A Veszprém döcögős kezdés után bedarálta a Löwent

2014.10.04. 21:00
Ilics (pirosban) nagyon jó volt, kilenc gólt lőtt (Fotók: MTI)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában az MKB-MVM Veszprém szombat este hazai pályán 27–24-re legyőzte a Rhein-Neckar Löwent, így két fellépés után százszázalékos.

FÉRFI KÉZILABDA BL
C-CSOPORT, 2. FORDULÓ
MKB MVM VESZPRÉM–RN LÖWEN (NÉMET) 27–24 (10–11)
Veszprém, 5200
néző. Vezette: Jurinovic, Mrvica (horvátok)
VESZPRÉM: MIKLER – CHEMA RODRÍGUEZ 1, SULIC 4, NAGY L. 4, Schuch, Terzic, Iváncsik G. Csere: ILICS 9 (4), Marguc 1, Gulyás P. 2, Zeitz 2, Ruesga 1, A. Nilsson, Ugalde 3
LÖWEN: LANDIN – Groetzki 2, PETERSSON 5, Ekdahl du Rietz 1, Myrhol 1, Schmid 2, GENSHEIMER 9 (2). Csere: Rutschmann (kapus), G. Guardiola 1, Kneer 1, M. Larsen 2
Az eredmény alakulása. 6. p.: 1–3. 10. p.: 4–3. 17. p.: 4–7. 23. p.: 7–8. 27. p.: 8–11. 37. p.: 14–13. 40. p.: 16–16. 44. p.: 19–16. 51. p.: 23–19. 56. p.: 26–21
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 2/2
CARLOS ORTEGA, a Veszprém edzője:
– Idegenben is szenzációsan játszó ellenfelet győztünk le. Akkor változott meg a csata képe, amikor a védekezésünk javult, a támadásokat pedig pontosan, fegyelmezetten fejeztük be. Így elkövettünk néhány hibát, ezeket azonban javíthatjuk.
NIKOLAJ JAKOBSEN, a Löwen edzője: – Minden játékosom a lehető legtöbbet hozta ki magából, de ez is csak arra volt elegendő, hogy a második félidő elejéig tartson az előnyünk. Mikler és Ilics kiváló játéka eldöntötte a csatát.

A CSOPORT MÁSIK SZOMBATI MÉRKŐZÉSÉN
Vardar Szkopje (macedón)–Csehovszkije Medvegyi (orosz) 39–28 (24–12)

6. Csehovszkije Medvegyi (orosz)2260–76–160

Chema Rodríguez betörésgóljával indult, majd három gyors német gólra három veszprémi jött, így 10 perc után 4–3-ra mentek a hazaiak. Ekkor jött az újabb csavar, Gensheimer három találata (közte egy egész pályás, üres kapus) és Petersson bombája után 7–4-re vezettek a vendégek, Ortegának pedig időt kellett kérnie.

A 23. percben Ilics betörésével egyre zárkózott a magyar együttes, de a németek az időkérésük után ismét megléptek, Larsen góljai után pedig 8–11-et mutatott az eredményjelző.

A második félidő elején utolérte ellenfelét a Veszprém (11–11), a 37. percben Gulyás ziccerével pedig visszavette a vezetést (14–13). A Löwen a 40. percig tartotta magát (16–16), ekkor azonban ismét beindult Ilics, és a 44. percben már hárommal vezetett a házigazda (19–16).

Az 53. percben Ilics átlövésével először volt közte négy (23–19), Gulyás pedig a jobb szélről 26–21-re módosította az állást négy perccel a vége előtt.

Az utolsó percben a Veszprém ismét az ötért támadhatott, de a németek labdát szereztek, az egész mezőny megállt a sípszót várva, majd Gensheimer ébredt gyorsan, és 27–24-re kozmetikázott.

Mikler 43 százalékkal védett

60. Véget ért a mérkőzés.
60. Érthetetlenül nem sípoltak a bírók, jöhettek a németek, Gensheimer pedig szépít. 27–24
60. Még 28 mp, időt kért Ortega.
60.
Ekdal a blokk és a kapu mellett is ellőtt.
53.
Schmid távolról, talpról. Mikler talán még hozzá is ért.
53. Chema csinálta meg a ziccert Sulicnak, aki köszönte szépen. 24–20
52. Myrhol tolta be a védőjét, Petersson pedig kilőtte a jobb felsőt. 23–20
51. Ilics előtt a blokk mellett. 23–19
50. Petersson lapos lövését fogja Mikler.
50. Ugalde harcolt ki hetest. Ilics ezúttal is magabiztos. 22–19
49. Mikler véd Chema hibája után.
49. Groetzki most befelé cselez, és betalál. 21–19
49. Schuch is kiáll két percre.
48.Ilics Rutschmannt is felavatja, a bal felsőbe lőtt. 21–18
48. Chema hetest és két percet harcol ki, utóbbit Peterssonnak.
47. Nagy eladta, Gensheimer indul és talpról a kapuba lőtt. 20–18
46.
Mikler újabb védése után Chemát megállítják.
45. Sulic ezt már értékesíti, a jobb alsóba lőtt. 20–17
44. Gensheimer ejti át szépen Miklert. 19–17
44. Schmid lövését Mikler védi, Nagy pedig rohan, és szétlövi a jobb felsőt. 19–16
43.
Sulic került ziccerbe, de a lécre pattint.
43.
Groetzki újabb ziccerét Mikler védi.
42. Terzic kap két percet fejre ütésért.
42. Nagy tört be jobb kettőben, és harcolt ki hetest. Ilics Landin bal oldala mellé lőtt. 18–16
41. Ilics kis helyre is bevarázsolja, Groetzki viszont az oldalhálóba lőtt. 17–16
40.Schmid talpról egalizál. 16–16
40. Időt kértek a németek.
39. Ugalde kanyarodott fel a bal szélről. 16–15
39. Gensheimer a bal felsőbe ágyúz. 15–15
39. Myrhol harcolt ki hetest.
38. Groetzki a jobb szélről ejt, Sulic beállóból fele. 15–14
37. Labdaszerzés után Gulyás fejezi be az akciót, 14–13. 4–3 után ismét itt az előny.
36.
Terzic ziccerét lábbal védte Landin.
36. Guardiola még két percet is kap.
36. Ugalde szedi össze a labdát. 13–13
35. Nincs labdaszerzés, van Petersson-lövés, 12–13.
34.
Gulyás ziccerét védte Landin. A jobb szélről nem megy.
33.
Nagy blokkja után marad a németeknél. Másodjára viszont megszerezzük.
33. Nagy tört be Larsen mellett, 12–12.
32. Petersson talpról visszaveszi az előnyt. 11–12
31. Sulic beállóból kiegyenlít. 11–11
31. Folytatódik a mérkőzés.

30. Petersson átlövését Mikler lábbal védte, de fordulni nincs idő, az egész pályás lövés pedig nem veszélyes. Véget ért a félidő.
30. Zeitz tört be, és lőtt a kapu bal oldalába. 10–11
30.
Larsen nagyon passzívnál Miklerbe lőtt.
29. Nagy előtt szétnyílt a fal, szétlőtte a jobb felsőt. 9–11
28. Guardiola kap két percet, talán inkább Kneernek kellett volna adni.
27. Larsen pedig büntet. 8–11
27.
Zeitz cikázik középre, de Landin ziccert véd.
26. Larsen lövése csorog át Mikleren. 8–10
26. Petersson talpról lefelé, Mikler véd, Ugalde indul és értékesíti a ziccert. 8–9
25.
Marguc megint a rövidre próbálja meg, de mellé lőtt.
24. Myrhol mozgott el az emberéről, majd szépen átejti a kirepülő Miklert. 7–9
23. Most a vendégek kérnek időt.
23. Ilics beugorva pattint a kapuba. 7–8
22.
Zeitz másodjára már sikertelen, de jó a blokk és Mikleré a labda.
22.
Gensheimer gyorsan indul, de Mikler véd.
21. Most viszont szerzett, az indulás végén Zeitz szépít. 6–8
21.
Eladott veszprémi labda, nem megy a támadás.
20. Schmid passzívnál óriási gólt vág a bal felsőbe. 5–8
19. Belemenés, Ruesga betörésből Landin helyére lőtt. 5–7
18.
Ruesga passzívnál parádésan forgott be, de Landin óriásit véd.
17. Időt kér a 0–4-es sorozat után Ortega.
17. Petersson óriási gólt vág 9-ről, talpról a jobb felsőbe. 4–7
16.
Négy a nullában kontráztak, de Guardiola ziccerét Mikler védi!
15.
Ilics lőtt átlövésből a léc fölé. Schmid kapkod, Mikler véd.
14. Levittük a kapust, eladtuk, Gensheimer pedig az üres kapuba lőtt. 4–6
14. Gensheimer használta ki, hogy Gulyás elcsúszott, és a bal szélről a hosszúba pattint. 4–5
14. Kiegészültek, sőt Nagyot kiállítják Ekdalról.
13.
Marguc ismét kimozdította Landint, de a kapus most visszanyúlt a rövidre.
12.
Schmid lövését blokkolták, Mikler felszedi.
11. Ilics bejátszásából Sulic lőtt kapura, gól nincs, két perc igen. Kneer.
10. Gensheimer Mikler lába között pattintott a kapuba. 4–4
10.
Ekdal Du Rietz harcolt ki most hetest.
10.Marguc a jobb szélről a rövid felsőbe bombáz. 4–3
9. Mikler újabb nagy védése után megvan a kipattanó.
8. Chema harcolt ki büntetőt, Ilics pedig magabiztosan értékesíti. A léc alá lőtt. 3–3
7. Ilics távoli átlövésével szépít a Veszprém, Guardiola ziccerét pedig Mikler védi. 2–3
6. Újabb német gyors indulás, Kneer eredményes. 1–3
5. Petersson átlövésével fordítanak a vendégek. 1–2
4. Nagy lövését hárította Landin.
3. Guardiola egyenlít. 1–1
2. Mikler véd.
2. Nincs lövőhelyzet a németek előtt, Chema pedig cikázik. 1–0
1. Veszprémi labdaszerzés, de Iváncsik elejti vezetés közben.
1.
A vendégek kezdték el a mérkőzést.

A MECCS ELŐTT

„Csak a hét elején kaptunk pihenőt, aztán nagyon erős edzések következtek, ezért nem mondhatom, hogy frissek lennénk, a szombat esti meccsig viszont regenerálódnunk kell, hogy újult erővel harcolhassunk a Löwennel – mondta Iváncsik Gergő, a Veszprém válogatott balszélsője. – Továbbra sem játszhat Iman Dzsamali és Lékai Máté, mindkettő térdműtét után lábadozik. Őszintén szólva nekem is fáj itt-ott, de ettől még edzek, és a meccsen is százszázalékos teljesítményre törekszem. Itthon nyerni kell, nincs mese.”

A Löwen fantasztikus formában játszik, a Bundesligában nyolc meccsből hetet megnyert és vezeti a táblázatot, a BL első körében pedig 11-gyel (35–24) verte meg a Montpellier-t.

„Olvastuk a Löwen honlapján, hogy az edzőjük legalább egy pontot remél nálunk, ugyanakkor hozzátette, csapata először lép pályára ebben az idényben úgy, hogy nem esélyes. Persze nem dőlünk be az altatásnak, a szezon egyik legnehezebb csatája vár ránk” – folytatta Iváncsik.