Flensburgban került közel a második helyhez a Veszprém

2018.02.25. 16:50
Nagy Lászlóék a döntetlennel közel kerültek a csoport második helyéhez (Fotó: Szabó Miklós, archív)
Nem bírt egymással a Flensburg és a Telekom Veszprém a férfi kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjának 13. fordulójában (31–31). A magyar csapat a hajrában két góllal is vezetett, a házigazda német együttes utolsó támadásából tudott egyenlíteni.

FÉRFI KÉZILABDA BL
B-CSOPORT, 13. FORDULÓ
FLENSBURG (német)–TELEKOM VESZPRÉM 31–31 (16–16)
Flensburg, 6000
néző. V: López, Ramírez (spanyolok)
FLENSBURG: ANDERSSON – SVAN 5, Röd, GLANDORF 5, Mahé 5 (4), Lauge 3, WANNE 5. Csere: Möller (kapus), Karlsson 1, MOGENSEN 1, Jeppsson, Steinhauser, Zachariassen 2, H. Toft Hansen 4, Gottfridsson. Edző: Maik Machulla
VESZPRÉM: MIKLER – Gajic 5 (3), NAGY L. 2, Blagotinsek 2, LÉKAI 2, ILICS 4, MANASZKOV 4. Csere: Alilovic (kapus), Tönnesen 3, Nilsson 2, Ugalde, MARGUC 5 (1), Terzic, Sulic, Nenadics 2. Edző: Ljubomir Vranjes
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–3. 13. p.: 8–5. 24. p.: 11–12. 34. p.: 19–17. 42. p.: 23–24. 46. p.: 26–24. 49. p.: 28–26. 55. p.: 28–30. 59. p.: 29–31
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 5/4
Ljubomir Vranjes:
– Továbbra is kiváló a csapaszellemünk, ennek köszönhetjük, hogy sikerült pontot hoznunk Flensburgból, ahol minden európai élcsapat megizzad. Tudtuk, mire számíthatunk, nem is csalódtunk. Látom, érzem, hogy tudunk ennél jobban, eredményesebben is játszani. A végig szoros állás után jó eredménynek tartom a döntetlent, álltuk a harcot északi stílusú volt csapatommal.

KORÁBBAN
Meskov Breszt (fehérorosz)–PSG (francia) 29–28 (19–13)
Kiel (német)–Kielce (lengyel) 29–30 (17–16)
Celje (szlovén)–Aalborg (dán) 32–28 (15–12)

A Meskov Breszt elleni kiütéses (34–22) siker után csoportrangadó várt a Veszprémre, ráadásul Ljubomir Vranjes korábbi sikerei helyszínére látogatott: a bakonyiaknak a Flensburg otthonában volt jelenésük.

A Veszprém jól kezdett, elsősorban szélsői, Dragan Gajic és Dejan Manaszkov termelte a gólokat, ám a Flensburg fokozatosan átvette a játék irányítását, és többek között Holger Glandorf távoli bombáinak köszönhetően a vezetést is megszerezte.

A hazai kapuban Mattias Andersson egyre több védést mutatott be, ám Mikler Roland sem akart lemaradni tőle, így a németek nem tudtak ellépni két gólnál többel. Ráadásul az első félidő utolsó percében a Veszprém fordított, a végszó azonban Anders Zachariassennak volt, így a játékosok döntetlennel vonultak a pihenőre (16–16).

A fordulás után nem változott sokat a játék képe, szinte végig a Flensburg vezetett, míg a Veszprém tartotta vele a lépést, fordítani azonban sokáig nem tudott. A fordulópont az 50. percben jött el, Ljubomir Vranjes harmadik időkérése után egymás után négy gólt vágott a Veszprém, így a győzelemhez is nagyon közel került. Az utolsó másodpercek azonban megint a hazaiaknak kedveztek, Glandorf szinte az legutolsó másodpercben kipókhálózta a jobb felsőt, így 31–31-gyel zárult a találkozó.

Szomorkodásra azonban nincs ok – esetleg kis izgalmat jelenthet a pályát a 47. percben erősen vérző orral elhagyó Lékai Máté állapota –, hiszen az utolsó fordulóban a saját kezében van a Veszprém sorsa: amennyiben hazai pályán legyőzi a Celjét, akkor biztosan a csoport második helyén végez.

14. FORDULÓ
Március 3., 16.00: Kielce (lengyel)–Meskov Breszt (fehérorosz)
Március 3., 17.30: TELEKOM VESZPRÉM–Celje Pl (szlovén)
Március 4., 16.50: Aalborg (dán)–Flensburg (német)
Március 4., 19.00: Paris SG (francia)–Kiel (német)

A nyolcaddöntőben az A- és a B-csoport második helyezettje a BL alsó ágáról (C- és D-csoport) továbbjutó két együttessel mérkőzik. Az A-csoport másodikja a León–Montpellier továbbjutójával hadakozik, míg a B2 a Zaporizzsja–Skjern párharc továbbjutójával. Az A- és a B-csoport 3–6. helyezettjeinek párosítása a nyolcaddöntőben: 3–6, 4–5. A csoportgyőztesek egyből a negyeddöntőbe jutnak.

2. FÉLIDŐ

60. perc: Elveszik a labdát a Veszprémtől, nagyjából tíz másodperce van még a Flensburgnak. Időt is kérnek a hazaiak. Glandorf nagyon közel kerül a falhoz, majd a jobb felsőbe bombázza a labdát, így 31–31 a vége, de ez azt is jelenti, hogy a Veszprémnek a saját kezében van a sorsa, az utolsó fordulóban több, vagy ugyanannyi pontot kell szereznie, mint a Flensburg (és a Kiel), és akkor megvan a csoport második helye.
59. perc: Ilics szerez nagyon fontos gólt, majd Nagy rántja vissza Mahét, ezért megkapja a harmadik kiállítását, és az ezzel együtt járó pirosat is. Svannak húzzák le a szélre, s gólt is lő, egy perc van vissza. 30–31
58. perc: Lauge is reklamál, Mahé is reklamál, de nincs fújás a bíróktól, előbbi rossz lövése után megint a Veszprém támadhat. Most a vendégektől is elveszik a labdát, Svan pedig gólt szerez a gyorsindítás után. 29–30
57. perc: Ugalde ugrik be nagyon éles szögben, majd a keresztpasszt választja, de azt lelesik.
56. perc: Jól védekezik a Veszprém, passzívnál pedig Ugalde ugrik a labda útjába, akár három is lehet közte.
55. perc: Hetest kap a Veszprém, Gajic érkezik a padról, és nagyon higgadtan gólra váltja a büntetőt. Időt kérnek a hazaiak. 28–30
54. perc: Elveszik a hazaiaktól a labdát, támadhat a Veszprém. Ilics tökéletes bejátszása eljut Nilssonhoz, aki gólt dob. Mahét kell nyugtatni, nem kapott meg egy fújást – egyébként igaza van, Ilics megrángatta. 28–29
53. perc: Passzívnál Nenadics szerez gólt, megint egyenlő. 28–28
52. perc: Nagy lövését sáncolják, de marad a Veszprémnél a labda.
51. perc: Marguc hetesét védi Möller, de a kipattanót már bevágja a szlovén szélső. 28–27
50. perc: Alig több mint tíz perc van vissza, Vranjes kikéri a harmadik idejét. Nilsson harcol ki hetest, belülvédekezés volt.
49. perc: Nenadics ziccerét védi Möller, ebből azonnal indulnak a hazaiak, a támadás végén pedig Zachariassen lő gólt, megint kettő közte. 28–26
48. perc: Ilics egy hosszú támadás végén óriási gólt lő, de Svan megint ziccerbe kerül, s ezt most nem is hibázza el. 27–26
47. perc: Glandorf lövését védi Mikler, majd Lékai kap egyet Svantól az arcára, lenn is marad. A játék megy tovább, Svan azonban ziccerben nem találja el a kaput. Lékai orrából ömlik a vér, reméljük, nem törött el.
46. perc: Nagy és Ilics is visszajön a pályára, Nenadics és Tönnesen visszaül a padra. Nilssonnak kell lemennie, széttépték a mezét. Szép bejátszás után Blagotinsek lő ziccerből gólt. 26–25
45. perc: Mogensen is beköszön, ez volt sorozatban a harmadik flensvurgi gól, Vranjes gyorsan időt is kér. 26–24
44. perc: Wanne szerez gyors gólt a szélről, megint vezetnek a hazaiak. 25–24
43. perc: Nenadicsot és Lékait is bőszen rángatják a mezüknél fogva, majd Tönnesen lövését védi az időközben a kapuba beálló Möller.
42. perc: Mikler véd, majd Marguc köszön be ismét a jobb szélről, a második félidőben először vezet a Veszprém (23–24). Belülvédekezésért hetest kap a Flensburg, Mikler hozzáér Mahé lövéséhez, de a hálóban köt ki a labda. 24–24
41. perc: Emberelőnybe kerül a Veszprém, ezt pedig Marguc góljával azonnal kihasználja a vendégcsapat. 23–23
40. perc: Heteshez jut a Flensburg, Mahé pedig ezúttal bedobja Alilovicnak. Nenadics egyenlít, de Svan villámgyors góljával már ismét a hazaiaknál van az előny. 23–22
39. perc: Mikler véd, a kipattanót begyűjtik a veszprémiek, Nilsson összekaparja a labdát, majd megszerzi a meccsen az első gólját, mellyel egyenlít a Veszprém. 21–21
38. perc: Nilssont rángatja meg Toft Hansen, hetes és két perc. Andersson hozzáér, de nem tudja hárítani Marguc hetesét. 21–20
37. perc: Elcsúszik a veszprémi védelem, ezt pedig egy nagy góllal bünteti meg Lauge. 21–19
36. perc: Lepörög a veszprémi emberhátrány, majd egyenlő létszám mellett Tönnesen lövi ki a jobb alsót. 20–19
35. perc: Marguchoz kerül a labda a jobb szélen, a szlovén szélső pedig gólt szerez az első lövéséből. Toft Hansen gyors gólt szerez, megint kettő közte. 20–18
34. perc: Svan ezúttal nem hibázik, gólt szerez a lerohanás végén, sőt Nagyot még ki is állítják, ez neki már a második két perce. 19–17
33. perc: Wannenak óriási helye van, ki is használja a helyzetet, majd Blagotinsek egyenlít egy remek Nenadics-bejátszás után. Mikler mutat be egy pazar védést, Svan ziccerét hárítja. 18–17
32. perc: Lékai most Nenadiccsal együtt a pályán, sőt, Vranjes a szélsőket is lecserélte. Andersson előbb Nenadics, majd Lékai kísérletét hárítja.
31. perc: Elkezdődött a második félidő, a hazaiak támadhatnak először. Gyors gól, Lauge köszön be. 17–16

A veszprémiek Twitter-oldala szerint az első félidőben megszületett a szezonbeli 1000. góljuk, Gajic volt a szerzője.

1. FÉLIDŐ

30. perc: Jön a válasz, Nagy lövése a sáncon irányt változtat, így megtréfálja Anderssont, majd Ilics lő gólt a lerohanás végén, de van válasza rá a hazaiaknak, Zachariassené az első félidő utolsó gólja. 16–16
29. perc: Tönnesen talpról szerez óriási gólt, az ellentámadásnál azonban szabálytalankodik, így kiállítják, a Felnsburg pedig hetest kap. Alilovic érkezik, és ki is védi Mahé büntetőjét, Karlsson azonban összeszedi a kipattanót, s a hálóba vágja a labdát. 15–14
28. perc: Blagotinsek ellen fújnak támadót, de a hazaiak is hibáznak, belemenés miatt jöhet a Veszprém.
27. perc: Mahé nem hibázik, visszaveszi a vezetést a hazai együttes. 14–13
26. perc: Ilics lövése után a labda lelassul a sáncon, majd Andersson hárít. Mogensen harcol ki egy hetest, Nagy lökte meg.
25. perc: Manaszkov nulla szögben ugrik be, de Andersson kisegíti, a kapus lábáról a gólvonal mögé perdül a labda. Azonnal jön a válasz, ugyancsak a bal oldalról, Wanne talál be Miklernek. 13–13
24. perc: Rossz Gottfridsson bejátszása, ezt Manaszkov bünteti meg egy gyors góllal. Nincs megállás, azonnal jön az ellentámadás, melynek végén Mahé lő gólt. Időt kér Vranjes. 12–12
23. perc: Jó védekezés, kiegészül a Veszprém, a Flensburg időt kér.
22. perc: Szinte a teljes emberhátrány lepörög, passzívnál Ilics durrant a kapu fölé.
21. perc: Mikler-bravúr! Zachariassen ziccerét fogja a magyar kapus. Lékai lövését fogja Andersson, de a kipattanó Sulicé. Igaz, ő kis híján elszórja, de Lékai megmenti, így újra támadhat a Veszprém.
20. perc: Megvan az egyenlítés, Lékai szerez egy gyors gólt. Blagotinsek kap kétperces kiállítást. 11–11
19. perc: Miker ezúttal fogja Glandorf lövését, nagyjából tíz méterről tüzelt a német.
18. perc: Glandorf nem kegyelmez, takarásból kipókhálózza a bal felsőt. Lékai passza után Ilics elküld egy testcsellel egy védőt, majd visszadobja a mozgásával ellentétes jobb alsó sarokba a labdát. 11–10
17. perc: Manaszkov lő remek gólt a bal szélről, kitempózza Anderssont. Blagotinsek kap sárgát. 10–9
16. perc: Lauge passza nagyon rossz, de kiegészül a Flensburg. Blagotinsek belül szedi össze a bejátszást, de marad a Veszprémnél a labda.
15. perc: Toft Hansen szerez újabb gólt beállóból, de ezúttal jön a gyors válasz a középkezdés után, Nagy eredményes. 10–8
14. perc: Lauge sem viccel, ezt is bevágja. Kiállítás és hetes a másik oldalon, Karlssont küldik le, Gajic pedig bedobja a második büntetőjét is. 9–7
13. perc: Nagy Andersson kezébe dobja a labdát, a kapus indít, Wanne gólt lő. Ez most bent van, Gajic hozza közelebb a Veszprémet. 8–6
12. perc: Andersson hárítja Ilics lövését. Szétnyílik a veszprémi fal, Glandorf pedig értékesíti a ziccert. Sőt, labdát veszít a Veszprém, majd Svan gólt dob a lerohanás végén. 7–5
11. perc: Tönnesen lő remek gólt, majd Mikler egy pazar bravúrt mutat be, Mahé ziccerét fogja a magyar kapus. 5–5
10. perc: Mikler hárítja Lauge Schimdt lövését, így 0–0-ra hozza le az emberhátrányt a Veszprém.
9. perc: Ilics tüzel passzívnál, de a lécről a kapu fölé pattan a labda.
8. perc: Toft Hansen harcol ki hetest, sőt Nagy kap még egy kiállítást is. Mahé belövi a hetest, vezet a Flensburg. 5–4
7. perc: Egyenlít a Flensburg, a rendezetlen veszprémi védelem hibáját Toft Hansen használja ki. 4–4
6. perc: Glandorf talpról küld egy hálószaggató bombát Mikler kapujába, majd a másik oldalon Lékai ad egy pontatlan passzt. 3–4
5. perc: Toft Hansen lő gólt, majd Gajic értékesít egy veszprémi hetest. 2–4
4. perc: Gyors veszprémi válasz, Lékai köszön be, Lauge Schmidt hibázik a másik oldalon, majd az ellentámadásból Manaszkov büntet. 1–3
3. perc: Megvan az első hazai találat is, Glandorf bombáz a jobb felsőbe. 1–1
2. perc: Mahé kerül helyzetbe, de a közeli lövését Mikler a kapufára tolja. Gajic ezt már nem rontja el, megvan a meccs első gólja. 0–1
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a veszprémiek vezethetik az első támadást. Gajic ugrik be nagyon kis szögben, innen pedig a kaput sem találja el.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Flensburg–Telekom Veszprém összecsapás a férfi kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjának 13. fordulójából. Tartsanak velünk!

ELŐZMÉNYEK

Hatalmas a győzni akarás a Veszprémben, és ebben nincs is semmi meglepő a férfi Bajnokok Ligája csoportküzdelmeinek utolsó előtti fordulója előtt. Ha nyer vasárnap Flensburgban, akkor javul az esélye, hogy megszerezze a második helyet a B-csoportban, vagyis a nyolcaddöntőben a Zaporizzsja–Skjern alsóházi selejtező továbbjutójával találkozzék.

„Persze számolunk, látjuk a táblázatot és figyeljük a lehetséges ellenfeleket is, de azért leginkább a saját dolgainkra összpontosítunk – bólintott rá a Nemzeti Sport kérdésére Lékai Máté, a veszprémiek klasszis irányítója, aki szeptemberben kilenc gólt lőtt a német gárda elleni veszprémi győztes (28–27) meccsen. – Nem csupán nekem, hanem a társaimnak és talán a szurkolóknak is maradandó emlék a Flensburg legutóbbi legyőzése, hiszen az óriási küzdelemben akkor is a győzni akarásunknak köszönhettük a két pontot. Ebben a szellemben kell küzdenünk vasárnap is, miközben tudjuk, saját csarnokukban sokkal agresszívebbek, gyorsabbak. Fokozza majd a hangulatot, hogy edzőnk visszatér korábbi együttese otthonába. Rengeteget kell futnunk, hogy kihasználjuk a Flensburg kicsit körülményesebb visszarendeződését. Támadásban viszont az ellenfelünk is villámgyors.”

A veszprémiek szombaton majdnem teljes csapattal érkeztek meg Flensburgba, csak a két „állandó” sérültjük, Győri Mátyás és William Accambray hiányzott.