A bajnoki címvédő esélyt sem adott a PLER-t verő Tatabányának

2007.09.12. 21:00
A Budapest Bank férfi kézilabda liga második fordulójában a bajnoki címvédő Szeged és a legutóbbi ezüstérmes Veszprém gárdája is magabiztos győzelemmel folytatta a bajnokságot. A Tisza-partiak az első fordulóban, a PLER ellen meglepetést elérő Tatabányát verték tíz góllal, a veszprémiek a Komló otthonában diadalmaskodtak fölényesen rettentően nehéz első félidő után.
Djurkovics (középen) és Hodi (balra) küzdelme ? a meccs végén előbbi örülhetett
Schmidt Andrea

A bajnokság múlt heti nyitányán mindkét csapat nyert, mi több, a dunántúliak nagy riválisukat, a PLER Airportot fektették két vállra. Ilyen előzmények után az A csoport rangadójává lépett elő az összecsapás. Azaz csak lépett volna, hiszen a bajnoki címvédő Szeged sima győzelmet aratott.

A szlovén válogatott Luka Zvizej már a 20. másodpercben betalált, két perc múltán pedig úgy vezetett 3–0-ra a Pick-Szeged, hogy valamennyi támadását góllal fejezte be. 5–1-nél Füzesi Ferenc időt kért.

Mindhiába, mert Puljezevics Nenad büntetőt és ziccereket hárított, a védekezést Vladimir Oszmajics fogta össze, míg a támadások befejezésénél Daniel Andjelkovics és Adrian Petrea jeleskedett.

A bajnokcsapat fegyelmezett védekezésére jellemző, hogy a Carbonex negyedóra alatt mindössze kétszer volt eredményes.

A vendégek kapujában Szente Gábor olykor bravúrokat mutatott be, a mezőnyjátékosok közül pedig a szélen és átlövőben egyaránt eredményes Halász Máté tűnt ki.

A félidő hajrájához érve Vancsics János és Miljan Manics faragott a vendégek hátrányából (14–7). Míg a zutolsó percekben Luka Zvizej mesterhármasával alakult ki a félidő eredménye. Fordulás után a hazaiak nemzetközi szintű cseréi, Bajusz Sándor, Julian Stamate és Vadkerti Attila gondoskodott arról, hogy nőjön az előny.

S míg Bajuszék góljaikkal tűntek ki, Liszkai Szilveszter egy piros lapot érő szabálytalansággal vétette magát észre. Herbert Gábor viszont egy tőle szokatlan átlövésgóllal ragadtatta tapsra a szurkolókat.

A másik oldalon Halász Máté szinte a hátán vitte csapatát, 50 perc alatt 9 gólig jutott, elsősorban neki köszönhetően nem nőtt a Szeged előnye. Nem is nőhetett, mert a hajrában egy ideig hármas emberhátrányban játszott a bajnokcsapat. A hazaiak magabiztos győzelméhez így sem férhetett kétség.

Mocsai Lajos együttese számára már sokkal rágósabb falatnak tűnt a Komló legyőzése, de a kezdeti nehézségeket követően a fordulás után oktattak a vendégek. A Veszprém már az első fordulóban is remekül játékkal rukkolt elő, s most a második félidőben a baranyaiak ellen is brillíroztak Vujinék.

"Ahogyan vártuk, a hazaiak dinamikusan, sok mozgással, széles taktikai tárházzal játszottak, mi csak az első negyedórában tudtunk olyan tűzzel játszani, ahogyan végig szerettünk volna. A Komlónak lesznek még sikerei ebben a bajnokságban." – nyilatkozta Mocsai Lajos.

2. FORDULÓ
HORT SE – SZÁZHALOMBATTAI KE 19–34 (6–18)
Kőér u., 100 néző. V: Nagy F., Túróczy
HORT SE: Kovács – Gábori 3, Majoros, Pozsgai 1, Tóth 1, Bursac 5, Füsi 1. Cs: Varga, Nemes (kapusok), Tarjányi, EMMER 5, Nagy 2 (1), Buday 1. Edző: Adorján Gábor
SZÁZHALOMBATTA: PERGER – Kertész 3 (1), Horváth 2, Dénes 4, CZINA 6, JUHÁSZ 5, VARGA 6. Cs: Pásztor (kapus), Milicevic, Mészáros 1, Jakab 2 (1), Mohácsi 5 (3), Nagy. Edző: Sótonyi László
Az eredmény alakulása: 4. p.: 2–2. 18. p.: 3–10. 41. p.: 9–22. 51. p.: 14–29
Kiállítások: 8, ill 4 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 5/5
Adorján Gábor: – Nagyon gyengén kézilabdáztunk, játékosaimnak meg kell tanulni harcolni, hogy sikeresek lehessünk.
Sótonyi László: – Örülök, hogy megszereztük első győzelmünket.
----
2. FORDULÓ
PLER KC –NYÍREGYHÁZA KSC 38–11 (19–4)
Lőrinci Sportcsarnok, 300 néző. V: Ágnecz, Sipos
PLER: NOVÁK – Rév 1, Balogh 4, Józsa 2, Lendvay 2, SZABÓ 6 (1), Bakos 4. Cs: Lékai, KORSÓS 5 (1), FORGÁCS 7, Pordán 1, DOBÓ 5, Kocsi 1. Edző: Nagy Károly
NYÍREGYHÁZA: Pulai – Pisák, Bálványkövi 2 (1), SZŰCS 1, Dancs, Oláh 4 (1), Farkas 1. Cs: BRAUN, Varga, Rácz 2 (1), Kovács 1, Rontó, Vasas. Edző: Rácz Sándor
Az eredmény alakulása: 8. p.: 4–2. 15. p.: 8–2. 22. p.: 13–2. 26. p.: 15–3. 39. p.: 25–6. 47. p.: 30–7. 57. p.: 35–10
Kiállítások: 10, ill. 12 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 4/3
Nagy Károly: – Lelkes közönségünk belehajszolt bennünket a győzelembe.
Rácz Sándor: – Számunkra jelenleg ez még egy más dimenziót jelent.
----
2. FORDULÓ
MEZŐKÖVESDI KC – DEBRECENI KSE 17–24 (10–12)
Mezőkövesd, 800 néző. V: Kékes Cs., Kékes P.
MEZŐKÖVESD: György – Pető 2, Ulics, VUJOVICS 7 (4), Papp 1, Nyikes 1, Németh 2. Cs: Bakos (kapus), PONYI 1, Molnár, FÖLDI, Fekete 2, Fülöp 1, KOCSIS. Edző: Juhász István
DEBRECEN: PEREVERZIA – GÚNYA 5 (1), Rédei 4, Roman 1, Kelecevic 3, Ambrus 4, FREY 5. Cs: Djordjevics, Nahaj (kapusok), Tarnavölgyi 2, Habuczki, Hornyák, Juhász. Edző: Kovács Mihály
Kiállítások: 2, ill. 8 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 2/1
az eredmény alakulása. 6. p.: 2–3. 12. p.: 5–5. 18. p.: 6–7. 24. p.: 7–10. 36. p.: 12–14. 42. p.: 15–16. 48. p.: 17–18. 54. p.: 17–22.
Juhász István: – Én azt gondoltam, hogy 60 percig tart egy mérkőzés, s ezt reméltem, hogy a játékosaim is tudják.
Kovács Mihály: – Nehezen indult a játék, jó kapusteljesítmnyünknek köszönhetően a végjátékban sikerült a magunk javára fordítani az eredményt.
----
2. FORDULÓ
PICK-SZEGED – TATABÁNYA-CARBONEX KC 30–20 (17–7)
Szeged, 1200 néző. V: Horváth P., Marton
PICK: PULJEZEVICS – Ghionea 5 (2), Djurkovics 2, Oszmajics 1 (1), ANDJELKOVICS 3, ZVIZEJ 5 (1), Petrea 3. Csere: Kiss O. (kapus), BENDÓ 3, Herbert 1, Bajusz 2 (1), Stamate 3, Vadkerti 2, Lele. Edző: Vladan Matics.
TATABÁNYA: SZENTE – Vancsics 2, Serfel 3, Szögi, Hodi, Manics 1, HALÁSZ M. 10 (5).
Csere: Liszkai (kapus), Kiss Á., Kindl, KANYÓ Á. 3, Kanyó Bence 1, Givnyák. Edző: Füzesi Ferenc.
Az eredmény alakulása. 5. p.: 5–1. 9. p.: 8–2. 17. p.: 10–4. 23. p.: 14–5. 35. p.: 20–7. 41. p.: 23–11. 48. p.: 26–14. 55. p.: 29–17
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 7/5.

Vaéadn Matics: – Az első félidőben ragyogóan működött 3–2–1-es védekezésünk. Szünet után mindenkinek játéklehetőséget biztosítottam. Sajnos ekkor sem a védekezésünk, sem a támadójátékunk nem volt zökkenőmentes.
Füzesi Ferenc: Az első félidőbeli kishitű játékunk miatt nem értünk el jobb eredményt. A szünet után látottakkal viszont maradéktalanul elégedett vagyok.
----
2. FORDULÓ
TATAI HONVÉD AC – DUNAFERR 20–37 (9–16)
Tatabánya Városi sportcsarnok, 400 néző. V: Herczeg, Südi
TATA: Czérna – KUZMA 4, Becker 1, Bodnár I. 2, KRANCZ, Zeck K.1, KISS I. 10 (5). Cs: Nagy P., Gazda-Pusztai (kapusok), Bognár I., Kőhalmi, Kun 1 (1), Lengyel M. 1, Kiss Zs. Edző: Basky Péter
DUNAFERR: Stöchl – Szalafai 4, Zubai Sz. 4, Rosta M., Kemény, NAGY K. 8 (1), TÖRŐ 9 (1). Cs: Mikler (kapus), Zubai G. 1, GREBENÁR 6, Djukics 1, Sándor Á. 4, Czigány. Edző: Kiss Szilárd
Az eredmény alakulása: 5. p.: 1–3. 9. p.: 2–6. 17. p.: 4–11. 25. p.: 7–15. 38. p.: 12–21. 45. p.: 14–26. 52. p.: 15–30.
KIállítások: 8, ill. 12 perc
Hétméteresek: 7/6, ill. 5/2
Basky Péter: – Megverni lehet bennünket, de legyőzni soha.
Kiss Szilárd: – Jókora tudásbeli különbség van a két csapat között és ezt sikerült érvényre juttatnunk.
----
2. FORDULÓ
KOMLÓI BSK – MKB VESZPRÉM 23–35 (13–15)
Komló, 1000 néző. V: Hargitai G., Markó G.
KOMLÓ: PÓKOS – Oszlár 1, NAGY Z. 1, Molnár Z., Horváth R., KAPLONYI 3, Császár 2. Cs: Szabó T. (kapus), CIFRA 11 (4), Kilvinger 2, Péter Szabó, Kékesi 1, Szappanos 2 (1), Valaczkai
Edző: Farkas József
VESZPRÉM: Tatai – Gulyás P. 3, VUJIN 6 (4), Sesum 2, GÁL GY. 3, Ilyés 3, Pásztor. Cs: Tóth K. (kapus), EKLEMOVICS 5, Perez 3, IVÁNCSIK G. 3, IVÁNCSIK T. 5 (1), Markovics 2, Luzsnyikov
Edző: Mocsai Lajos
Az eredmény alakulása: 3. p.: 0–2. 7. p.: 1–5. 11. p.: 4–8. 16. p.: 7–9. 20. p.: 9–11. 24. p.: 10–12. 27. p.: 12–13. 29. p.: 13–14. 34. p.: 13–17. 38. p.: 13–21. 43. p.: 15–27. 49. p.: 17–29. 54. p.: 20–30. 58. p.: 22–33
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 5/4
Farkas József: – Sajnos, mindkét félidő elején ugyanúgy kezdtünk, mint Dunaújvárosban, ami számunkra hatalmas mínuszt jelentett. Az első játékrészben még fel tudtunk állni, a másodikban már nem. Végül kijött a két csapat közötti különbség.
Mocsai Lajos: – Ahogyan vártuk, a hazaiak dinamikusan, sok mozgással, széles taktikai tárházzal játszottak, mi csak az első negyedórában tudtunk olyan tűzzel játszani, ahogyan végig szerettünk volna. A Komlónak lesznek még sikerei ebben a bajnokságban.
----
2. FORDULÓ
BALATONI KC – GYÖNGYÖSI FŐISKOLA KK 27-27 (10-12)
Balatonfüred, 600 néző. V: Dobrovits, Tályok
BALATONI KC: SZATHMÁRI -- Tombor 3, KOTORMÁN 7 (3), Salamon 1, Szorej 1, PÁL 4, KOLEP 5 (1). Cs: Cziráki (kapus), Vilovski 2, Kányai, Bene, Lelkes 2, Struhár, Gelley 2. Edző: Zelky MIhály
GYÖNGYÖS: KENYERES -- KLEIS 6, Nagy I. 1, Bajorhegyi, Dimitrovski 2, Kiss 3, PAPIC 7 (2). Cs: Vass (kapus), Chripák 1, Somogyi, Stéhli, Migrinyi, Kopco 2, PATÓCSKAI 5. Edző: Rosta István
Az eredmény alakulása. 4. p.: 2--3. 25. p.: 10--8. 30. p.: 10--12. 49. p.: 17--23. 57. p.: 24--27.
Kiállítások: 8, ill. 10 perc + egy kizárás
Hétméteresek: 5/4, ill. 3/2.
Zelky Mihály: – Az első félidő hajarájában sok ziccert hibáztunk, s így elengedtük ellenfelünket. Szünet után a sírból hoztuk vissza az egyik pontot.
Rosta István: – Balatonfüredre győzni jöttünk, de Veszprémben jó az iksz is...
----
ERSTE BÉKÉSI FKC – GYŐRI ETO FKC SE 32–27 (16–13)
Békés, 600 néző. V: Bonifert, Oláh
BÉKÉS: Árdeleán – Djuricin, PAVLOVICS 7, Trivkovics 3, Kocsis Cs. 1, Kopcsák 3, Himer 3. Cs: NAGY L. (kapus), Djurko, Raffai, Szatmári, NAGY CS. 5, Gamrat 2, OLÁH 8 (3). Edző: Bakó Botond
GYŐR: Herjeczki – Miss 2, Szabó A. 1, Nagy T. 4 (1), Józsa, Bognár 4, PÁLOS 7. Cs: Hoffmann (kapus), Székely 3, SZÉLES 4, Forrai 2, Németh G. Edző: Deáki István
Kiállítások: 12, ill. 16 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 2/1
Bakó Botond: – Több cserénknek köszönhetően jobban bírtuk a hatvan percet. A csapat jól küzdött.
Deáki István: – Megérdemelten nyert a Békés.