Puljezevics és Andjelkovics vezetésével kiütötte a Pick a Gorenjét

2007.10.03. 20:18
Az első félidőben húsz perc alatt eldöntötte a Szeged a Velenje elleni idegenbeli mérkőzését a férfi kézilabda Bajnokok Ligája H csoportjában, és bravúros, 29-17-es győzelmet aratott. A magyar bajnok 3-3 után a szünetig 11 gólt szerzett, miközben csak egyet kapott, így a második harminc percben tízgólos előnnyel gazdálkodhatott. A Pick legjobbja két legjobb embere Puljezevics Nenad és Daniel Andjelkovics volt.
Puljezevics Nenad az első félidőben, ahogyan mondani szokás, kivédte a velenjeiek szemét

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA

H CSOPORT, 1. FORDULÓ:
GORENJE VELENJE (szlovén) – PICK SZEGED 17-29 (4-14)
Velenje, 1000 néző. Vezette: Gjeding, Hansen (dánok)
VELENJE: Skok - Golcar, Kavas 2, Vukovic 7 (3), J. Dobelsek, Mlakar 1, L. Dobelsek 1. Csere: Prost (kapus), Gautschi 1, Ostir 3, Blazevic 1, Sovic 1. Edző: Obrvan Ivica.
SZEGED: PULJEZEVICS - GHIONEA 1, KRIVOKAPICS 6, ANDJELKOVICS 7, Djurkovics, OSMAJICS 5, Zvizej 2. Csere: Marjanac (kapus), Herbert, Bajusz 1, PETREA 4, Bendó 2, Stamate 1, Vadkerti. Edző: Vladan Matics.
Kiállítások: 6, ill. 14 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 1/0.
Az eredmény alakulása: 2. perc: 0-2, 9. p.: 3-3, 16. p.: 3-6, 43. p.: 12-18, 56. p.: 14-27.

A CSOPORT MÁSIK MÉRKŐZÉSÉN:
Boszna Szarajevo (bosnyák)-Breszt Meskov (fehérorosz) 28-20 (13-9)
Puljezevics Nenad parádés kapusteljesítményével, remek védekezéssel és magabiztos támadás-befejezéssel nyerte meg a csoportküzdelmek legnehezebb mérkőzéseként beharangozott velenjei öszecsapását a Szeged a BL-ben.

Vladan Matics vezetőedző együttese 2-0-val kezdte a meccset, de a 9. percben, 3-3-nél egyenlítettek a hazájuk bajnokságában a harmadik helyen álló szlovének. Pedig a 40. Bajnokok Ligája-mérkőzésén védő Puljezevics Nenad már ekkor megnyitotta páratlan bravúrsorozatát, kettős emberhátrányban három parádés védést mutatott be.

A magyar válogatott honosított hálóőre utána végképp befalazta a kapuját, így óriási szerepe volt abban, hogy a játékrész második kétharmad részében mindösszesen egy gólt tudott dobni a Gorenje.

Eközben a csongrádiak lövései rendre bementek, csak minden negyedik kísérletük volt sikertelen. A szlovén drukkerek elhalkultak, amikor azt látták, hogy a kapusuk 11 gólt kapott, kedvenceik viszont csak egyszer tudtak túljárni Puljezevics eszén.

A 14-4-es első félidő maga volt a valóra vált álom, azonban a második játékrész elég rosszul kezdődött. A Velenje őrült rohanásba kezdett, és tíz perc alatt hat gólra csökkentette a különbséget.

Puljezevics egy kicsit mintha kiesett volna a ritmusból, de aztán 20-13-nél lélektanilag ismét fontos bravúrt mutatott be. Időközben Andjelkovics nemcsak remekül irányította a Szegedet, de a 44. percben már hat gólnál tartott.

A Pick a sorozatos emberhátrányok ellenére jól alkalmazkodott a megváltozott körülményekhez, és a 45. percben már ismét nyolc góllal vezetett, megállítván a szlovén előrenyomulást (13-21).

El is bizonytalanodtak a hazaiak, sorozatban fejezték be eredménytelenül a támadásaikat, és Andjelkovics hetedik gólja után (22-13) meg kellett érteniük, hogy ezen a napon ők nem győzhetnek.

Edzőjük, Ivica Obvran újra időt kért, feltehetőleg azonban ez már csak rutinszerű time-out volt, ő maga sem bízott a csodában.

Krivokapics átlövésével visszaállt a tízgólos különbség (23-13), így az utolsó tíz percre a lényeget tekintve már nem maradtak nyitott kérdések.

A Szeged végeredményben 29-17-re győzött, így nagy önbizalommal várhatja a Bosna Szarajevo elleni, szombati hazai meccset.

EREDMÉNYEK A BUDAPEST BANK FÉRFILIGÁBÓL

A CSOPORT, 6. FORDULÓ:
TATABÁNYA CARBONEX – DEBRECENI KSE AIRPORT 26–30 (12–12)
Tatabánya, 600 néző. V: Bonifert, Oláh.
TATABÁNYA: Szente – Vancsics 2, SERFEL 8 (3), Szögi 1, Hodi 2, MANICS 8, Halász M. 2 (1). Cs: Liszkai (kapus), Szavics 1, Kiss Á., Kanyó Á. 2, Balda Á. Edző: Füzesi Ferenc
DEBRECEN: Pereverzia – RÉDEI 11, Norris 3, Frey T. 4 (1), Habuczki 1, Kelecsevics, Ambrus 3. Cs: DJORDJEVICS (kapus), Nahaj (kapus), Tarnavölgyi 3, Roman 3, Juhász Z. 2., Sipos T. Edző: Kovács Mihály
Az eredmény alakulása. 5. p.: 3–1. 12. p.: 8–3. 18. p.: 9–7. 22. p.: 11–9. 35. p.: 13–15. 45. p.: 16–21. 52. p.: 19–25
Kiállítások: 8, ill. 14 perc
Hétméteresek: 8/4, ill. 1/1

Füzesi Ferenc: – A jobban védekező csapat nyert.
Kovács Mihály: – Nehéz csatára számítottam, az is volt, a kezdeti bizonytalanságok után javuló védekező és kapusteljesítménnyel tudtunk fordítani.

PLER – HORT SE 35-26 (16-13)
Népfürdő u., 400 néző. V: Korcsmáros, Nagy
PLER: Novák – Rév 3, Balogh 2, Pordán 2, LÉKAI 4, SZABÓ P. 8 (1), BAKOS 8. Cs: Zsembery (kapus), Józsa, Korsós 2, Forgács 4, Kocsi 2, Szabó L., Dobó. Edző: Nagy Károly
HORT: Kovács – Gábori 2, TÓTH G. 8, Révész 1, POZSGAI 5, Bursac 3, Füsi 3 (1). Cs: Varga Á. (kapus), Buday 1, Tarjányi 3, Nagy L., Majoros, Emmer. Edző: Adorján Gábor
Az eredmény alakulása. 6. p.: 3–2. 15. p.: 10–5. 24. p.: 14–9. 34. p.: 17–15. 49. p.: 29–21. 59. p.: 34–24.
Kiállítások: 10, ill. 4 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 2/1

Nagy Károly: – Nagyon lelkes ellenfél ellen sok hibával, magabiztos győzelmet arattunk.
Adorján Gábor: – Alakul a játékunk, de sajnos még mindig nagyon sokat hibázunk.

AZ A CSOPORT ÁLLÁSA:
1. Pick Szeged 6 5 - 1 196-140 +56 10
2. DKSE-Airport Debrecen 6 5 - 1 168-143 +25 10
3. PLER-Airport KC 6 4 1 1 182-134 +48 9
4. Százhalombattai KE 5 3 1 1 150-129 +21 7
5. Tatabánya Carbonex KC 6 3 - 3 163-167 -4 6
6. Mezőkövesdi KC 6 1 - 5 135-172 -37 2
7. Nyíregyházi KSE 5 1 - 4 107-152 -45 2
8. Hort SE 6 - - 6 125-189 -64 0