A találkozó végén biztosította be győzelmét a győri alakulat

2007.10.13. 17:01
Túl a bajnokság őszi idényének felén, szombaton újabb rangadóra került sor. A bajnokság egyedüli száz százalékos csapata, a listavezető Audi ETO fogadta a nagy "mumusát", a Cornexi-Alcoa csapatát. Ezúttal azonban nem volt ellenszer a hazaiak játékára, a győriek 34-25-re nyertek.
Görbicz hat gólt szerzett

A két csapat egymás elleni mérlege jelentős győri fölényről árulkodik, ám a székesfehérváriak a közelmúltban jó néhány kellemetlenséget okoztak az ETO számára. Gondolunk a 2005. évi EHF-kupa döntőjére, amikor is az első mérkőzésen Győrött szerzett hatgólos előny után a visszavágón 28–19-es Cornexi-győzelem született, s ezzel az ő birtokába került a kupa.

Az elmúlt bajnokság alapszakaszában (24–23), majd a rájátszásban is (31–26) legyőzték a fehérváriak a győrieket, és akkor ez a két vereség az ETO számára tulajdonképpen harmadik bajnokságának elvesztését eredményezte.

Tisztában voltak ezzel az Audisok is, öt perc leforgása alatt 4–0-ra vezettek úgy, hogy közben Pálinger is bemutatott néhány bravúrt. Negyed óra elteltével (12–4) alábbhagyott a győri lendület, hullámzóvá vált a játék. Mindkét edző kapust cserélt, és ez a vendégeknek kedvezett, s ehhez persze hozzájárult az is, hogy a győriek két kulcsjátékosa (Görbicz Anita és Aurélia Bradeanu) halványabban teljesített.

A vendégek keményebben, agresszívabban védekeztek, így nem csoda, hogy ott lihegtek a Győr nyakán és hogy az egyenlítés nem sikerült, abban része volt annak is, hogy Tomori lövései bejöttek, s mellette Mraviková is igen eredményesen játszott. A hajrára az edzők visszacserélték kapusaikat és ez most ezúttal a győriek javát szolgálta. Agresszívebbé vált a győri védekezés, és jónéhány gyors támadást sikerült vezetni, amelynek következménye lett, hogy a hajrára a közönség már tízig számolt. Végeredményben magabiztos, fölényes győzelmet aratott a győri csapat, de játékában még bőven akadnak javítanivalók.

NB I., NŐK

7. FORDULÓ:
GYŐRI AUDI ETO KC-CORNEXI-ALCOA-AUTO BAHN 34–25 (17–14)
Győr, 2000 néző. V: Herczeg, Füzi
GYŐR: PÁLINGER – MRAVIKOVÁ 6, Bradeanu 3, Görbicz 6 (6), Temes 3, TOMORI 7, Vérten 3. Cs: Herr O. (kapus), Djokics 3, SPIRIDON 3, Hornyák, Szöllősi. Edző: Konkoly Csaba
CORNEXI: Djerics – BALOGH B. 5, Triscsuk 3, TÁPAI 5 (2), VIJUNAITE 4, Bernataviciuté 1, Vaszari 3. Cs: Fekete (kapus), Szrnka 4, Kamper, Lévai, Vayer. Edző: Vura József
Az eredmény alakulása. 5. p.: 4–0. 10. p.: 7–1. 16. p.: 11–4. 20. p.: 12–8. 25. p.: 15–10. 28. p.: 15–14. 33. p.: 18–17. 40. p.: 22–19. 48. p.: 27–21. 54. p.: 31–23
Kiállítások: 4, ill. 12 perc
Hétméteresek: 6/6, ill. 2/2
Konkoly Csaba: – Hullámzó teljesítmény ellenére is sikerült kötelező győzelmet kiharcolnunk.
Vura József: – Ötven percig azt játszottuk, amit elterveztünk. A hajrára aztán az ETO tekintélyes előnyt szerzett, és gratulálok győzelmükhöz.