Elvesztette az első meccsét a rájátszásban Németh András csapata

2007.04.18. 21:13
Némi meglepetésre kikapott az alapszakaszt megnyerő Ferencváros női kézilabda csapata a rájátszás első fordulójában. Németh András csapata a Cornexi otthonában szenvedett egygólos vereséget.
A fehérvári játékosok öröme a Ferencváros legyőzése után

NŐI KÉZILABDA NB I, RÁJÁTSZÁS

CORNEXI HSB HOLDING - BUDAPEST BANK FTC 30–29 (13–13)
Valova Szamoránsky A.
Az eredmény alakulása: 5. p.: 2–2. 10. p.: 5–5. 15. p.: 7–9. 19. p.: 7–11. 25.p.: 12–12. 35. p.: 17–15. 40. p.: 18–17. 48. p.: 24–20. 55. p.: 29–25.
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 3/3

A Ferencváros a rájátszás első fordulójában Székesfehérvárra látogatott a Cornexi csapatához, amely a negyedik helyen harcolta ki a felsőházba jutást.

A Fradi nincsen mostanság jó formában, hiszen a Magyar Kupa döntőjében a Győrtől elszenvedett hétgólos vereség után a KEK negyeddöntőjének első fordulójában tizenhárom góllal kapott ki a Valceától idegenben, így korántsem számított a fővárosi gárda a találkozó egyértelmű esélyesének.

A csapatok fej-fej mellett haladtak az első félidőben és szinte folyamatosan döntetlen volt az állás, ugyanúgy ahogy a szünetre sem sikerült egyik gárdának sem előnyhöz jutnia. (13-13)

A második játékrész elején – ugyanúgy ahogy a hétvégén Romániában – visszaesett a zöld-fehérek játéka, és öt perc elteltével már kettővel vezetett a Cornexi.

Námeth András csapata a negyvenedik percig még tartotta magát (18-17), azonban a továbbiakban a fehérváriak Szrnka és Balogh vezetésével átvették a játék irányítását, és négygólosra növelték előnyüket.

A Ferencváros becsületére legyen mondva, hogy a hajrában nem adták fel, azt utolsó öt percben négy gólt dobtak. Pechjükre a Cornexi is szerzett egyet, így a hazaiak 30-29-re megnyerték a mérkőzést.

A Fradiban Szucsánszki tíz gólt szerzett és ezzel a mezőny legeredményesebb játékosa lett, azonban az mindenképpen árulkodó jel, hogy a vendégek cseréi közül senki nem talált a hazai kapuba.