A félidőben hattal vezetett, mégis döntetlenre végzett a Veszprém

2008.04.06. 20:02
Vasárnap délután játszották a férfi kézilabdázók KEK-elődöntőjét. A veszprémiek a félidőben még hat góllal vezettek, 18-12-re vezettek a svájci Schaffhausen otthonában. A második játékrészben kiengedett a magyar csapat, és előnyét nem sikerült megtartani, így csupán 28-28-as döntetlenre végeztek.
Marian Cozma gesztusa - idegenben jó az iksz, de plusz hatról is?
Fotó: Meggyesi Bálint (archív)

Nem kezdett jól a Veszprém, Cosma ziccert hibázott, de aztán hamar magukra találtak, és 2-0-s hazai vezetés után 2-3-ra már ők vezettek. Cosma hibáját átlövésből szerzett góllal javította.

Ezután meglépett a hazai csapat 8-6-ra, de Ilyés Ferenc vezérletével felzárkózott a Mocsai-csapat. A szakvezető a félidő közepén bevetette Pérez Carlost is, aki hatalmassal akarással és lendülettel játszott.

A rutinos átlövő még bal kézzel is eredményes volt. Eközben a bakonyiak egyre gyorsabb támadásokat vezettek, és lerohanásból Iváncsik Tamás, sőt, Jevgenyij Lusnyikov is eredményes tudott lenni.

Az MKB Veszprém így előbb 11-10-nél átvette a vezetést, majd Dejan Perics védései után egyre inkább elhúztak svájci ellenfelüktől. Így a félidőben már 18-12-re vezettek a vendégek.

A második félidőt úgy várhatták a veszprémi szurkolók, hogy az első félidő hajrájának jó játékát folytatva biztosan nyernek. Azonban a második játékrészben nem sikerült tartani az első félidőben tapasztalt jó védekezést, a hazaiak így nem törtek meg.

A félidő közepén 26-21-re vezettek még Pericsék, azonban ezután támadásban is hullámvölgybe került az MKB. A svájciak percről percre közelítették meg a veszprémieket, miután a Veszprém oldalán hosszú gólcsend következett.

26-23-nál végre betalált Eklemovics Nikola, de a svájciak „vérszagot fogtak”, és elképesztő nagyot küzdve, utolsó másodpercben szerzett góllal döntetlenre mentették az állást.

FÉRFI KÉZILABDA

KEK, ELŐDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
KADETTEN SCHAFFHAUSEN GCZ–MKB VESZPRÉM KC 28–28 (12–18)
Schaffhausen, 1500 néző. V: Geipel, Helbig (németek).
Az eredmény alakulása. 4. p.: 2–0. 8. p.: 2–3. 10. p.: 5–4. 13. p.: 8–6. 22. p.: 10–10. 27. p.: 11–15. 33. p.: 12–21. 37. p.: 15–25. 43. p.: 18–25. 53. p.: 23–26. 56. p.: 25–28
Kiállítások: 2, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 2/2, ill. 2/0.
SCHAFFHAUSEN: PODPECAN – Hrachovec 4, JURCA 5, Marakovic, Oltmanns 2, Marcinkevicius 3, LINIGER 7 (2). CSERE: Bucher, STARCZAN 5, Klimciauskas, Graubner, Veszelinov 1, Rauh 1.
VESZPRÉM: PERICS – Iváncsik T. 3, Lapcsevics, Eklemovics 2, Cosma 2, Ilyés 3, Iváncsik G. 4. CSERE: Vujin 6, Lusnyikov 1, PÉREZ 6, Gál, Gulyás P. 1, Sesum.