapufán csattan, ed-Dera nagy gólt lő.

3. perc Hetes ez is, Jahia ballal szétlövi a kapu jobb felső sarkát.

2. perc Lépéshiba Casadónál, üres kapus gólt szerezhet Villeminot. 0–2!

1. perc Karlsson a bal alsóba talál hetesből.

1. perc Két percre kiáll lökésért Remili.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A magyar csapat tiszta pirosban, a venégek tiszta fehérben.

Momir Ilics, a Veszprém edzője. Nagyjából olyan érzésekkel és lelkesedéssel készülünk, mint múlt héten a címvédő ellen. Ez is csak egy meccs a csoportkörben, két pontot ér, akárcsak a többi. Még mindig az évad korai szakaszában járunk, nem tudok mást mondani, mint hogy sok munka vár ránk. Keményebben kell dolgoznunk, mint ellenfeleinknek.

Hugo Descat, a Veszprém balszélsője. Patrice Canayer ambiciózus edző, ezért kemény mérkőzésre számítok, még úgy is, hogy hazai pályán játszunk. Nagyon izgatottak vagyunk, hiszen első BL-mérkőzésünket játszhatjuk a Veszprém Arénában, remélhetőleg telt ház előtt. Biztos vagyok benne, hogy a szurkolóink sokat segítenek. Mindent megteszünk, nemcsak a győzelemért, a jó játékért is.

„Még ha nem is játszottunk ki magunkból  száz százalékot a felkészülési mérkőzéseken, biztos voltam benne, hogy megvan bennünk az »X-faktor« és a minőség – tette hozzá.  – Természetesen hittünk benne, hogy nyerhetünk, és sikerült  is. Erős csoportunk van, de a csapatunk is az, mindenkinek számolnia kell velünk.”

A svéd világklasszis beálló visszaemlékezve az egy héttel korábbi bravúrra, úgy fogalmazott, nagyon felkészülve érkeztek Németországba.

„A magyar bajnokságban kicsit más a hangulat, nincs annyi szurkoló a meccseinken, szóval ez nagyon jó találkozónak ígérkezik, remélhetőleg telt házzal – mondta a veszprémi csapatkapitány, Andreas Nilsson a meccs előtt a klub honlapján. – Jó előjelekkel vágunk neki a csütörtöki mérkőzésnek, magabiztosak vagyunk. Két ponttal tértünk haza Magdeburgból, és a győzelem a célunk a Montpellier ellen is. Már alig várjuk.”

A Veszprém Arénában ezúttal is telt házra és rettentő kemény összecsapásra számíthatnak a hazaiak, hiszen a vendégek fizikailag rendkívül erősek, sokat futnak, és az átlövőik – az egyiptomi Ahmed Hesam és a brazil Bryan Monte dos Santos – rendkívül gólérzékenyek.

A Veszprém az összes mérkőzést figyelembe véve eddig hibátlan a 2023–2024-es idényben – a legutóbbi bajnokiján 37–21-re győzte le az újonc PLER-Budapestet. Ezzel szemben az utolsó, harmincadik idényét elkezdő francia szakember, Patrice Canayer csapata habár eddig mindkét bajnokiját megnyerte a Chambéry Savoie és a Chartres ellen – s ezzel vezeti a tabellát –, a BL nyitó fordulójában öttel kapott ki otthon a Barcelonától (25–30).

Első hazai Bajnokok Ligája-összecsapására készül az új évadban a magyar bajnok Telekom Veszprém, amely a nyitó fordulóban bravúrgyőzelmet aratott az európai elitliga címvédője ellen, idegenben győzte le a német Magdeburgot (33–28). Momir Ilics együttese fantasztikusan kézilabdázott, védekezésben és támadásban is kiemelkedőt nyújtott, a jó kezdést követően a 14-szeres francia bajnok Montpellier ellen sem adná alább.

Bajnokok Ligája-csoportjában először lép pályára otthon a Telekom Veszprém, amely a címvédő Magdeburg felett aratott bravúros győzelme után a francia rekordbajnok Montpellier-t is két vállra fektetné.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A VESZPRÉM–MONTPELLIER MÉRKŐZÉS KÖZVETÍTÉSÉBEN!