2003.09.07. 22:45
Esztergom–DVSC-Valdor 29–22 (13–10)
Esztergom, 600 néző
V: Nagy F., Túróczi J.
ESZTERGOM: KURUCZ – LÁNCZOS 4, Pőcze 3, WOLF 4, CSERNUS 6, Veszeli 3, Vincze 1. Cs: Körmöczi (kapus), Nagy M., Simon O., Sipos, TÓTH M. 5 (3), Gálhidi 2, Povázsai 1. Edző: Laurencz László
DVSC: Szász – Kereki 3, Galai 3 (3), Latakaité 5 (1), Nyilas, Szűcs G. 6, Szabados. Cs: Szamozvanova (kapus), Madai, Nagy K., Orbán 1, Sopronyi, Trbojevics 4. Edző: Balogh Zoltán
Az eredmény alakulása. 5. p.: 2–2. 10. p.: 4–4. 15. p.: 7–5. 26. p.: 11–8. 36. p.: 15–14. 42. p.: 25–16. 50. p.: 24–19. 56. p.: 26–20
Kiállítások: 6, ill. 12 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 6/4

Az esztergomi Kurucz Orsolya egyik vezéregyénisége volt a Laurencz-csapatnak (Fotó: Meggyesi Bálint)
A sok gonddal birkózó esztergomiak a mérkőzés előtt virágcsokrokkal köszöntötték az augusztusi, macedóniai junior-világbajnokságon ezüstérmet nyerő válogatott hazai és vendégjátékosát, vagyis Sütő Mariannt és Szűcs Gabriellát. Hatalmas adok-kapok játékkal indult a csata, mindkét csapat presztízskérdést csinált az eredményes kezdésből. Az esztergomiak tíz perc után átvették a játék irányítását, és a közönség hatalmas biztatása közepette fokozták a tempót és növelték előnyüket. A vendégek a szünet után egy szabálytalan csere miatt kissé összezavarodtak, miközben Laurencz László mester együttesében remekül védett Kurucz Orsolya, a mezőnyben pedig főleg Csernus Krisztina, Tóth Mária, Lánczos Krisztina és Wolf Alexandra csillogott. A végén ünnepelt a sportcsarnok, mert a hozzáértő és lelkes szurkolók kedvencei ugyanolyan remekül kezdték az évadot, ahogy az előzőt – abban az 5. helyen zártak – abbahagyták.

Mestermérleg
Laurencz László:
– Csodálatos csapatunk van, mert tagjai annak ellenére is igazi sportemberekhez méltó teljesítményt nyújtottak, hogy a klubot kifizetetlen közüzemi számlák terhe nyomja, valamint bizonytalan az együttes jövője. Süllyedünk! Segítség!
Balogh Zoltán: – Megérdemelten nyert az esztergomi csapat. Az első félidőben motiváltan, a szünet után viszont a szabálytalan csere miatt nagyon visszaesve és félve játszottunk. Sokat kell még dolgoznunk.