Kézilabda, férfi Eb: nehezen nyertek a franciák a szlovákok ellen

2008.01.17. 20:07
A Norvégiában zajló férfi kézilabda Európa-bajnokság nyitónapján a D csoportban a torna egyik favoritjának számító, címvédő franciák csak egy góllal verték Szlovákiát.
Reuters
Reuters

Kiegyenlített mérkőzésen az esélyesebb franciák a szünetben két góllal vezettek, majd számukra nyugodt hajrát ígért négygólos vezetésük az 54. perc végén (31-27), ám akkor a szlovákok egy 4-0-s rohammal az utolsó perc elejére egyenlítettek. A győztes találatot végül 59:41-nél lőtték a franciák, szerzője Girault.

Az A csoportban a szlovének két góllal verték Csehországot. A győztes együttes előnye már a szünetben is két gól volt, majd remek második félidei kezdést követően - öt perc alatt 8-1, Pajovic öt, Kavticnik (képünkön) három gólt szerzett -, már kézben tartották a találkozót.