Kézilabda, Budapest Bank, NB I férfiak: nyírségi betli Tatabányán

2007.12.07. 23:33
A Budapest Bank liga, a férfi élvonalbeli kézilabda-bajnokság alapszakaszának 14. fordulójában a Tatabánya Carbonex együttese lelépte a Nyíregyháza csapatát.
A felsőházi folytatásról lemaradó tatabányaiak a szünetre már tízgólos előnyre tettek szert a támadásban szinte gólképtelen vendégek ellen, akik a rendelkezésre álló harminc perc alatt mindösszesen ötször(!) voltak eredményesek.A második felvonás ugyan több vendéggólt hozott, de mivel a hazai tartották első félidői tempójukat, a majd’ kétpercenkénti egy találatot, biztos győzelmüket semmilyen veszély nem fenyegette.A Tatabánya hét győzelemmel fejezte be az alapszakaszt az A csoportban, a sereghajtó Nyíregyháza 12. vereségét is elszenvedte.

BUDAPEST BANK LIGA, FÉRFI NB I, ALAPSZAKASZ, 14. FORDULÓ, A CSOPORT:

TATABÁNYA CARBONEX – NYÍREGYHÁZA 29–14 (15–5)
Tatabánya, 300 néző. V: Bona, Miskei
TATABÁNYA: Szente – Vancsics 5, Serfel 3 (1), Szögi 4, Szavics, HALÁSZ M. 7, Kanyó Á. Cs: LISZKAI (kapus), Kiss Á. 1, MANICS 9 (1), Hodi, Balda, Kanyó Bence, Kanyó Balázs. Edző: Füzesi Ferenc
NYÍREGYHÁZA: Pulay – Pisák 3, Oláh B., Braun, Kovács L. 1, Bancsók, Farkas R. 2. Cs.: Nahaj, Gadnai (cserekapusok), Dancs 1, Varga Zs., RÁCZ R. 5, Vasas 2. Edző: Rácz Sándor
Az eredmény alakulása: 6. p.: 1–1. 11. p.: 1–3. 19. p.: 10–4. 23. p.: 12–5. 37. p.: 16–8. 43. p.: 22–8. 49. p.: 24–12.
Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Hétméteresek: 5/2, ill. 1/–
Füzesi Ferenc: Nagyszerű védőmunkával győztünk, fiatal játékosaim is sok lehetőséget kaptak.
Rácz Sándor: Az első félidő bizonyította, hogy visszafutás nélkül ma nincs kézilabda.

AZ ÁLLÁS:
1. Pick Szeged 13 12 - 1 453-287 +166 24
2. DKSE-Airport Debrecen 13 10 1 2 375-326 +49 21
3. Százhalombattai KE 13 8 1 4 363-323 +40 17
4. PLER-Airport KC 12 7 1 4 349-304 +45 15
5. Tatabánya Carbonex KC 14 7 1 6 384-386 -2 15
6. Mezőkövesdi KC 13 3 - 10 316-381 -65 6
7. Hort SE 13 2 - 11 292-405 -113 4
8. Nyíregyházi KSE 13 1 - 12 270-390 -120 2