A Szeged legyőzésével harmincadszor kupagyőztes a Telekom Veszprém

2023.04.09. 16:45
Hiába tudott időről időre egyenlíteni az OTP Bank-Pick Szeged a mérkőzés nagy részében lépéselőnyben lévő Telekom Veszprém története során 30. alkalommal, zsinórban pedig harmadszor nyerte meg a férfi kézilabda Magyar Kupát, miután a sorozat győri négyes döntőjének fináléjában 35–32-re felülmúlta ellenfelét.
Lauge emelte magasba a kupát (Fotó: Koncz Márton)
A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!
Lauge emelte magasba a kupát (Fotó: Koncz Márton) A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!

FÉRFI KÉZILABDA MAGYAR KUPA, DÖNTŐ
TELEKOM VESZPRÉM–OTP BANK-PICK SZEGED 35–32 (17–15)
Győr,
Audi Aréna, 3500 néző. V: Bócz, Wiedemann
VESZPRÉM: CORRALES – Gasper Marguc 6 (3), REMILI 4, Pesmalbek 3, Ligetvári 1, LAUGE 10, Strlek 2. Csere: Cupara (kapus), El-Dera 3, A. NILSSON 5, Mahé, Sipos A. 1, Ilic Z. Edző: Momir Ilics
SZEGED: Alilovic – B. Radivojevics 1, Garciandia 4, BOMBAC 4, Bánhidi 1, MACKOVSEK 8, Szita. Csere: Mikler R. (kapus), Gaber 1, Rosta M. 3, Bodó 5, Frimmel 2 (1), Blonz 3 (3), Stepancic. Edző: Juan Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 9. p.: 4–2. 13. p.: 6–6. 17. p.: 9–6. 23. p.: 12–12. 26. p.: 15–13. 36. p.: 20–18. 39. p.: 21–21. 43. p.: 26–22. 48. p.: 29–23. 53. p.: 31–27
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 6/4

A bronzmérkőzésen: Dabas KC–Mol Tatabánya KC 23–22 (12–13)

Már az első perctől kezdve kiélezettebb volt az OTP Bank-Pick Szeged–Telekom Veszprém férfi kézilabda Magyar Kupa-döntő, mint néhány hete a Bajnokok Ligája-párharc bármelyik mérkőzése, nemcsak a játék volt sokkal pörgősebb és színvonalasabb, hanem a feszültség és a tűz is szinte tapintható volt. Még annak ellenére is, hogy leginkább a földrajzi adottságok miatt sokkal több Veszprém-szurkoló biztatta csapatát a győri Audi Arénában, mint szegedi.

35/56 (63%)Gól/támadás32/56 (57%)

Előbb a védekező Bánhidi Bence kapott sárga lapot, miután oszlopként állva a levegőbe emelte a rajta fennakadt Dragan Pesmalbeket, majd a magyar válogatott beálló nem sokkal később kétperces kiállítást kapott ellenfeléről, de a másik oldalon a szerb sem úszta meg, miután Dean Bombac lövő keze után nyúlt, amiért megérdemelten kapta meg ő is a kiállítását. De a játékosok szinte mindegyik támadásnál nagyot harcoltak egymással, tépték egymás mezét rendesen, Pesmalbeké meg is adta magát, végig lógott rajta, mert nem találtak neki cserepólót.

A félidő felénél rövid szegedi áramszünetet kihasznált az Építők, és alig több mint egy perc alatt Nedim Remili, Rasmus Lauge és Pesmalbek révén három gólt rámolt be Mirko Alilovic kapujába. Más kérdés, hogy ezt a lépéselőnyt egyáltalán nem tudta kihasználni, mert a Szeged csapatába beálló Bodó Richárd lendületből három védhetetlen bombagólt ragasztott Rodrigo Corrales kapujába.

Az első játékrész utolsó két percében egyik csapat sem talált be, Sipos Adriám kétperces kiállítása után Bodó, Ilic Zoran és Sebastian Frimmel is lövést rontott, utóbbi ráadásul úgy, hogy csúnyán kihagyta a megítélt hetest, mert nemcsak Corralest, hanem a kaput is sikerült átemelnie. Teljesen kiegyenlített játékot, de a rangadóhoz képest gyenge játékvezetést hozó félidő után az Építők 17–15-re vezetett a szünetben, nyolc játékosa szerzett gólt az első harminc percben, a másik oldalon hét szegedi talált be, Bodó és Borut Mackovsek négyszer-négyszer.

A második félidőben sokáig birkóztak, de nem bírtak egymással az ellenfelek, majd tíz perc játék után Bodó lőtte fejbe nagy erővel Corralest, nem szándékosan, de nem is nézett ki valami jól, a bírók azonban úgy döntöttek, az eset nem érdemel kétperces kiállítást, ami után a veszprémiek feldühödött edzőjét, Momir Ilicset úgy kellett visszafognia Gulyás Péter másodedzőnek, a tréner mondjuk a sárgát így sem úszta meg.

Corralest ugyan ápolni kellett, de nemcsak rendbe jött, hanem az esetből a csapata jött ki jobban, amely perceken belül elhúzott hat góllal, aminek ledolgozására alig több mint tíz perce maradt a Szegednek, úgy, hogy miközben mintha kicsit hitét vesztette volna, pontosabban és hatékonyabban támadó és lövő ellenfele egyáltalán nem, sőt, éppen lendületbe jött.

Annak ellenére, hogy Juan Carlos Pastor együttese vissza tudott jönni és csökkenteni tudta a különbséget a két gárda között, annyira már nem tudott közel kerülni ellenfeléhez, hogy akár még a fordítás is benne legyen a pakliban. Rasmus Lauge tizedik találata után, két perccel a vége előtt már négy góllal ment az Építők, amire ugyan Rosta Miklós még válaszolt, de Andreas Nilsson találata után már semmi esélye sem maradt a Szegednek. A vége 35–32-es veszprémi győzelem lett, amivel a klub története 30. Magyar Kupa-trófeáját szerezte meg.

A KUPAGYŐZTESEK ÖSSZESÍTÉSE
30-szoros:
Veszprém KC (VÁÉV Építők, VÁÉV Bramac, Fotex KCV, MKB Veszprém, MKB-MVM Veszprém, MVM Veszprém, Telekom Veszprém)

(Fotó: Koncz Márton)

VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS! OTP BANK-PICK SZEGED–TELEKOM VESZPRÉM 32–35 (15–17)

60. perc: Rosta megint betalál. 32–35

60. perc: Andreas Nilsson újabb gólt szerez Lauge klasszis passza után. 31–35

60. perc: Momir Ilics kikéri utolsó idejét.

59. perc: Rosta Miklós második gólját jegyzi. 31–34

59. perc: Lauge tizedik góljával megint négy közte! 30–34

58. perc: Blonz hetese megint jó! 30–33

58. perc: Mackovsek is hetest harcolt ki, Marguc védekezett belül.

57. perc: Marguc hetesét ezúttal védte Mikler, ahogy a kipattanót is!

57. perc: Nilsson hetest és Garciandiának egy kétperces kiállítást harcolt ki Lauge újabb kiváló passza után.

57. perc: megnyitja védelmét a Szeged, Szita Zoltán a zavaró.

56. perc: heteshez jut a Szeged Bombacnak köszönhetően. Blonz pedig a jobb alsóba pattint. 29–33

56. perc: elszórja a labdát a Veszprém, nem jó a balszélre a labda Strleknek.

55. perc: Mackovsek lövését ezúttal védte Corrales, a labdát pedig a Veszprém szedte össze.

55. perc: Lauge ismét igazolja klasszisát. 28–33

54. perc: gyors támadás végén Bombac negyedszer talált be. 28–32

53. perc: Nilsson próbált meg hetest kiharcolni, de csak szabaddobás a Veszprémnek, majd ed-Dera bombázott a kapu jobb oldalába. 27–32

53. perc: most Momir Ilics kért időt.

53. perc: Mackovseknek nagyon megy, ő is nyolc gólnál jár. 27–31

53. perc: Mikler védte Remili átlövését.

52. perc: Mackovsek játszotta meg remekül Rostát beállóban. 26–31

51. perc: Lauge védhetetlenül lőtt talpról, alsóból, nyolcadik gólja! 25–31

50. perc: Bombac góljával zárkózik a Szeged. 25–30

50. perc: Juan Carlos Pastor harmadik idejét is kikérte.

50. perc: Lauge újabb gyönyörű góllal véteti észre magát. 24–30

50. perc: Stepancic lövése nem találta el a veszprémi kaput.

49. perc: Miklernek pedig az első védése! Pesmalbek kísérletét hárította.

48. perc: megvan Bánhidi Bence első gólja is, emberhátrányból. 24–29

48. perc: Marguc harmadik hetesét is belövi rövid időn belül. Hat közte! 23–29

48. perc: Bodó talpról leadott lövését Ligetvári blokkolta, majd üres kapura próbálkozik a Veszprém, amit Garciandia akadályoz meg, a játékvezetők szerint lábbal, de valójában kézzel. Hetes a Veszprémnek.

47. perc: Gasper Marguc második hétméteresét is belövi Miklerrel szemben. 23–28

47. perc: Pesmalbeket csak hetest érően tudják megállítani a szegediek.

46. perc: Garciandia jobbátlövőből nem talált kaput, csúnyán fölélőtt.

45. perc: Gasper Marguc büntetőjét nem tudja védeni Mikler. 23–27

45. perc: ed-Dera lövése nem jó, de egy hetest kiharcolt.

Ezúttal közelebb voltak Bánhidiék a Veszprémhez (Fotó: Koncz Márton)

45. perc: Bodó szépen lőtt a veszprémi kapu bal oldalába. 23–26

44. perc: Remili bombája akadt el az Alilovicot váltó Miklerben.

44. perc: Bodó passza után Bánhidi rontott lövést.

43. perc: hét a hat ellen támad a Szeged.

43. perc: időt is kérnek a szegediek.

43. perc: újabb rontott szegedi támadás után már néggyel megy a Veszprém. Remili góljával először négy közte. 22–26

43. perc: Bombac lövését védte Corrales, a veszprémi lerohanást pedig Gasper Marguc váltja gólra. Megint három közte. 22–25

42. perc: Bodó lőtte fejbe Corralest, de hosszas tanakodás után nem kap két perces kiállítást a magyar válogatott átlövő.

42. perc: megint Lauge! 22–24

41. perc: a büntetőhöz Cupara érkezett a veszprémi kapuba, de Blonz lövését nem tudta védeni. 22–23

41. perc: Bombac harcolt ki hetest Remilivel szemben.

41. perc: Lauge újabb átlövésgóllal jelentkezik és megint kettő közte. 21–23

40. perc: Blonz bal szélről leadott lövését is védte Corrales.

39. perc: hiába a szegedi gól, Remili révén megint a Veszprém vezet. 21–22

39. perc: ez viszont jó Mackovsektől, hetedszer eredményes! Megint egyenlő! 21–21

39. perc: óriási helyzet Mackovsek előtt, de Corrales bravúrral védte a kínai figura után leadott lövést.

38. perc: Lauge átlövését bal kézzel védte Alilovic.

38. perc: Remili átlövése nem jó, de szabálytalanság miatt marad a labda a bakonyiaknál.

37. perc: Borut Mackovsek hatodszor is beveszi a veszprémi kaput. 20–21

37. perc: Bombac egyéni akció végén betörésből eredményes, de Remili hamar válaszolt. 19–21

36. perc: Rasmus Lauge trükkösen pattintott a bal alsóba. 18–20

35. perc: szegedi labdavesztés Bánhiditől.

35. perc: jól védekezik a Szeged, a Veszprém nehezen talál rést a falon, de végül ed-Dera egy betörés után betalál. 18–19

34. perc: ed-Dera durrantott mellé, majd rossz a szegedi indítás Radivojevics felé.

33. perc: Garciandia ismét eredményes, miközben Bombac kapott egy nagy pofont Pesmalbektől, akit két percre le is küldenek. 18–18

3

2. perc: Garciandia egyenlített, de ez tiszavirág életű volt, hiszen Sipos révén megint a Veszprémnél az előny. 17–18

32. perc: Mackovsek óriási gólt lő, 10 méterről, ez az ötödik neki, ráadásul Remili nem tud válaszolni. 16–17

31. perc: hosszú támadással kezd a Veszprém, majd Pesmalbek kapott jó bejátszást, de a keresztlécre pattintja lövését.

31. perc: folytatódott a mérkőzés! Ezt a félidőt a Veszprém kezdi támadással.

ELSŐ FÉLIDŐ

VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ! OTP BANK-PICK SZEGED–TELEKOM VESZPRÉM 15–17

30. perc: időn túli veszprémi szabaddobással zárul az első félidő, Ilic Zoran pedig a blokkba lőtt.

30. perc: megint hétmétereshez jut a Szeged, Frimmel kezéből viszont kiperdült a labda és fölédobta büntetőjét.

30. perc: Ilic lövése a blokkról, Alilovic segítségével ment az alapvonalon túlra.

29. perc: Bodó bombázott ezúttal, de most csúnyán fölélőtt.

29. perc: egymásnak feszülnek a játékosok, Sipos Adrián pedig kétperces kiállítást kapott Bodóval szemben elkövetett faultjáért.

28. perc: Garciandia sokadik lövése már utat talált a veszprémi kapuba, de Nilsson negyedik góljával hamar válaszoknak a bakonyiak. 15–17

28. perc: Mahé talpról leadott lövését is védte Alilovic.

27. perc: a spanyol párharcot Corrales nyeri, megint védte Garciandia átlövését.

27. perc: Bodó átlövése a blokk felett ment Corrales kapujába, amire Nilsson válaszolt egy pörgetett góllal válaszolt. 14–16

26. perc: Mahé meseszép löbbölt indítását Marguc váltotta gólra. 13–15

25. perc: Gaber találatára Ligetvári válaszolt egy átlövésgóllal. 13–14

25. perc: Mahé próbálkozott átlövéssel 10 méterről, de Alilovic védett.

24. perc: Bodó nem tudott válaszolni a veszprémi gólra.

24. perc: szép bejátszás után Nilsson eredményes beállóból. 12–13

24. perc: Ligetvári kapufája után Strlek faulttal együtt lőtt mellé, majd Nilsson védekezett jól a szegedi támadásnál.

23. perc: most Momir Ilics kért időt.

23. perc: Alilovic védte Nilsson lövését, majd Frimmel egy gyors akcióval egyenlített. 12–12

22. perc: Bodó nagy területen, 11 méterről bombázott Corrales kapujába. 11–12

22. perc: Ligetvári játszotta meg a balszélen Strleket, aki másodszor is a rövidbe lőtt. 10–12

21. perc: Frimmel hétméterese már jó. 10–11

21. perc: Bánhidi lövését is védte Corrales, de hetest harcol ki a szegedi beálló.

21. perc: Garciandia betörés utáni ziccerét bravúrral védte Corrales.

Fotó: Koncz Márton

20. perc: Lauge passzívnál bombázott Alilovic kapujába. 9–11

19. perc: Remili játszotta meg a jobbszélen Margucot, aki a jobb alsóba lőtt, de Bodó révén gyorsan válaszol a Szeged. 9–10

18. perc: Radivojevics a jobbszélről beugorva eredményes. 8–9

18. perc: Lauge újabb átövését ezúttal védte Alilovic.

18. perc: Bombac passzából Bodó bombázott a veszprémi kapuba. 7–9

17. perc: Juan Carlos Pastor egy időkéréssel állítja meg a veszprémi rohamot.

17. perc: rontott szegedi támadás végén Pesmalbek is gyors gólt szerez. 6–9

16. perc: szabálytalan zárást fújtak Bánhidire, a Veszprém pedig Lauge góljával kettővel vezet. 6–8

16. perc: passzívig támad a Veszprém, Remili pedig nagy gólt lőtt a kapu bal oldalába. 6–7

15. perc: Mahé szép góljába belefújtak.

14. perc: Bodó szép cselét fülelte le Pesmalbek, majd Lauge lövését védte Alilovic, de a Veszprémnél marad a labda.

14. perc: labdát veszít a Veszprém, de nincs szegedi lerohanás.

13. perc: Bánhidi csinált területet Mackovseknek. 6–6

13. perc: Pesmalbek megint jó bejátszást kap, nagy területét pedig ki is használja. 5–6

13. perc: Remili lövése ment blokkról az alapvonalon túlra.

11. perc: Rasmus Lauge használta ki a Szeged labdavesztését egy lerohanással, de Mackovsek pillanatok alatt válaszolt. 5–5

11. perc: Bánhidit keresték a társak beállóban, de lövését védte Corrales. A labda viszont a szegedieknél marad.

11. perc: Remili és ed-Dera nagy lendülettel, de utóbbi nem találta el a kaput.

10. perc: Remili bejátszása nem jó a szélről befutó Strleknek, Bombac pedig távolról egyenlített üres kapura. 4–4

9. perc: Mackovsek első lövése nem jó, de a kipattanót összeszedte és belőtte. 3–4

8. perc: Andreas Nilsson góljával pedig kettővel megy a Veszprém. 2–4

8. perc: Radivojevics bal alsóba tartó hetesét Corrales lábbal védte.

8. perc: Dean Bombac harcolt ki hétméterest a Szegednek Pesmalbek faultja miatt, a szerbet pedig leküldték két percre.

8. perc: ezúttal a balszélen próbálkozik a Veszprém és emberelőnyben meg is találja Strleket, aki beugorva nem rontott. 2–3

7. perc: Garciandia átlövése a blokkról ment az alapvonalon túlra. A szegediek spanyolja ismét lövéssel próbálkozott, de Corrales ezt kitolta a bal alsóból.

7. perc: gyönyörű bejátszás után Pesmalbek egyenlített, Bánhidi pedig kétperces kiállítást kapott. 2–2

6. perc: Remili szépen játszotta meg Pesmalbeket, de Bánhidi megállította a veszprémi beállót., majd Remili vállon dobta Alilovicot, de a labda még mindig a veszprémieknél marad.

5. perc: Mackovsek szép betörés után lőtt a jobb alsóba szinte jobbátlövőből. 2–1

4. perc: Remili átlövését védte Alilovic lábbal.

4. perc: Bombac játszotta meg a balszélen Szitát, aki földön fekvő ellenfelét átugorva csak a kapufát találta el.

3. perc: Jahja ed-Dera szerezte a veszprémiek első gólját egy kínai figurából, beugorva. 1–1

3. perc: Bánhidit próbálják megjátszani a szegediek, ehelyett Garciandiához került a labda, de lövését védte honfitársa, Corrales, majd Garciandia bejátszása nem jó.

2. perc: hiba csúszik az első veszprémi támadásba, nem jó a passz a szélre.

1. perc: hosszú támadással kezd a Szeged, Imanol Garciandia átlövése pedig a veszprémi kapu jobb alsó sarkában köt ki. 1–0

1. perc: elkezdődött a mérkőzés! A Szeged világoskék-fehér csíkos mezben, világoskék nadrágban, a Veszprém piros mezben és nadrágban játszik. A mérkőzés első támadását a Szeged vezeti, a Veszprém védekezik.

ELŐZMÉNYEK

Története 30. Magyar Kupa-győzelmére hajt a a címvédő Veszprém, míg a Szeged nyolcadszor nyerheti meg a sorozatot története során. A két magyar topcsapat negyedszer találkozik egymással a 2022–2023-as kiírásban, s az őszi veszprémi bajnoki (31–26) mellett a Bajnokok Ligája legjobb nyolc közé jutásért rendezett szakaszában a bakonyiak idegenben 36–23-ra, hazai pályán pedig 38–33-ra győzték le a Tisza-partiakat.

A Szeged a Fejér-B.Á.L. Veszprém, a Veszprém pedig a Gyöngyös legyőzésével jutott be a Magyar Kupa győri négyes döntőjébe, az elődöntőben pedig a Tisza-partiak a Dabast 38–26-ra, a bakonyiak a Tatabányát 26–22-re múlták felül.

A két csapat legutóbb a 2020–2021-es kiírásban kupadöntőzött egymással, amikor az Építők 28–26-ra nyert, azt megelőzően a koronavírus-járvány miatt a 2019–2020-as kiírásban nem hirdettek győztes, a 2018–2019-es évadban pedig a szegediek diadalmaskodtak.

Döntetlen esetén hétméteresdobások döntenek a győztesről!

KÖSZÖNTJÜK OLVASÓINKAT AZ OTP-BANK-PICK SZEGED–TELEKOM VESZPRÉM FÉRFI KÉZILABDA MAGYAR KUPA-DÖNTŐ ÉLŐ KÖZVETÍTÉSÉBEN!