A Veszprém a Constantát is tíz góllal verte meg

2012.10.03. 20:38
Fazekas Nándor újabb győzelemnek örülhet (Fotó: Mirkó István, archív)
Az MKB Veszprém esélyeshez méltón 37–27-re győzött Bukarestben a Constanta ellen a férfi kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjának 2. fordulójában.

Az európai szövetség nem engedte a Constantának, hogy a saját, csak kétezer szurkoló befogadására alkalmas csarnokában játssza hazai meccseit, így Bukarestben fogadja vendégeit.

A nyáron mindkét együttes spanyol légiósokkal (is) erősödött, közülük a Veszprém ibériai kiválóságai kezdtek jobban, Chema Rodríguez és Cristian Ugalde góljával 2–0-ra a magyar bajnok vezetett, amelynek kapujában Mirko Alilovic egyből elkapta a fonalat. A jó kezdést kisebb hullámvölgy követte, a Constanta fordított, és emberhátrányban is kétgólosra növelte előnyét (8–6).

A hazaiak lendülete azonban nagyjából eddig tartott, Nagy László és Mirsad Terzic góljaival már ismét a Veszprém vezetett, amely egy 6–0-s sorozatnak köszönhetően nem sokkal később már négygólos fórban volt (8–12).

A félidő hajrájában tovább nőtt a különbség, a szünetben 12–19-et mutatott az eredményjelző.

A Celje elleni mérkőzéshez hasonlóan Carlos Ortega csapata ezúttal is „beragadt" a második játékrész elején – az első két gólt a románok szerezték –, ám korántsem annyira, mint a hétvégén.

A Constanta hiába támadott eredményesebben, mint az első félidőben, hiába villant meg többször is Alexandru Simicu keze, igazából egy pillanatig sem állt fenn a veszélye annak, hogy ismét szoros lesz a meccs.

Császár Gábor megszórta a hazaiakat, az 58. percben pedig Pérez Carlos bombájával először vezetett tízzel a Veszprém. A végén is ekkora különbség maradt a két csapat között, a bakonyi gárda tehát, éppúgy, mint a Celjét (32–22), a Constantát is egy kerek tízessel múlta felül.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
B-CSOPORT, 2. FORDULÓ
HCM CONSTANTA (ROMÁN)–MKB VESZPRÉM KC 27–37 (12–19)
Bukarest, 3000 néző. V: Pandzsics, Mosorinszki (szerbek)
CONSTANTA: Stanescu – Toma, Humet 4, Adzsics, Val 1, SIMICU 7, Buricea 3. Csere: Popescu (kapus), CSUTURA 6, Csepreghi, Sadovec, Sabou 3 (3), Angelovszki, Criciotoiu 2, Dragicsevics 1
VESZPRÉM: ALILOVIC – Iváncsik T. 2, NAGY L. 4, CHEMA RODRÍGUEZ 2, Sulic 4, TERZIC 6, Ugalde 4. Csere: Fazekas (kapus), Schuch, CSÁSZÁR 8 (6), Iváncsik G. 2, Laluska, Dzsamali 2, ONETO 1, Gulyás P., Pérez 2
Az eredmény alakulása. 2. p.: 0–2. 8. p.: 5–5. 12. p.: 8–6. 18. p.: 8–12. 24. p.: 10–16. 36. p.: 15–23. 40. p.: 19–26. 44. p.: 20–29. 49. p.: 25–31. 55. p.: 25–34. 59. p.: 26–37
Kiállítások: 12, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 7/6
ZVONKO SUNDOVSZKI, a Constanta edzője: – Tudtuk, hogy erős csapatot fogadunk, de nem féltünk. A Veszprém azonban sokkal jobban játszott, mint vártam, igazuk van azoknak, akik a négyes döntőbe jutásra is esélyesnek tartják. Nekünk a csoportban a negyedik hely a célunk.
CARLOS ORTEGA, a Veszprém edzője: – Nagyon fontos volt, hogy idegenben is sikeresen mutatkozzunk be a BL új idényében. Az első félidőben mutatott hatékony védekezésünk eldöntötte a meccset. A szünet után a támadásaink sikerültek jobban, ekkor a hazai átlövőket nehezebben tartottuk.