Férfi kézi EHF-kupa: ez nem volt túl fényes - kikapott a Füred

2015.02.13. 21:38
Székely Márton sokszor került kiszolgáltatott helyzetbe (Fotó: Mirkó István)
A Balatonfüred 31–19-re kikapott a horvát Nexétől a férfi kézilabda EHF-kupa D-csoportjának 1. fordulójában a Veszprém Arénában.

Csoknyai István a sérült Zdolik Bence és Ligetvári Patrik, valamint az eltiltott Uros Vilovszki nélkül is győzelmet várt csapatától. Az ellenfél a horvát bajnoki ezüstérmes Nexe volt, amelyet a Veszprém 18, majd 16 góllal vert meg a SEHA-ligában.

A Balatonfüred edzője ehhez képest a 8. percben örülhetett először gólnak (Iváncsik Tamás büntetőből avatta fel a vendégek kapusát), nem sokkal később pedig 5–1-es Nexe-vezetésnél időt kért. Ez sem hozta meg a várt hatást, a második füredi találatra a 16. percig kellett várni, ekkor ismét Iváncsikot dicsérhettük. Az első játékrész második felére már felvette a ritmust a magyar csapat, amely ötgólos hátrányban várhatta a folytatást.

A Balaton-parti gárda gyengélkedése mintha kihatással lett volna a Veszprém Arénára is, a létesítményben ugyanis a szünetben, majd a második félidő közepén is kialudtak a lámpák.

A közjátékok inkább a Balatonfüredet zavarták meg, amely alól a záró negyedórában teljesen kicsúszott a talaj, és végül 12 gólos vereséget szenvedett.

FÉRFI KÉZILABDA EHF-KUPA, D-CSOPORT, 1. FORDULÓ
BALATONFÜREDI KSE–RK NEXE (horvát) 19–31 (8–13)
Veszprém, 1500
néző. V: I. Covalciuc, A. Covalciuc (moldávok)
BALATONFÜRED: Székely – Iváncsik T. 4 (2), Ligetvári, BÁNHIDI 5, Gerdán, Faluvégi, Kovacsics. Csere: Borbély (kapus), Németh B., Győri 4, BÓKA 3, Szöllősi Ba. 3, Vasvári, Gábori, Grigorjev, Kancel. Edző: Csoknyai István
NEXE: LELIC – BOZIC 5, CELEBI 5 (1), JURJEVIC 4, MRDENOVIC, VEGAR 4, Nuic 3. Csere: Juzbasic (kapus), Crnic, Barisic 1, Tomas, Kruzic 1, Sokolic 2, Sakic 3, Oroz, Herceg 3. Edző: Zdenko Kordi
Az eredmény alakulása. 8. perc: 0–4. 16. p.: 1–8. 22. p.: 3–9. 27. p.: 4–13. 35. p.: 10–15. 40. p.: 11–18. 47. p.: 14–22. 53. p.: 16–27. 58. p.: 18–29
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 6/2, ill. 1/1
Csoknyai István: –
Az első tizenöt percben rutintalanságunk miatt óriási hibákat követtünk el, és jelentős hátrányba kerültünk. Voltak időszakok, amikor próbáltunk felzárkózni, de nem sikerült. Sajnos csak edzőpartnerei voltunk a horvátoknak.
Zdenko Kordi:
– Nagyon jól játszottunk és kiválóan védekeztünk. Örültünk a vártnál biztosabb győzelmünknek.