Négygólos győzelmet aratott a Pick Szeged Barcelonában

2008.03.15. 18:44
Igazi téttel nem bíró összecsapáson 32-28-ra verte idegenben a kulcsembereit nélkülöző Pick Szeged a katalán FC Barcelonát. A vendégeknél Daniel Andjelkovics és Luka Zvizej vitte a hátán a csapatot.
Daniel Andjelkovics ismét a hátán vitte csapatát
Fotó: Szabó Miklós (archív)

Nem várták túl jó előjelekkel a szegediek az összecsapást, hisz Nenad Puljezevics és Ratko Djurkovics szereplése is kétséges volt. Végül mindkettejüket nevezte Vladan Matics edző, de a magyar válogatott klasszis helyett ezúttal Dragan Marjanac kezdett a kapuban.

A mérkőzés elején fej-fej mellett haladtak a csapatok. A 10. percben 4-4-et mutatott az eredményjelző. Szegedi részről mindannyiszor Daniel Andjelkovics volt eredményes.

A 14. percben Milorad Krivokapics másodikként iratkozott fel a vendégcsapat gólszerzői közé, megtörve ezzel Andjelkovics sorozatát. 5-5.

A 6-5-ös Barcelona-vezetés utáni öt perces periódust 6-0-ra nyerte a Pick, így 11-6-ra elhúzott. A vendégcsapat védekezésének nem találta az ellenszerét a katalán gárda.

Az első játékrész ezt követő időszakában szerencsére Luka Zvizej is elkapta a fonalat, így a Barca csak három gólra tudott feljönni a szünetig. 13-16.

A pihenő után Oszmajics vette át a góllövő szerepét szegedi társaitól, két találatával visszaállt az öt gólos különbség a két csapat között. 14-19.

Elég volt azonban egy rövid kihagyás és a Barca három „könnyű” góllal újra kettőre jött fel.

A 2-3 gólos különbség továbbra is megmaradt a két fél között. Iker Romero eddig csak büntetőből volt eredményes.

Marjanac közben továbbra is kitűnően pótolta Puljezevicset, több szép védést is bemutatott.

Ennek is köszönhetően újra elhúzott a Pick. Andjelkovics már a tizedik gólját lőtte, majd a szintén nagy meccset játszó Zvizej talált be emberhátrányból volt csapata ellen. 22-27.

Az utolsó tíz percben a Barcelona mindent megpróbált, de a magyar csapatból Julian Stamate és Sutka Norbert is eredményes volt, így az utolsó perc ezúttal nem hozott olyan izgalmakat, mint a Pick Szeged legutóbbi meccsein.

A végén 32-28-as győzelemnek tapsolhattak a magyar csapatot szép számmal elkísérő vendégszurkolók.

A Szegedből mindenképpen ki kell emelni Andjelkovics, Zvizej, és a kapuban több bravúrt bemutató Marjanac teljesítményét

Bár a mérkőzésnek csak a presztízs szempontjából volt jelentősége, nyugodtan kijelenthetjük, hogy hatalmas bravúrt hajtott végre a szegedi együttes, hisz a Barcelona csarnokába még a legnagyobb európai élcsapatok se nyerni járnak.

A csoport utolsó meccsét, a Celje-Gudme találkozót holnap játsszák, de a Pick Szeged már biztosan a harmadik helyen végzett a kvartettben.

FÉRFI KÉZILABDA, BAJNOKOK LIGÁJA

4. CSOPORT, 6. FORDULÓ
FC BARCELONA–PICK SZEGED 28–32 (13–16)
Barcelona, Palau Blaugrana csarnok, 1500 néző. Vezette: Plesa, Pripas (románok)
BARCELONA: Losert - Tomás, Nagy 4, Nenadics 2, Garabaya 2, Lozano 3, LARHOLM 4. Csere: Hvidt (kapus), Romero 5 (4), Garcia 3, Noddesbo, Gull, ROCAS 5 (3), Xepkin. Edző: Manolo Cadenas.
SZEGED: MARJANAC - Ghionea 3 (1), Stamate 1, HERBERT, OSMAJICS 3, ANDJELKOVICS 10, ZVIZEJ 9 (1). Csere: Krivokapics 3, Petrea 1, Vadkerti 1, Bajusz, Sutka 1. Edző: Vladan Matics.
Kiállítások: 8, ill. 12 perc.
Hétméteresek: 7/6, ill. 3/2.
Az eredmény alakulása: 4. perc: 2-2, 15. p.: 6-6, 20. p.: 11-6, 26. p.: 12-14, 32. p.: 14-19, 41. p.: 21-22, 48. p.: 22-27, 56. p.: 27-29.