Azért tekertek is: az olasz Daniele Bennati nyerte a csütörtöki szakaszt

2007.07.26. 17:38
A Tour de France, a Francia kerékpáros körverseny 17., Pau és Castelsarrasin közötti 188,5 kilométeres szakaszát az olasz Daniele Bennati nyerte, méghozzá 4:14.04 órás időeredménnyel. A győztes sprinthajrában előzte meg három riválisát. Michael Rasmussen visszaléptetését követően összetettben a spanyol Alberto Contador vehette át a vezetést.
A szakaszgyőztes olasz Daniele Bennati
Reuters
Reuters

A csütörtöki nap még azelőtt kezdődött, hogy a szakaszon elrajtolt volna a mezőny. A kazah Alekszander Vinokurov pozitív doppingtesztje miatt már korábban visszalépő Astana után ugyanis a francia Cofidis is kivonult a körversenyről. Utóbbi csapatban az olasz Cristian Moreni „dőlt meg”.

A negatív szenzációkban a sor az összetettben élen álló dán Michael Rasmussennel folytatódott, akit azért léptetett vissza csapata, a Rabobank, mert az ellene folyamatban lévő dopping-ügyben félrevezette a nyilvánosságot és az ügyön dolgozó doppingellenőröket.

Rasmussent a dán szövetség kizárta vb- és olimpiai keretéből, mert nem jelent meg kötelező dopping-vizsgálatokon. A kerekes azzal védekezett, hogy Mexikóban tartózkodott az ominózus időpontokban és csak valami félreértésről, adminisztrációs hibáról lehet szó, ám utóbb bebizonyosodott, hogy Olaszországban volt.

A dán így nem állt oda a rajthoz a 17. szakaszon, tehát biztos volt, hogy ma új versenyző húzhatja magára a sárga trikót.

A rajtot követően öt kilométerrel nyolc ember szökéssel kísérletezett, próbálkozásukat egy remek hazaérés koronázta.

Érdekesség volt, hogy az orosz Gyenisz Mencsov a táv felénél különösebb látható indok nélkül feladta a versenyt. A kiváló kerekesről tudni illik, hogy a Rabobank csapatában Rasmussen elsőszámú segítőjének számított.

A szökevények előnye egyre nőtt a mezőny előtt, mígnem a célt már szinte látótávolságon belül tudva, 20 kilométernél a nyolc ember megfeleződött.

A szakaszt leggyorsabban letudó négy versenyző három perc körüli időt vert az őket követően befutó ugyancsak négyfős társaságra, míg a mezőny előtt majd’ tíz perccel értek célba.

A mezőny tulajdonképpen egy második sprintbefutó produkált, a belga sprintkirály Tom Boonen és a franciák házikedvence, Sébastien Chavanel bírta a hajrát erővel a legjobban, kettejük párharcából végül a sprintversenyben vezető előbbi jött ki győztesen.

Az összetettben Michael Rasmussen kiválásával tulajdonképpen megörökölte az elsősége a spanyol Alberto Contador, aki a mezőny tagjaként, a 20. helyen ért célba, szintén közel tíz perces hátránnyal a szakaszgyőztes olasz és társai mögött.

Az összetett versenyben elől lévők közül kivétel nélkül minden kerekes a mezőny tagjaként ért célba, így egymás közötti különbségük nem változott a verseny vége előtt három szakasszal.

Pénteken a Cahors és Angouleme közötti 211 km-es etap vár a mezőnyre.