Dráma! Az utolsó pillanatban szerzett pontot a Fradi

2015.10.25. 15:06
Elek Gábor egy pontnak örülhetett Franciaországban (Fotó: Szabó Miklós, archív)
A mérkőzés elején 8–1-es hátrányba kerülő Ferencváros 28–28-as döntetlent játszott a francia Fleury otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjának második fordulójában. A zöld-fehérek a 4. perctől hátrányban voltak, egyenlítő góljukat Cifra Anita lőtte az utolsó másodpercben.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
B-CSOPORT, 2. FORDULÓ
FLEURY LOIRET HANDBALL (FRANCIA)–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 28–28 (14–11)
Orléans, 2300
néző. V: Kijauskaité, Zaliené (litvánok)
FLEURY: ZOQBI DE PAULA – Tounkara 1, Nze Minko 3 (2), Kamdop 3, NIOMBLA 4, CABRAL BARBOSA 11, Houette 5 (2). Csere: Foggea (kapus), E. Chávez, Beatriz Fernández 1, Cissé, M. López, Agathe, Ngo Leyi. Edző: Frédéric Bougeant
FTC: SZIKORA – Kovacsicz 2, Pena 5, Szucsánszki 1, Szamoránsky P. 4, Hornyák D. 1, Schatzl 1. Csere: Szekeres 1, Mészáros R., Zácsik 3, Szekerczés 4 (4), Szarka A. 1, LUKÁCS V. 4, Cifra 1. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–1. 10. p.: 7–1. 14. p.: 8–3. 19. p.: 11–4. 23. p.: 12–6. 27. p.: 12–9. 35. p.: 16–14. 40. p.: 19–17. 42. p.: 20–19. 49. p.: 24–22. 52. p.: 26–23. 58. p.: 28–26
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 4/4
Elek Gábor:
– Az első negyedórában az összes olyan hibát elkövettük, amiről előzetesen megbeszéltük, hogy nem szabad. A helyzeteink már ekkor is megvoltak, csak nem lőttük be őket. A bemutatás alatt mondtam a csapatnak, hogy egy kis színt tegyünk az arcokra, mert mindenki fehér volt. Kérdés, mitől ijedtünk meg, miért izgultuk túl a meccset, emellett nem mehetünk el, ezt majd meg kell beszélnünk a játékosokkal. A végét hősies feltámadásnak érzem, nem törtünk meg, mentünk előre, csináltuk, és nagy mentális erővel értékes pontot szereztünk.

Podravka–Thüringer HC 21–27 (13–11)

A B-CSOPORT ÁLLÁSA
1. FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 2 1 1 56–44 +12 3
2. Thüringer HC (német) 2 1 1 54–48 +6 3
3. Fleury Loiret (francia) 2 2 55–55 0 2
4. Podravka Koprivnica (horvát) 2 2 37–55 –18 0

A Podravka elleni sima győzelem után a francia bajnok Fleury várt a Ferencvárosra a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének második körében. Négy perc játék után kevesen mondták volna meg, hogy mi fog következni az azt következő percekben. 1–1-es állás után mintha csak egy csapat lett volna a pályán, és az nem a Ferencváros volt…

A zöld-fehérek rengeteget hibáztak támadásban, több eladott labdájuk volt és Zoqbi De Paula kapus eszén sem nagyon tudtak túljárni. A Fleury ezt ki is használta, és többek között a négy gólig jutó Manon Houette vezetésével a 11. percben már 8–1-re vezetett a francia bajnokcsapat. A hosszas, csaknem nyolc percig tartó ferencvárosi gólcsendet Szekerczés Luca törte meg, ám az 5-6 gólos különbségről nem tudott elmozdulni sokáig a magyar együttes.

A félidő hajrájára aztán összekapta magát Elek Gábor csapata, Hornyák Dóra utolsó másodperces bombájával feljött három gólra, így a szünetben 14–11 állt az eredményjelzőn.

A szünet után a háromgólos különbség sokáig nem változott, a francia csapatban Cabral Barbosa tartotta a lelket, az átlövővel egyszerűen nem tudott mihez kezdeni a ferencvárosi védelem. De támadásban jelentősen feljavult a magyar csapat a második félidőre, Nerea Pena és Szamoránsky Piroska is kivette a részét a gólgyártásból, illetve Lukács Viktória is szórta a gólokat a jobb szélről.

A dráma az utolsó percben jött (mikor máskor?!). Kétgólos Fleury-vezetéssel vágtak neki a csapatok az utolsó 60 másodpercnek, ám Schatzl gyorsan faragott a Ferencváros hátrányán. Nerea Pena labdát szerzett ezután védekezésben, majd a játékvezetők Barbosát szabálytalannak látták vele szemben, ezért kiállították, de már csak 10 másodperc maradt vissza, így villámgyorsan kellett valamit kitalálnia a Fradinak, ha nem akart pont nélkül maradni.

Elek Gábor időt kért, és a bal szélre akarta kijátszani a figurát, ám végül Cifra Anita középről, beállóból fejezte be a támadást, az utolsó másodpercben lőtt a hálóba, a játékvezetők pedig az ellenőrrel tanácskozva gólt ítéltek, így 28–28 lett a vége.

2. FÉLIDŐ

60. perc: MÁR CSAK EGY KÖZTE! Fradi-góllal kezdődik az utolsó perc, Schatzl eredményes a bal szélről. KIÁLLÍTÁS! Niombla elveszíti a labdát, Pena megindul vele, Barbosa kiveszi a kezéből, de a játékvezetők szabálytalannak látják, két percet kap. 10 másodperc marad vissza, emberelőnyben támadhat a Ferencváros, Elek Gábor időt kér természetesen. DRÁMA! DÖNTETLENRE MENTI A MECCSET A FRADI! Cifra az utolsó pillanatban lő a hálóba, hosszas egyeztetés után megadják a gólt.28–28
59. perc: Gyors gól kell az FTC-től, meg is van, Pena a szerzője. Niombla lövését védi Szikora.28–26
58. perc: Nagyon fontos támadás következik a mérkőzés végkimenetele szempontjából, időt is kér a Fleury. Houette góllal fejezi be a támadást. 28–25
57. perc: Jó védekezés a Fraditól, megvan a labda hátul. Pena lövését védi Zoqbi, középről félmagasan lő, simán megvan a kapusnak.
56. perc: Hihetetlen... Barbosa középről, a szaggatottról lövi ki a bal alsót. Szucsánszki nem tudja bevinni a túloldalon, Zoqbi védi a lövését.27–25
55. perc: FELJÖN EGYRE A FRADI! Lukács a jobb szélről talál be, magabiztosan játszik. 26–25
54. perc: Hosszas támadás a Fleurytől, de gól nélkül, Nze Minko lövését védi Szikora.
53. perc: Szucsánszki harcol ki hetest Houette mellett. GÓL! Szekerczés a negyedik hetesét is belövi, ezúttal lövőcsel nélkül bombáz a hálóba. 26–24
52. perc: Niombla nagyon érzi a kaput, ezúttal középről lő a bal alsóba. 26–23
51. perc: Niombla bivalyerővel lő a Fradi hálójába a bal oldalról. Szinte azonnal jön a ferencvárosi válasz, Pena eredményes a túloldalon. 25–23
50. perc: Lépéshiba miatt elveszik a labdát a Fleurytől, a túloldalon Szarka azonban mellé lő.
49. perc: Szépen végighúzza a zöld-fehér csapat, Lukács pedig bátran elvállalja a jobb szélről, a rövid sarkot lövi ki. 24–22
48. perc: Lukács lövését védi Zoqbi passzívnál. Pena labdáját lelopják, Barbosa iramodik meg és átemeli Szikorát ziccerben, 10 gólos már a mérkőzésen. 24–21
47. perc: Zácsik hozza közelebb a Fradit, de nem tud rendeződni időben a magyar csapat, Niombla eredményes máris a túloldalon. Elek Gábor időt kér.23–21
46. perc: Ki más szerezne gólt a hazaiaknál, mint Barbosa, nyolcadszor a mérkőzésen. 22–20
45. perc: Kis híján elveszíti a labdát a Fleury támadásban, de marad a labda a hazaiaknál, fault. Nze Minko is faultba fut.
44. perc: Nze Minko lövését védi Szikora, a túloldalon Pena kísérletét Zoqbi hárítja. Újabb Zoqbi-védés, majd Niombla ellen egy belemenés a túloldalon.
43. perc: Barbosát nem tudja tartani a Ferencváros, hetedik gólját dobja a meccsen. Pena újabb zseniális bejátszása eljut Szamoránskyhoz, aki bedobja ismét.21–20
42. perc: FELJÖN EGY GÓLRA A FRADI! Zácsik parádésan labdát szerez, majd lefut két védőt és a hosszú felsőbe dobja a ziccert a jobb oldalról. Időt kér a Fleury.20–19
41. perc: Niombla fordul le Mészárosról és lő a rövidbe a bal oldalról. Zácsik harcol ki hetest Kamdop mellett, aki belül védekezik. Kapust cserél a Fleury a hetesre, Foggea érkezik, de Szekerczés bevágja, méghozzá a bal felsőbe!20–18
40. perc: Heteshez jut a Fleury, Nze Minko a kapu bal oldalába lő Szikora mellett. Gyorsan jön a válasz, Szarka a gólszerző. 19–17
39. perc: NAGY GÓL! Pena talpról, a jobb oldalról bombáz a jobb alsóba Barbosa mellett. 18–16
38. perc: Tounkara első gólja is megvan a meccsen, túl sok helye van a jobb szélen, a rövid alsóba pattint. Elveszíti a labdát a Ferencváros támadásban, de a Fleury is megteszi ugyanezt.18–15
37. perc: Zácsik szenzációsan fordul le két védőről, lövését védi Zoqbi, de fault, hetes a Fradinak. MEGVAN! Szekerczés a kapu bal oldalába helyezi a hetest. 17–15
36. perc: Barbosa ellen fújnak belemenést, fordulhat a Ferencváros. Egy lerohanásból Barbosa eredményes, ráadásul Szucsánszki odaüt, két perc a büntetése. 17–14
35. perc: Szucsánszki szépen lejátssza a jobb szélre Lukácsnak, aki a rövidbe pattint nagyon okosan. 16–14
34. perc: Hetes a Fleurynek, de Szikora védi Barbosa hétméteresét!
33. perc: Nze Minko lövése megpattan Szucsánszki kezén, ez becsapja Szikorát. Niombla kap két percet. Gyorsan kihasználja az emberfórt a Fradi, Szamoránsky talál be ismét ziccerből, ezúttal Zácsiktól kapja a passzt.16–13
32. perc: Niombla lő hatalmas gólt a bal oldalról, kilövi a hosszú sarkot. Kiegészül a Fradi. SZÉÉÉP! Gyönyörű bejátszás Penától, Szamoránsky pedig bevágja a ziccert.15–12
31. perc: FOLYTATÁS! A Fradi kezdi a második félidőt, méghozzá emberhátrányban. Passzívnál Szucsánszki lő fölé.

1. FÉLIDŐ

30. perc: Barbosa lefordul két védőről és a bal felsőbe emel, gyönyörű gól, ráadásul Szekerest kiállítják róla két percre. BOMBAGÓLLAL ZÁRUL A FÉLIDŐ! Hornyák az utolsó pillantban engedi el a labdát és a jobb felsőbe bombáz, ez még belefér!14–11
29. perc: Ütemtelen lövés Penától, de besurran a jobb alsóba. Ngo Leyi fordul be Lukács mellett, majd elterül a földön, nem bántja senki, de ápolni kell, balszerencsés mozdulat. Belemenést fújnak Szucsánszki ellen.13–10
28. perc: Remek bejátszás Penától Zácsiknak, de sajnos belép az átlövő. Fernandez a jobb alsóba lő, ráadásul Zácsik kap egy két percet róla. 13–9
27. perc: GÓÓÓL! Szucsánszki játssza meg remekül a jobb szélen Lukácsot, aki a hosszú alsóba helyez. Belemenés a Fleury ellen, támadhat ismét a Fradi.12–9
26. perc: Szamoránskyhoz nem jut el a labda, megszerzi a Fleury, de el is adja azzal a lendülettel a francia csapat, Zácsik szerzi vissza. VÉGRE! Pena is megszerzi első gólját, felkapaszkodik négyre az FTC. ÚJABB FONTOS VÉDÉS! Fernandez lövését hárítja Szikora, aki remek napot fogott ki.12–8
25. perc: Zácsik talál be és hozza közelebb a Ferencvárost. Szikora véd, Lukács pedig begyűtji a kipattanót.12–7
24. perc: Szucsánszki lövi át a falat, neki is megvan az első gólja a meccsen. Szikora közben bemutatja 11. védését a meccsen, Fernandez lövését hárítja.12–6
23. perc: Visszaáll a hétgólos különbség, Barbosa a gólszerző, szépen lefordul Mészárosról. 12–5
22. perc: Labdát szerez a Ferencváros védekezésben, a kontrából Kovacsicz ugrik be, de átemelési kísérletét olvassa Zoqbi és könnyedén fogja. Zácsik szerez labdát védekezésben, a kontrából pedig a Fradi gólt. 11–5
21. perc: NAGY VÉDÉS! Tounkara ugrik be a jobb szélről, de a ziccert védi Szikora, jól zárja a hosszút. Szucsánszki lövését sáncolják a hazaiak.
20. perc: Pena csinálja meg szépen a helyzetet Kovacsicznak, a szélső azonban rálép a vonalra. A túloldalon lépéshiba, majd Zácsik passzába belekap Tounkara.
19. perc: Pena játssza meg Szamoránskyt, a beállós pedig a hálóba lő, az első klasszikus akciógól az FTC-től a meccsen. Időt kér a Fleury. Szép figura a franciáktól, Houette a bal szélről a hosszú felsőbe helyez.11–4
18. perc: Emberhátrányban jól öli az időt az FTC támadásban, passzívnál Zácsik lő, majd kiegészül a Fradi.
17. perc: Nze Minko magabiztosan dobja be a hetest. Pena talpról, középről lő, de Zoqbi ezt is fogja.10–3
16. perc: SZÉP VÉDÉS! Szikora sokat hozzátesz a kapuban, ezúttal Fernandez próbálkozását hatástalanítja. A túloldalon eladja a labdát a Fradi támadásban, a kontrából hetest harcol ki a Fleury, ráadásul Kovacsiczot kiállítják két percre.
15. perc: Barbosa könnyedén megveri Mészárost a bal oldalon és pattint a hálóba. 9–3
14. perc: Barbosánál lépéshiba, majd egy jó lerohanás a Fraditól, Kovacsicz a befejező. 8–3
13. perc: Szikora mutat be egy szép védést, Barbosa lövését hatástalanítja, de eladja a labdát a Fradi támadásban ismét.
12. perc: Szamoránsky harcol ki hetest. Szekerczés bepattintja a hetest, megvan a második ferencvárosi gól. Eladja a labdát a Fleury, de megteszi ugyanezt a Ferencváros is a túloldalon...8–2
11. perc: BAJ VAN! Szucsánszki átadását leolvassák a franciák, ezúttal Barbosa kapja a gyors indítást és ő is bevágja a ziccert. 8–1
10. perc: Pena átlövése nem jó, félmagas kísérletét simán védi Zoqbi. A túloldalon büntetnek a franciák, Kamdop eredményes középről. SŐT! Pena eladja a labdát támadásban, Kamdopot indítják gyorsan a hazaiak, aki újabb gólt szerez. 7–1
9. perc: Újabb hetes a Fleurynek, Houette ezúttal a bal felsőbe bombáz, meglépnek a hazaiak. NEM KICSIT MEGLÉPNEK! Barbosa szép passza után Houette akcióból is betalál, egyre tetemesebb a különbség. Elek Gábor időt kér, nyugalomra inti sajátjait.5–1
8. perc: Pena parádésan labdát szerez védekezésben, majd megiramodik vele, de a ziccerét ezúttal is védi Zoqbi...
7. perc: Niombla harcol ki hetest, Houette pedig értékesíti. 3–1
6. perc: Pena nagy gólt akar lőni, Zoqbi eszén nem tud túljárni.
5. perc: Szikora ismét bemutat egy védést, de eladja a labdát a Fradi támadásban, a lefordulásból Niombla eredményes. 2–1
4. perc: Szucsánszki mellé lő, ezúttal nincs szabálytalanság, továbbra is gól nélkül a magyar csapat. Barbosa lövését lábbal hárítja Szikora, a fordulásból Kovacsicz eredményes, nem hibázza el a ziccert a gyors indítás után. 1–1
3. perc: Schatzl lövése rossz, a kontrából eladja a labdát a Fleury.
2. perc: Barbosa aztán elküldi egy testcsellel Hornyákot és a jobb alsóba lő. Szucsánszki fölé lő, de fault, marad a labda az FTC-nél.1–0
1. perc: ELKEZDŐDÖTT A TALÁLKOZÓ! A Fleuryé az első támadás, a francia csapat nem jut lövéshez, mert nagyon keményen védekezik a Fradi.

ELŐZMÉNYEK

A Ferencváros fehérben lép pályára, a Fleury rózsaszínben.

Felcsendül az EHF BL-himnusza, de a csapatok furcsa módon nem állnak fel, hanem közben pacsiznak és a kispadhoz futnak.

A Ferencváros magabiztos sikerrel kezdte a csoportkört: a horvát Podravka Koprivnicát múlta felül(28–16)hazai pályán. A Fleury a Thüringer otthonában ért el 27–27-es döntetlent a nyitó fordulóban.

Üdvözöljük kedves olvasóinkat a Fleury–Ferencváros női kézilabda Bajnokok Ligája-csoportmeccs élő közvetítésében. Tartsanak velünk!