Magyar győzelmeket hoztak a szombat délelőtti mérkőzések

2007.08.11. 14:20
A magyar együtteseknek jól sikerült a Szabella-kupa szombat délelőtti két mérkőzése. A Győr öt góllal verte a horvát Koprivnicát, a Ferencváros pedig hárommal az osztrák Hypót, amelynek kispadján a budapestiek egykori edzője, Németh András ült.
Temes Bernadett hét góllal járult hozzá a Győr sikeréhez
NS-archív
NS-archív

Szombaton délelőtt folytatódtak a Szabella-kupa küzdelmei, a péntekihez képest mérsékeltebb volt az érdeklődés. Az eredeti tervhez képest csere történt a programban, így az ETO-Koprivnica meccs lett az első.

Róth Kálmán, a győriek szakvezetője több játékosát pihentette, Pálinger, Mraviková és Vérten is kimaradt. A magyar csapat azonban így is jól kezdett, 5-0-ra is vezetett. Az előny birtokában kissé kiengedtek Görbiczék, és a vendégek a félidő vége felé előbb egyenlítettek, majd három góllal már vezettek is.

Fordulás után összekapta magát a magyar csapat, sikerült az egyenlítés, majd a vezetést is megszerezték Temesék. A horvátok ugyan még egyenlíteni tudtak, de a hajrá ismét a magyar csapaté volt, és végül öt góllal győzték le ellenfelüket.

A második találkozón Németh András éppen egykori csapata, az FTC ellen ült le a Hypo kispadjára. Sűrűn potyogtak a gólok a mérkőzésen, de a budapestiek nem tudtak elhúzni, két-három gólnál nagyobb nem volt a különbség. Sőt, a 20. percre már egyenlő volt az állás, végül szünetre egygólos ferencvárosi vezetéssel vonultak a csapatok.

A második félidőben is jórészt fej-fej mellett haladtak a csapatok, elsősorban Tóth Tímea remekelt, ő viszont már az osztrákokat erősítette. A hajrá azonban ezen a meccsen is a magyaroké volt, és végül háromgólos sikert arattak Zsiga Gyula tanítványai.

KÉZILABDA, SZABELLA-KUPA

GYŐRI AUDI ETO KC - PODRAVKA KOPRIVNICA (horvát) 34–29 (13–16)
Győr, 600 néző. V: Horváth P., Magyar B.
AUDI ETO: Herr O. – Szegedi, Bradeanu, Görbicz, SPIRIDON, TOMORI, Szöllősi. Cs: Pálinger (kapus), TEMES, Hornyák, Németh N. Edző: Róth Kálmán
KOPRIVNICA: Stancin – CACE, Horváth L.,, Hrgovic, Palcic, Pasicnik, ZEBIC. Cs: Zderic (kapus), Franic, Tatari torle, Lovrik. Edző: Zdravko Zovko
Az eredmény alakulása. 5. p.: 5–0. 14. p.: 10–4. 20. p.: 12–9. 22. p.: 11–11. 38. p.: 18–17. 40. p.: 19–17. 50. pé.: 24–24.
Kiállítások 4, ill. 14 perc
Hétméteresek: 9/6, ill. 3/2
Legjobb dobók: Temes 7, Tomori 6, Spiridon 4, ill. Cace 7, Zebic 6

BP. BANK FTC - HYPO NÖ (osztrák) 36–33 (18–17)
800 néző. V: Herczeg, Südi
FTC: Harisova – Kovacsicz, ILLYÉS, Szucsánszky, UHRAKOVA, Zacsiková, Juhász. Cs: Pastrovics (kapus), Kocsis, Soós, SZAMORÁNSKY P. Edző: Zsiga Gyula
HYPO NÖ: Engelery – Engel, Acimovic, Oh Seong Ok, PIEDADE, TÓTH T., Kirsner. Cs: Miguel, Kim Che Yung, Nascimento, Amorin. Edző: Németh András
Az eredmény alakulása. 8. p.: 7–5. 15. p.: 11-8. 20. p.: 14–14. 26. p.: 16–15. 38. p.: 21–21. 48. p.: 27–26. 57. p.: 32–31
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
hétméteresek: 4/3, ill. 2/1
Ld: Kovacsicz 7, Szamoránsky P. 6, Illyés 5, ill. Tóth T. 9, Piedade 5