NS: Oda az éremálom, 8. a csapat - csütörtök

2013.12.19. 00:12
A Nemzeti Sport csütörtöki számából ajánljuk:

Most valószínűleg bosszankodnunk kellene.

Kicsit bosszankodunk is. Elvégre egy olyan mérkőzést veszített el a magyar női kézilabda-válogatott a szerbiai világbajnokság negyeddöntőjében, amely többször is a kezében volt, de aztán olykor maga ejtette el, máskor meg Moszorinszki és Pandzsics sporttársak rángatták ki onnan nagy ügybuzgalommal.

És még így is majdnem sikerült...

Pedig 12–11 helyett minden racionalitás mentén úgy 16–9-es hátrányban kellett volna lennie a szünetre a magyar csapatnak Brazília ellen, és utána szép kulturáltan kikapnia és hazabuszoznia – legalábbis az addig látottak alapján. És akkor most tényleg bosszankodhatnánk és kesereghetnénk tartás nélküli csapatról, a kötelező nyolc közé jutást teljesítve nyomban elkényelmesedő klasszisokról, formán kívüli kulcsemberekről és magát és játékosait egyaránt motiválni képtelen megbízott szövetségi kapitányról. Két kézzel szórhatnánk az egyszerű igazságokat, mert ami azt illeti, az ellenfél sokáig lendületes játéka és a mieink olykor hajmeresztő szerencsétlenkedése, na meg a két szerb játékvezető tevékenysége alapján nagyjából ekkora különbség lett volna reális.

De a válogatott aztán kezébe vette az irányítást!

Végül azonban drámai csatában alulmaradt.

Helyszíni riport a női kézilabda-vb negyeddöntőjéről, a magyar–brazil heroikus csatáról. Az ellenfél kétszeri hosszabbítás után 33–31-re nyert, oda az éremálmok. Mit mond a kapitány, a játékosok, mit mutat a statisztika?