Nagy meccset nyert meg a Veszprém a Flensburg ellen

2017.09.23. 17:23
Lékai ismét brillírozott a Veszprémben (Fotó: Szabó Miklós)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában a Telekom Veszprém a szenzációsan játszó Lékai Máté és Nagy László vezérletével 28–27-re legyőzte a német Flensburgot, Ljubomir Vranjes korábbi csapatát.

A klasszikus német kézilabdát játszó Flensburg és az új vezetőedzővel németes stílusra törekvő Veszprém óriási gólpárbajt vívott az első félidőben. Egyik csapat sem tudott jelentősebb előnyt elérni, a legnagyobb különbség mindössze három gól volt, de az is az elején, 4–1-nél.

ÖRÖMSZAVAK
NAGY László, a Veszprém csapatkapitánya:
„Volt egy rossz periódusunk, amikor nehezen tudtunk gólt lőni az ellenfél nagyszerű kapusának, de a lényeg, hogy egy góllal nyertünk. Ez ugyanúgy két pontot ér, mint a tízgólos siker. Persze tudjuk, még fejlődnünk kell, de nem vagyok csalódott. Lesznek ennél sokkal jobb mérkőzéseink is.”
LÉKAI Máté, a Veszprém irányítója:
„Az első félidőt uraltuk, és a másodikban is csak rövid rossz szakaszunk volt. A végjátékban ide és oda is eldőlhetett volna a csata, ám mi nyugodtabban támadtunk, jobban védekeztünk és Mikler is fogott ziccereket. Az elképzelt taktikát megvalósítottuk, de ez nem rám volt kihegyezve. Most így jött ki a lépés.”

A Flensburgnak egyszer sem sikerült vezetni, bár néhányszor megvolt rá a lehetősége. Lékai öt gólt dobott, Nagy László négyet, míg a másik oldalon Thomas Mogensen szintén négyig jutott az első harminc percben, amely 15–14-es veszprémi előnnyel ért véget.

A második félidő elején valami történt a Veszprémmel, mert negyed óra alatt mindössze három gólt ért el. A Flensburg meglépett, már négy találattal is. A németek kapusa, Mattias Andersson óriási formában védett, és nem lehetett látni, mi lehet az ellenszer.

És mégis. A Veszprém lassan magára talált, és elkezdte ledolgozni a lemaradását. A 19–23-as hátrányból 28–26-os előny lett, köszönhetően Lékai és Nagy gólerős játékának, valamint a Mirko Alilovic helyére beálló Mikler Rolandnak, aki fontos pillanatokban védett.

A Flensburg még egyszer betalált, ám a Veszprém egy gólt megtartott az előnyéből, és 28–27-re megnyerte a rangadót.

FÉRFI KÉZILABDA BL
CSOPORTKÖR, 2. FORDULÓ
B-CSOPORT
TELEKOM VESZPRÉM–SG FLENSBURG 28–27 (15–14
)
Veszprém, 5000 néző. Vezette: Nenad Nikolics, Dusan Sztojkovics (szerbek)
VESZPRÉM: Alilovic – Marguc 1, Nilsson 2, NAGY L. 8, Blagotinsek 3, Ilics 1, Manaszkov
Csere: MIKLER (kapus), Schuch, Tönnesen 1, Gajic, Accambray, Ugalde 2, Terzic, Sulic 1, LÉKAI 9
Edző: Ljubomir Vranjes
FLENSBURG: ANDERSSON – Svan 4, Röd 2, Heinl, Mahé 2 (1), Lauge Schmidt 3, WANNE 5. Csere: Karlsson 1, Glandorf 2, MOGENSEN 4, Jeppsson, H. Toft Hansen 4. Edző: Maik Machulla
Az eredmény alakulása.: 7. p.: 3-0, 12. p.: 4-4, 27. p.: 14-12, 39. p.: 19-16, 46. p.: 19-23, 56. p.: 25-25
Kiállítások: 2 ill. 8 perc
Hétméteresek: 0/0 ill. 2/1
MESTERMÉRLEG:
Ljubomir Vranjes
: – Az első félidőben jól játszottunk, de a másodikban Andersson minden lövésünket kifogta. Büszke vagyok a csapatomra, nemcsak azokra, akik sokat játszottak, hanem a kispadon ülőkre is. Csapatként, egységesen tudtunk küzdeni. Az is büszkévé tesz, ahogy a hátrányból felálltunk. Nem az első félidőben szeretnénk megnyerni a mérkőzéseket, hanem a hajrában.
Maik Machulla: – Tudtuk, hogy nehéz lesz a meccs, mégis csalódott vagyok. Kár, hogy üres kézzel kell távoznunk, mert remekül küzdöttünk, volt lehetőségünk a jobb eredményre. Csakhogy 48 órán belül ez volt a második izzasztó idegenbeli mérkőzésünk. A Veszprém otthonában egyébként is nehéz pontot szerezni, ez nagyon kevés csapatnak sikerül. Nekünk ez ma nem jött össze.

Vége
60. Mikler véd a végén, megvan, nyertünk!!!

57. Lékai
lövéséhez hozzáér Andersson, de bemegy! Utána azonban Wanne gyorsan egyenlít 26–26
53.
Schmidt fölé dobja, majd Ugalde ront, de nálunk marad a labda.
51. Mikler
véd, majd az ellentámadás végén Ugalde ezúttal nem rontja el. Már csak egy a hátrány! 22–23
első gólja. 19–22
44. Andersson újabb ziccert véd, most Ugalde helyzeténél.
39.
eladott labda, Jeppsson ziccerét Alilovic hatalmas bravúrral és a léc segítségével védi.
Vranjes időt kér.
39. már három oda: Svan a szélről dob gólt. 16–19
38.
Andersson kétszer is bravúrral véd. Bejön Nilsson a Veszprémben.
31.
A kapusok bravúrjaival indul a folytatás.
31. elkezdődik a második félidő.

Vége az első félidőnek!
30.
Andersson véd nagyot ismét, ám az ellentámadásnál Mogensen is ront.
27.
Andersson nagyot véd, majd a kontrából Wanne egyenlít, de utána Lékai is betalál. 13–12
is betalál, majd Abelvik dobja a vendégek első gólját. 3–1
6. perc:
Mahé lő fölé, majd az ellentámadásból nem tudunk betalálni.
4.
Eddig az összes német támadás kimarad.
3. Nagy László dob nagy gólt. 2–0
2. Blaz Blagotinsek
lövi az első gólt. 1–0

1. Elkezdődött a mérkőzés, a Flensburgé az első támadás.

ELŐZMÉNYEK

Mindkét csapat megnyerte első meccsét a B-csoportban. A Veszprém idegenben nyolc góllal verte a Celjét, míg a Flensburg hazai pályán győzte le a dán Aalborgot.

A Veszprém edzője, Ljubomir Vranjes számára különleges ez a meccs, hiszen éppen a Flensburgtól érkezett a magyar csapathoz. Játékosként három, edzőként hét évig dolgozott a német együttesnél.

„Kétségtelen, hogy érdekes a szituáció, mert a Flensburg ellen szeretnénk két pontot szerezni, a német együttes pedig az előző idényben még az én vezetésemmel lett bajnoki ezüstérmes. Barátaim és volt játékosaim érkeznek hozzánk, de a meccs az meccs. Nyerni akarunk, és a hazai környezet, a szurkolótáborunk ebben sokat segíthet” – mondta Vranjes.

„Csütörtök este bajnokit nyertünk Melsungenben, és pénteken indultunk a reptérre, este már Veszprémben tréningeztünk – árulta el Maik Machulla, a vendégek vezetőedzője. – Meglátjuk, kik pihenik ki magukat szombatra, és azt is, hogy a Veszprém már a Vranjes-stílusban játszik-e, vagy még a régi taktikája az uralkodó.”