Férfi kézi EHF-kupa: időn túli hetessel ikszelt a Füred

2015.02.21. 18:13
A férfi kézilabda EHF-kupa D-csoportjának 2. fordulójában a Balatonfüred Iváncsik Tamás időn túli hétméteresével döntetlenre mentette Svédországban az Eskilstuna Guif elleni találkozót.

A Füred nem úgy kezdte az EHF-kupa küzdelmeit, ahogy szerette volna, a magyar csapat első találkozóján váratlanul sima, 31–19-es vereséget szenvedett a horvát Nexétől.a magyar csapat első találkozóján váratlanul sima, 31–19-es vereséget szenvedett a horvát Nexétől.

A következő ellenfél a nemzetközi porondon az Eskilstuna Guif volt, amely az első meccsén szintén kikapott.

A svédek kezdték jobban a találkozót, az első félidőt meg is nyerte két góllal a hazai csapat, ám a fordulás után lassan magukra találtak a sárga-feketék.

Az izgalom a találkozó legvégére maradt: az utolsó pillanatban Iváncsik Tamás állhatott egy szabálytalanságot követően a büntetővonalhoz. A jobbszélső keze nem remegett meg, magabiztosan értékesítette az időn túli hetest, döntetlenre mentve a találkozót.

Rosszabb gólkülönbsége miatt továbbra is csoportja utolsó helyén áll a Füred, amely a következő fordulóban a német Melsungent fogadja.

FÉRFI KÉZILABDA EHF-KUPA
D-CSOPORT, 2. FORDULÓ
ESKILSTUNA GUIF (svéd)–BALATONFÜREDI KSE 24–24 (13–11)

Eskilstuna, 700 néző. V: Veszovics, Mitrovics (montenegróiak)
ESKIL: EDVARDSSON, ÖSTLUND 6, PETTERSSON 5 (2), Gustavsson 1, THOLIN 7, Freiman 3, Blank 1. Csere: Lucau (kapus), Lindgren 1, Akerman, Andersson, Ingolfsson. Edző: Kristjan Andresson
FÜRED: SZÉKELY, IVÁNCSIK T. 4 (2), Ligetvári 1, Bánhidi 1, Gerdán, Faluvégi 2, Kovacsics. Csere: Juhász 1, GYŐRI 3, BÓKA 4, Szöllősi B. 4, VILOVSZKI 3, Grigorjev 1
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–1. 22. p.: 10–6. 42. p.: 19–15. 47. p.: 20–19. 58. p.: 23–22. 60. p.: 24–23
Kiállítások: 6, ill. 12 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 4/4

Csoknyai István: – A Nexétől elszenvedett tizenkét gólos vereség után példásan összeszedtük magunkat. Székely ismét vezéregyéniség volt, az utolsó előtti percben sorsdöntő hetest hárított, majd az Iváncsik ellen a hatvanadik perc végén elkövetett szabálytalanságért megítélt hetest maga a sértett lőtte be. Ez a bravúr rettentően fontos pontot ért.