Hansen nyert, Wiggins bukott, Intxausti élre állt

2013.05.10. 18:26
Adam Hansen hamar az élre állt, és végül 67 másodperccel <br />megelőzte az üldözőket (Fotó: Twitter/Giro D'Italia)
Az Olasz kerékpáros körverseny hetedik, San Salvo és Pescara közötti szakaszát az ausztrál Adam Hansen (Lotto Belisol) nyerte meg, mögötte Enrico Battaglin és Danilo Di Luca végzett.

Az ausztrál versenyző már 13 kilométer után az élre állt, és egy hatfős bollyal 41 kilométer után már 4 perc 45 másodperces előnyre tett szert az üldözőkkel szemben.

66 kilométer tekerés után már hét perc volt az élmezőny előnye, de ez szépen fokozatosan kezdett elveszni, és 52-vel a cél előtt már csak 198 másodperccel voltak lemaradva az üldözők.

Az utolsó 30 km-en lévő emelkedőknek és lejtőknek Hansen és Sella vágtak neki a legkedvezőbb helyzetből, 18-cal a vége előtt pedig Di Luca vezérletével egy hétfős mezőny eredt az élmezőny után.

Az ausztrál előnye azonban kitartott, és végül 67 másodperccel Battaglint megelőzve ért az esőzés közepette a célba.

A legutóbbi Tour de France-t megnyerő Bradley Wiggins számára nem alakult jól a mai nap, 5 kilométerrel a vége előtt a vizes úton bukott egyet, ezt követően pedig nem tudta tartani az élmezőny tempóját, és az első húszba sem sikerült beférnie.

Az összetettben a Movistar spanyol versenyzője, Benat Intxausti vette át a vezetést a harmadik szakasz óta élen álló Luca Paolinitől – aki csak a 15. helyen fejezte be a mai napot –, őt Vincenzo Nibali követi 5 másodperccel lemaradva, míg jelenleg Ryder Hesjedal áll a harmadik helyen.

Folytatás szombaton a Gabicce Mare és Saltara közötti 54.8 km-es egyéni időfutammal.