Férfi kézi NB I: Perisics vezérletével nyert a Cegléd

2016.12.11. 19:39
A Cegléd 30–28-ra nyert hazai pályán a Vác ellen a K&H férfi kézilabdaligában.

A Cegléd legjobbja Ivan Perisics volt kilenc góllal, a Vácnál a szintén montenegrói Milan Popovics vitte a prímet nyolc találattal.

K&H FÉRFI KÉZILABDALIGA
CEGLÉDI KK SE–VÁCI KSE 30–28 (17–11)
Cegléd, 700
néző. Vezette: Dobrovits, Tájok
CEGLÉD: Pallag – Lászlai 2, BÍRÓ 6, Borsos 1, GRBOVICS 7 (2) PERISICS 9 (2), Gidai. Csere: BŐSZ, Mojszilov (kapusok), Tóth N. 1, Lepsényi 2, Hódi 1, Andjelics 1, Szabó. Edző: Nagy Károly
VÁC: Drisszi – POPOVICS 8 (4), Lendvay 2, Koller 2, Topics 3, Csicsikalo 1, VASICS 6 (1). Csere: Vitáris (kapus), Törteli 3, Tyiskov, Pavlovics 1, Ménfői 1, Császár 1. Edző: Gúnya Péter
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–0. 10. p.: 4–4. 16. p.: 9–6. 27. p.: 14–10. 36. p.: 20–14. 47. p.: 24–19. 53. p.: 25–23
Kiállítások: 12, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 5/5
Nagy Károly:
– Nagyon gyengén védekeztünk, de egész szépen támadtunk. Jó ellenfél volt a Vác, az utolsó pillanatig küzdött. A közönségnek okkal tetszett a látványos mérkőzés.
Gúnya Péter: – Igyekeztük ledolgozni az első félidőben összeszedett hátrányt. Végig küzdöttünk, hajtottunk, mégsem tudtuk utolérni a Ceglédet.

1. Telekom Veszprém 16 15 1 501–358 +143 30
2. MOL-Pick Szeged 13 13 424–286 +138 26
3. Grundfos Tatabánya KC 13 10 1 2 333–301 +32 21
4. Csurgói KK 12 7 2 3 313–281 +32 16
5. Balatonfüredi KSE 14 6 1 7 354–350 +4 13
6. CYEB Budakalász 13 6 7 315–335 –20 12
7. Sport36-Komló 14 5 2 7 330–374 –44 12
8. Ceglédi KKSE 13 5 1 7 301–331 –30 11