Káprázatos hajrával fordította meg a Dunaferr a Szeged elleni meccset

2009.02.14. 19:11
Bár a félidőben öt-, azután hétgólos hátrányban is volt a Dunaferr kézilabdacsapata a Pick-Szeged elleni KEK nyolcaddöntőjében, az újvárosiak elképesztő hajrával fordítottak, és teljesen széteső ellenfelükkel szemben négygólos, 33–29-es előnyt szereztek a visszavágóra.
Hiába tűnt úgy sokáig, hogy simán nyer a fehér mezes Szeged, a Dunaferr káprázatos játékkal fordított
Fotó: Czagány Balázs

GYÁSZSZÜNETTEL KEZDŐDÖTT

A találkozó előtt gyászszünetet tartottak a múlt vasárnap meggyilkolt veszprémi Marian Cozmára, valamint a pénteken, szívroham következtében elhunyt Orosz Gyulára, a Dunaferr SE elnökére emlékezve.

A magyar szövetség most adta át azt a 230 ezer forintot, amelyet a januári magyar–szlovák vb-mérkőzés labdájáért ajánlottak fel árverésen. A befolyt összeget a négy éve autóbalesetben meghalt Kulcsár Anita szülőhelyén, Szerencsen működő Rákóczi Zsigmond Iskolasegítő Alapítvány kapta meg. Az alapítvány kuratóriumának elnöke a volt dunaferres játékos édesanyja.
Ha Marian Cozma brutális meggyilkolása után a normális kerékvágásba nagyon nehéz (lehetetlen?) is visszatérni, a kézilabdapályára vissza kell: Dunaújvárosban a Dunaferr a Pick-Szegedet fogadta a férfi KEK nyolcaddöntőjének első mérkőzésén.

A házigazdák 2–1-re vezettek még a találkozó legelején, aztán ebben nagyjából ki is merült minden sikerélményük a játékrészre… Miss hetest hibázott ekkor ugyanis, a Szeged meg öt gólt lőtt egymás után – kitűnően kezdtek a vendégek.

Laluska Balázs kiállítása után közelebb lopózott az Újváros (5–7), de a szegediek jó támadójátékukkal ismét el tudtak lépni, és Milorad Krivokapics két gólja után ötgólos előnnyel (13–18) vonulhattak szünetre.

Fordulás után a Dunaferr gyorsan berámolt kettőt, de Richard Stochl előtt egyszerűen nem akart összeállni a védekezés, így aztán a vendégek elsősorban a Oszmajics-Nenadics-Krivokapics trió góljaival tartották, sőt, növelték is az előnyt (17–24).

A házigazdáknak Marko Bagaric fújt „ébresztőt”, de hiába termelte a gólokat a veszprémi kölcsönjátékos, jó védekezés nélkül ez nagyon keveset ért. Amikor „összerántotta” a hátsó alakzatot az Újváros, közelebb is jött, egészen a kétgólos határig (24–26).

26–28-nál emberelőnyben támadhatott a Dunaferr, ráadásul Miss kiharcolt Vadkerti ellen még egy kétperces kiállítást – igaz, mivel kihagyta a ziccert, a Szeged jöhetett. Grebenár góljával feljött egyre az Újváros, majd 53:18-nál ki is egyenlített, és egy támadó szabálytalanság után esélye volt a vezetés megszerzésére.

A veterán Bajúsz Sándor tartogatott egy meglepetést volt csapatának, és szokatlan pozícióból, bal szélről talált be: fordított a Dunaferr, ami kissé szürreálisnak tűnt a találkozó első félideje alapján!

Krivokapics egy hetes bepattintásával egyenlített, ekkor már látszott: a dunaújvárosi bajnokihoz hasonlóan itt is a végsőkig kiélezett lesz a hajrá. Bajúsz újabb gólt lőtt, Stochl pedig lehúzta a rolót a vendégek előtt. A tarthatatlan Bajúsz a szélről keserítette tovább a szegedieket (31–29), a pályán eléggé megrendítettnek tűnő vendégek meg időt kértek a „mélyütések” után.

Semmit nem használt: Bagarics hetedszer is betalált, a kapkodó Szeged játéka pedig teljesen szétesett. Grebenár is „pókhálózott”, a végén pedig a Dunaferr a már viszonylag tekintélyes, ötgólos előnyért támadott. Egy rossz passzal elszúrták a lehetőséget, de a szegediek sem tudtak betalálni: a Pick összeomlott a hajrára, az újvárosiak pedig örömmámorban ünnepeltek együtt szurkolóikkal – az elképesztő fordítás után teljesen jogosan.

FÉRFI KÉZILABDA KEK

NYOLCADDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
DUNAFERR–PICK-SZEGED 33–29 (13–18)
Dunaújváros.
V: Nikolov, G. Nacsevszki (macedónok).
DUNAFERR: Stochl - Miss 3, Nagy 5, Kemény, Grebenár 4, Szalafai, Törő 3. Csere: Mikler (kapus), Sándor 3, Zubai G., Bagaric 7, Ancsin 2, Rosta, Bajusz 6/3. Edző: Pedrag Petljanszki.
PICK SZEGED: Puljezevics - Ghionea 3, Krivokapics 7/4, Nenadics 7, Oszmajics 7, Zubai 1, Zvizej 1. Csere: Katzirz 1, Laluska 1, Herbert, Petrea 1, Vadkerti, Vancsics. Edző: Vladan Matics.
Pedrag Petljanszki: – Az első harminc percben nem volt megoldásunk az ellenfél játékára, a tíz-tizenegy méterről leadott lövések ellen. A fordulást követően változtattunk védekezésünkön, kapusaink feljavultak, és támadásban is magabiztosabbak lettünk, eredményesen használtuk ki lehetőségeinket. Bajúsz Sándor beállítása is fontos mozzanat volt.
Vladan Matics: – Sokáig a kezünkben volt a mérkőzés, egy idő után azonban érthetetlenül felpuhult a védekezésünk, alig szabálytalankodtunk. Szünet után az emberelőnyös helyzetekben katasztrofálisan játszottunk, Stochl pedig kibabrált velünk.