Női NB I: Hatalmas volt a különbség az Esztergom és a Túrkeve között

2003.02.09. 22:31
Esztergom–Túrkevei SE-Solár Agrofólia Kevehús 32–15 (14–9)
Esztergom, 500 néző
V: Kovacic, Stangl (osztrákok)
ESZTERGOM: Kurucz – Mezőségi 1, Káldi 2, Borbás 1, Rábai 3, PÔCZE 5 (3), VINCZE 8. Cs: KÖRMÖCZI (kapus), Nagy M. 1, Sipos, CSERNUS 4, Veszeli 3 (3), Simon O., WOLF 4. Edző: Laurencz László
TÚRKEVE: HODROGA – Tamás, Madar 3, SZABÓ T. 6, Horváth 1, Jánics 3 (1), Kánya 2. Cs: Flick (kapus), Vasas, Takács, Zelei, Ducza, Vajda. Edző: Török Róbert
Az eredmény alakulása. 4. p.: 3–1. 10. p.: 5–3. 15. p.: 7–5. 21. p.: 9–7. 28. p.: 13–9. 36. p.: 16–9. 40. p.: 19–9. 47. p.: 23–12. 54. p.: 28–14
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 8/6, ill. 1/1

Az esztergomiak az első félidőben nehezen törték fel a szívósan védekező, nagyon lelkes túrkevei falat, csak a végére sikerült a nagyszerűen játszó Vincze révén öt góllal elhúzniuk. Szünet után a 43. percig nem tudtak gólt szerezni a vendégek, pedig ekkor vitték le ölben a sérült hazai Borbás Ritát. Az Esztergom a közönség nagy ovációja közben egyre-másra vezette látványos támadásait. Az utolsó öt percben beállt Simon Orsolyát, a Ferencvárosból most igazolt fiatal játékost nagy tapssal köszöntötték a hazai szurkolók. A második félidőben nagyon jól játszottak Laurencz László tanítványai, így a két csapat közti 17 gólos különbség sem túlzott.

Mestermérleg
Laurencz László: – Ezt a győzelmet a tízéves, áldozatos munkájáért Éber István szakosztályvezetőnek ajánljuk fel.
Török Róbert: – Az első félidőben nagyon jól tartottuk magunkat, de szünet után visszaestünk. Hosszú ideig nem is tudtunk gólt szerezni és így már csak a gratuláció marad az Esztergom csapatának.