Kézilabda, férfi KEK: döntetlent játszott a PLER Szlovéniában

2007.09.30. 20:58
A férfi kézilabdázók harmadik számú nemzetközi kupasorozatában, a KEK-ben az első mérkőzésen a PLER sokat ígérő döntetlent ért el Szlovéniában a Trimo Trebnje vendégeként.
Rossz előjelekkel várta a PLER a KEK-mérkőzést, Józsa Máté Achilles-ín-sérülése miatt nem tarthatott a csapattal. A Trebnje csapata egyébként a szlovén bajnokságban három góllal legyőzte a Celje csapatát.

Ennek megfelelően kezdődött a mérkőzés, a hazai csapat gyorsan elhúzott, de utána a sok fiatallal játszó vendégcsapatnak sikerült felzárkóznia, sőt a félidő második felében a vezetést is átvette, és az első játékrész egygólos PLER-előnnyel zárult.

Már az első félidőben is érdekesen alakult a hétméteresek és kiállítások aránya, de ezen a napon a PLER küzdelemből jelesre vizsgázott, és kibírta az erősödő nyomást.

Izgalmas végjáték után így meglepetésre döntetlen eredményt ért el, ami biztató a jövő heti visszavágóra, de hazai pályán is a most látott fegyelmezett játékot kell nyújtania a PLER-nek a továbbjutáshoz.

KEK, FÉRFIAK, 2. FORDULÓ, ELSŐ MÉRKŐZÉS:

TRIMO TREBNJE (szlovén) PLER-AIRPORT 28–28 (13–14)
Trebnje, 800 néző. V: Lovrics, Petkovics (horvátok)
TREBNJE: Imperl – KORELEC 3, Miklavcic 2, SEBASTIAN SKUBE 4, M. Radelj 3, Cehte 2, Susin 2. Cs: Makovec (kapus), Rojc, Krzse, KOVALENKO 10 (6), B. Radelj, Musa 1, Stas Skube 1
PLER-AIRPORT: NOVÁK – RÉV 3, Balogh, LÉKAI 4, SZABÓ P. 10 (1), BAKOS 3, PORDÁN 4. Cs: Zsembery (kapus), Korsós, Forgács, Kocsi 2, Szabó L., Dobó 1
Hétméteresek: 9/6, ill. 1/1
Kiállítások: 2, ill. 18 perc
Az eredmény alakulása: 5. p.: 3–0. 10. p.: 4–3. 15. p.: 9–4. 20. p.: 11–9. 30. p.: 13–14. 40. p.: 19–19. 50. p.: 24–26
Nagy Károly: Hatalmas csatában nagy akarással küzdöttünk. Komoly hazai pálya-segítséget kapott ellenfelünk, amely egy egységes, jó csapat. Nagyon nagy sikernek értékelem a döntetlent.