Fradi-siker a női BL-ben: egy tucat közte a horvátok ellen

2015.10.18. 17:10
Szucsánszkiék esélyt sem adtak a kaproncaiaknak (Fotó: Szabó Miklós)
Nagy különbséggel, biztosan nyert a női kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjában a Ferencváros. A horvát Podravka Koprivnica egyetlen percre sem tudta megszorítani a zöld-fehéreket. Ezzel a csoport leggyengébbje ellen megvolt a kötelező győzelem, és mivel a csoport másik találkozóján döntetlen született, a Ferencváros az élre állt.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
B-CSOPORT, 1. FORDULÓ
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–PODRAVKA KOPRIVNICA (horvát) 28–16
(13–5)
Dabas, 2000
néző. V: E. Vitaku, A. Vitaku (koszovóiak)
FERENCVÁROS:
SZIKORA – Kovacsicz, Pena 2, SZUCSÁNSZKI 4, Szamoránsky P., HORNYÁK D. 4, Schatzl 2. Csere: Hlogyik (kapus), MÉSZÁROS R. 1, SZEKERES 1, SZEKERCZÉS 7 (6), Lukács V. 2, Cifra, ZÁCSIK 4, Háfra 1 (1). Edző: Elek Gábor
KOPRIVNICA:
KAPITANOVIC – Niksic 2, Dezic 3 (1), S. Milosevic, Dzono 1, Vidak 3, Nemaskalo 2. Csere: Milenkovics (kapus), KRSNIK 4, Frankovic 1, Dragisic, Senvald, Mrden. Edző: Goran Mrden
Az eredmény alakulása. 5. perc:
2–1. 17. p.: 8–1. 22. p.: 9–4. 28. p.: 13–4. 38. p.: 17–6. 46. p.: 21–10. 51. p.: 23–11. 55. p.: 23–15
Kiállítások:
2, ill. 4 perc
Hétméresek:
9/7, ill. 2/1
Elek Gábor:
– A közönség ismét fantasztikus hangulatot teremtett, köszönjük neki! A védekezésünk egészen kiváló volt, oda összpontosítottuk az energiáinkat, a végén pedig már a szerdai, Érd elleni rangadóra is tudtunk spórolni egy kicsit.
Goran Mrden:
– Megújult, kicserélődött a csapatunk, és ez volt az első igazán fajsúlyos mérkőzésünk, ami látszott is. A Ferencváros védekezésével sokszor nem tudtunk mit kezdeni.

A másik mérkőzésen: Thüringer HC (német) –Fleury (francia) 27–27

Mivel a csoport első meccsén a Fleury és a Thüringer HC döntetlent játszott egymással, a dabasi meccs győztese előnybe kerülhetett. A Ferencváros ugyan kétszer is legyőzte a Podravkát a felkészülési időszakban, de azokból a mérkőzésekből nem lehetett messzemenő következtetéseket levonni.

Szépen megtelt a Fradi BL-otthona, a találkozóra Németh András szövetségi kapitány is kíváncsi volt. Katarina Tomasevics bokasérülése után nagy felelősség hárult Szikora Melindára, aki láthatóan élvezte, hogy a B-közép előtt védhet. Már az elejétől kezdve kellően zárt és kemény volt a magyar csapat védekezése, a horvátok lövésig is ritkán jutottak el. Elöl pedig rendre megtalálta a jó megoldásokat az FTC, így a 12. percben már 5–1-re vezetett, amikor jött az első Podravka-időkérés.

A játék képe ezután sem változott, az ellenfél 13 percig képtelen volt gólt dobni Szikorának, ezért még az is belefért, hogy Szekerczés Luca, valamint Nerea Pena is hétméterest hibázzon. A fiatal jobbátlövő a többi büntetőjét magabiztosan értékesítette, és ismét nőtt a különbség. Egy rövid megtorpanás után tovább száguldott a Fradi, amely nyolc góllal (13–5) vezetett a szünetben.

Szikora a második játékrészben is nagy védésekkel nyitott, majd a pályára lépő Zácsik Szandra eresztett el több nagy bombát. Hamar meglett a közte tíz, amely állandósulni látszódott. A biztos előny tudatában Elek Gábor bátran forgathatta együttesét, az 50. percben például a Szekerczés, Háfra, Cifra, Zácsik belső négyes volt a pályán támadásban.

A hazai védekezés felpuhult az utolsó percekre, így időlegesen tízen belül tudott kerülni a Kapronca, de a végére sikerült visszatornázni az eredményt. Hogy kerek legyen a történet, Háfra időn túli hetesével alakult ki a 28–16-os végeredmény.

60. perc: VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK, NAGY KÜLÖNBSÉGGEL NYERT A FERENCVÁROS. 28–16
60. perc: Hornyák Dóra
nagyon élt. Kár, hogy ez már az utolsó perc volt... 27–16. Még egy hetes jutott a végére is, Háfra Noémi állította be a végeredményt. 27–16
58. perc: Vidak
talált be a sánc mellett, majd Hornyák pillanatai következtek, mert átlövésből ragasztott nagy gólt a jobb felsőbe. 26–16
57. perc: Hlogyik
állt be a kapuba a Fradinál az utolsó percekre, Szekerczés pedig remek egyéni megmozdulás után ejtett a hálóba. 25–15
56. perc:
Visszaállt a világ rendje, Hornyák Dóra lőtt gólt. 24–15
55. perc: Szarka
egészen éles szögből oldalhálót lőtt, Dezic pedig a lerohanásból hozta közelebb a horvátokat. 23–15
54. perc: Zácsik
magasan fölé lőtt, mert azért megtámasztották a kezét. A bíróknál ez nem ért szabaddobást.
53. perc:
Hazai időkérés után megint gyorsan eladta a labdát a Ferencváros. Dezic lövése kijött a kapufáról.
53. perc:
Rossz Fradi-akció után Krsnik lőtt gólt lerohanásból. 23–14
52. perc:
A horvátok heteshez jutottak, amelynek a 16 éves Hlogyik Petra igyekezett útját állni, de Dezic belőtte. 23–13
51. perc: Krsnik
belejött a góllövésbe. 23–12.
50. perc: Krsnik
került helyzetbe, és szép gólt lőtt Cziffra mellett. Az ellentámadásból Zácsik hatalmas átlövése talált utat a kapuba. 23–11
49. perc: Dezic
óriási lövése vágódott le a lécről, Szekeres pedig a kapus lába között lőtt gólt. 22–10
48. perc:
Előbb Zácsik, majd Vidak lőtt a kapusba.
46. perc: Zácsiknál
láttak belemenést, Dezic gyenge lövését védte Szikora, Szucsánszki pedig végigrohant a bal oldalon és a bal sarokba lőtt. 21–10
42. perc: Zácsik
szépen megszórja magát... Megint az övé a gól. 20–10
41. perc: Niksic
parádés ejtésgólja után gyorsan elszórta a Fradi a labdát, ezt pedig góllal büntette Dezic. 19–10
40. perc: Vidak
került jó helyzetbe, és bár Szikora beleért, a gólt nem tudta megakadályozni. Ahogy a horvát kapus sem, mert Lukács szép gólt lőtt a jobb szélről. 19–8
39. perc: Szucsánszki
betörés után pattintott a bal alsóba. 18–7
38. perc: Zácsik
ellenállhatatlan átlövése talált utat a kapuba, de az ellentámadásból Niksic szépített. 17–7
36. perc: Milosevic
kihagyott lehetősége után Zácsik is hibázott, Niksic lövését pedig Szikora spárgázta ki a jobb alsóból.
35. perc:
Horvát rontás után a Fradi megint heteshez jutott, amelyet Szekerczés a bal alsóba lőtt. Már tíz a különbség. 16–6
34. perc: Zácsik
nagy góljával már kilencre hízott a különbség. 15–6
32. perc: Szekeres
hosszú indítását Lukács váltotta gólra. 14–5. Az ellenakcióból Nemaskalo lőtt gólt. 14–6
31. perc: Hétmétereshez jutottak a horvátok, de Frankovic büntetőjét Szikora kifogta!

30. perc: VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK, EDDIG NAGYON SIMA.
30. perc: Szikora
nagyszerű! A védés után támadhatott a Fradi, majd a félidő utolsó momentuma Szucsánszki szabaddobása volt. 13–5
29. perc: Frankovic
szerzett gólt szép egyéni akció végén. 13–5
28. perc:
Szépen kijátszott akció végén Hornyák lőtt jobbról nagy gólt. 13–4
27. perc: Niksic
lövését hárította Szikora, míg a Ferencváros támadását Milosevic úgy állította meg, hogy két percre kiküldték.
26. perc: Milosevic
betörése után védett Szikora, és mivel Lukácsot meglökték a levegőben, heteshez jutott a Fradi, amelyet Szekerczés a kapufa segítségével lőtt a hálóba. 12–4
25. perc: Vidak
kapufája után Mészáros kapott nagy labdát Penától, és lőtt a jobb alsóba. 11–4
24. perc: Szikora
nagyszerű védése után a gyors támadás lehetősége odaveszett, ám a türelmes támadás végén Schatzl lőtt a szélről gólt. 10–4
22. perc: Szucsánszkival
szabálytalankodtak, tisztán látszott, hogy belül védekezés volt, de a bírók másképp látták... Már majdnem passzívot fújtak a horvátoknál, amikor Frankovic betalált. 9–4
21. perc: Schatzl
kihagyta a helyzetét, Dzono gólt lőtt, Szekerest pedig kiállították. 9–3
20. perc: Frankovic
lövése gyenge volt, a gyors ellenakció végén pedig Pena lőtt a kapu közepébe. 9–2
19. perc: Hornyák
lopott labdát a levegőből, és mivel a kaproncaiak emberfogásra álltak át, Elek Gábor időt kért.
18. perc:
Megtört a jég horvát oldalon, Nemaskalo a bal szélről szépített. 8–2
17. perc: Vidak
kapufája után Szamoránsky megint hetest harcolt ki. Szekerczés pedig azzal a lendülettel be is vágta. 8–1
16. perc: Schatzl
csapott le Pena kapufáról kipattanó labdájára, és szép gólt lőtt. 7–1
15. perc:
Negyedóra alatt egy gól a horvátoknál... ez nem sok.
14. perc: Niksic
kapufája után gyors indítás, Szekeres ellen szabálytalankodtak, ez is hetes. Ez már végre bement, Szekerczés Luca a bal felsőbe lőtt. 6–1
13. perc:
A horvátok nem tudtak mit kezdeni a Fradi védelmével, Szikora könnyedén védte a lövéseket. Türelmes labdajáratás után pedig Szamoránsky fordult kapura, ám hetest érően visszahúzták. A büntetőt most Pena végezte el, de mellé lőtt...
12. perc:
Labdaszerzés, majd Szucsánszki lőtt zárás után, de a kaput elkerülte a lövés. Maradt a labda a Fradinál, Schatzl betörését Niksic akadályozta meg visszahúzással, ez is hetes. Szekerczés ezúttal kihagyta...
10. perc: Szekerczés
biztosan lőtte be a büntetőt. 5–1
9. perc: Szikora
nagyszerű védése után Pena szenzációs passzával Szamoránsky fordult be, hetes.
8. perc: Szucsánszki lepett meg mindenkit egy gyors közbelövéssel, és máris három az előny! 4–1
6. perc: Kovacsicz
ellen hetest érően szabálytalankodtak, Szekerczés pedig némi cselezés után a hálóba pattintott. 3–1
5. perc: Vidakot
a mezénél fogva sem lehetett visszahúzni, nagy gólt dobott. 2–1
4. perc: Milosevic
átlövését védte Szikora, Hornyák pedig átlövésből a kapust találta el.
3. perc: Pena
volt erőszakos, egy az egyben megverte a védőjét és gólt szerzett. 2–0
2. perc: Szucsánszki
átlövésből vette be a Koprivnica kapuját. 1–0
1. perc:
A Fradi kezdte a meccset, és mindjárt az első támadásból Kovacsicz a kapust találta el.

A Ferencváros tiszta zöldben, a horvátok fehér-feketében játszanak.

A csoport másik mérkőzésén a német Thüringer HC és a francia Fleury döntetlent játszott egymással (27–27).

Mit kell tudni a 2015–2016-os Bajnokok Ligája-szezonról?Beharangozónkból mindent megtudhat, kattintson ide.

Üdvözöljük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdődik a Ferencváros–Podravka Koprivnica találkozó a női kézilabda Bajnokok Ligájában. Tartsanak velünk!