Férfi kézi NB I: otthon nyert a Tatabánya és az Orosháza

2016.10.14. 19:56
A Tatabánya a Mezőkövesdet, az Orosháza a Budakalászt győzte le hazai pályán a férfi kézilabda NB I 6. fordulójában, míg a Balmazújváros–Cegléd mérkőzés döntetlenre végződött.

Az eddig mindössze két pontot gyűjtő Mezőkövesd a szünetben még döntetlenre állt Tatabányán, a második félidőben azonban érvényesítette erőfölényét a hazai gárda.

A Budakalászban hiába szerzett Rédai Krisztián tíz gólt, csapata 26–24-re kikapott Orosházán.

A Balmazújváros a második játékrészben ötgólos hátrányból fordított, a vendég Ceglédnek Ivan Perisics mentett pontot az utolsó pillanatokban lőtt góljával.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
6. FORDULÓ

OROSHÁZI FKSE-LINAMAR–CYEB BUDAKALÁSZ 26–24 (14–12)
Orosháza, 400
néző. Vezette: Bonifert, Oláh
OROSHÁZA: MIKLÓS – KOMPORÁLY 4, Ferenczi 2, Markoszki 2, Milas 3, Levy 2, Tárkányi 2. Csere: Herjeczki (kapus), Radojevics 1, Knezevics 3 (2), Buday 1, Antal 3, Oláh T. 2, Pásztor M. 1. Edző: Vladan Jordovics
BUDAKALÁSZ: Tamási – Parrondo 1, Szemjonov 4, Mazák 1, Koncz, Sutka 2 (1), Bohács 1. Csere: Váczi (kapus), dr. Czina, RÉDAI 10, Józsa 3, Halász 1, Völker B., Tóth Á. 1, Holdos. Edző: Horváth Attila
Az eredmény alakulása: 5. perc: 2–2. 9. p.: 5–3. 16. p.: 10–6. 27. p.: 11–11. 29. p.: 13–11. 36. p.: 16–13. 38. p.: 16–16. 47. p.: 23–18. 53. p.: 25–20
Kiállítások: 12, ill. 8 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 2/1
MESTERMÉRLEG:
Vladan Jordovics:
– Ahogy vártuk, a tapasztalt ellenfelünk megnehezítette a dolgunkat. Bár néhány tiszta helyzet kimaradt, így is szép játékkal és szép gólokkal kedveskedtünk szurkolóinknak.
Horváth Attila: – Ha ezt a mérkőzést két napig játsszuk, akkor sem nyerünk. A fair-play nem csak a két csapatra vonatkozik.

GRUNDFOS TATABÁNYA KC–MEZŐKÖVESDI KC 34–29 (16-16)
Tatabánya, 800
néző. V: Bíró Á., Kiss O.
TATABÁNYA: Tóth – VUJOVICS 11 (4), Bozovics, Szöllősi Sz. 3, Szöllősi B., Leimeter 2, Harsányi 3 (1). Csere: DEMÉNYI (kapus), Pásztor 5 (1), Juhász 3, Sipos, Ilyés 3, Dénes, VRANJES 4. Edző: Matics Vladan.
MEZŐKÖVESD: HOLLÓ – Vaskó 2, Grünfelder 2, Trivkovics 2, Vukic 2, Szelviaszjuk 1, Szepesi 7 (5). Csere: Nagy, LÓKODI 8, Radnic 4, Kovács, Grigorjev 1. Edző: Molnár Ferenc
Az eredmény alakulása. 2. perc: 2–1. 7. p.: 2–6. 12.: 6–7. 25. p.: 11–14. 35. p.: 18–19. 40. p.: 23–19, 51. p.: 27–26. 57.: 31–28
Kiállítások: 4, ill. 12 perc
Hétméteresek: 8/6, ill. 5/5
Végleg kiállítva: Vukic, Trivkovics
Vladan Matics:
– Élvezetes, dinamikus mérkőzést játszottunk, amelyen a végén a rutin döntött a javunkra. Gratulálok a Mezőkövesdnek.
Molnár Ferenc: – Tisztességgel helytálltunk a Tatabánya otthonában, amit gyakoroltunk, azt többé-kevésbé végre is tudtuk hajtani. Gratulálok a csapatomnak, de néhány játékosnak el kellene gondolkodnia a mai teljesítményén.

BALMAZÚJVÁROSI KK–CEGLÉDI KK SE 25–25 (10–15)
Balmazújváros, 600
néző. V: Bócz, Wiedemann
BALMAZÚJVÁROS: Paul – Tomics, Balázs S. 1, Szimovics, Katzirz, BALI 4, KEKEZOVICS 7 (4). Csere: Pajkó (kapus), Hanták 2, István 1, Vahnovics 2, Korsós 1, TEMESVÁRI 3, VRANAC 4. Edző: Füzesi Ferenc
CEGLÉD: Pallag – Gidai 2, PERISICS 7 (1), Bíró B., GRBOVICS 5 (1), Borsos 1, LÁSZLAI 8. Csere: BŐSZ (kapus), Tóth N., Lepsényi, Szabó B., Andjelics 1, Hódi 1. Edző: Nagy Károly
Az eredmény alakulása. 7. perc: 3–3. 16. p.: 7–8. 26. p.: 7–14. 35. p.: 14–17. 40. p.: 17–18. 48. p.: 19–22. 56. p.: 23–23
Kiállítások: 10, ill. 14 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 3/2
Füzesi Ferenc:
– Az első félidő görcsölése után a másodikban jóval felszabadultabban játszottunk. Esélyünk volt a győzelemre, de fontos pontot szereztünk így is. Erre a küzdelemre tudunk építeni.
Nagy Károly: – Felkészülten érkeztünk, ennek megfelelően uraltuk is az első félidőt. A csapatomban kevés a cserejátékos, így elfáradtunk a második félidőre. A vége heroikus küzdelem volt.

1. Telekom Veszprém 11 11 359–242 +117 22
2. Mol-Pick Szeged 8 8 277–176 +101 16
3. Grundfos Tatabánya KC 7 5 2 184–173 +11 10
4. Csurgói KK 6 4 1 1 172–145 +27 9
5. Ceglédi KKSE 6 3 1 2 144–161 –17 7
6. Balatonfüredi KSE 7 2 1 4 181–183 –2 5
7. Váci KSE 5 2 3 119–127 –8 4
8. CYEB Budakalász 6 2 4 133–152 –19 4