Kajak-kenu: Adolf Balázs a Ferencvároshoz szerződött

I. SZ.I. SZ.
2023.10.18. 11:53
Adolf Balázs az FTC-hez szerződött (Fotó: Földi Imre)
A Ferencvárosnál folytatja pályafutását Adolf Balázs négyszeres világbajnok kenus – jelentette be honlapján a budapesti klub.

A 24 éves Adolf nemrégiben a maratoni távon és 5000 méteren is világbajnoki címet szerzett, 1000 méteren pedig már párizsi olimpiai kvótás.

„Pályafutásomat kisebb klubokban kezdtem, most pedig a Ferencvárosban folytatom. Ez óriási váltás nekem! Elképesztően sikeres, nagy múltú egyesület tagja lehetek, ami büszkeséggel tölt el. Az olimpia előtt az volt a célom, hogy a fejlődésem töretlen legyen, és itt minden adott ehhez” – idézi az FTC honlapja az eddig a Szentendrei Kajak-Kenu SE színeiben versenyző Adolfot.

A kenus a tokiói olimpián kenu kettes 1000 méteren összesítésben a 11. lett, egyesben ugyanezen a távon a 15. helyen zárt. Adolf Tokió után szeptemberben a koppenhágai vb-n 5000 méteren világbajnok, 1000 méteren bronzérmes lett, illetve két aranyérmet nyert a maratoni világbajnokságon: a 26.2 és a 3.4 kilométeres távon.

Idén szeptemberben Duisburgban 5000 méteren megvédte vb-címét, míg egyesben 1000 méteren az ötödik helyen zárt, így olimpiai kvótát szerzett. Adolf 2023-ban a szegedi mellett a poznani Világkupán is aranyérmes lett 5000 méteren.