Kanada legyőzte a svédeket, és várja az oroszokat

2011.05.09. 22:57
A második kanadai gól pillanata (Fotó: Reuters)
Kanada válogatottja legyőzte Svédországot a Szlovákiában zajló jégkorong-világbajnokság középdöntőjének záró mérkőzésén, így csoportja első helyén jutott be a negyeddöntőbe. A másik csoportot a hétfő este Németországot könnyedén legyőző Csehország hibátlan teljesítménnyel nyerte meg.

KANADA–SVÉDORSZÁG 3–2

A kanadaiak a szellős svéd védelem közepén kiugró James Neal góljával a második akciójukból megszerezték a vezetést. Nem késett sokáig a svéd válasz sem, David Petrasek egy kipattanó korongból kiegyenlített. A játékrész mégis kanadai előnnyel zárult, tekintve, hogy a korongot a kapus ütőjével együtt a hálóba pofozó John Tavares találatát végül megadták a játékvezetők.

A játékrész vége felé sűrűsödő lökdösődések jelezték, a két nagy rivális ezúttal is presztízskérdésnek tekinti a győzelmet. A harmad derekán a svédek – újabb emberelőnyös góllal, Mattias Tedenbynek a térdre rogyó kanadai kapus mamutjáról bepattintott korongja révén – újra egalizáltak, így az utolsó húsz percre maradt a döntés.

Az utolsó harmadban Brent Burns és Rick Nash összjátéka emberelőnyös kanadai gólt eredményezett, így végül a jóval több kapura lövéssel kísérletező juharlevelesek nyerték meg a mérkőzést. A csoportelső Kanada az oroszok, a második helyen végző Svédország Németország ellen korcsolyázik jégre a negyeddöntőben.

NÉMETORSZÁG–CSEHORSZÁG 2–5

Gyors gólváltással kezdődött a mérkőzés, ám a németek nem sokáig reménykedhettek abban, hogy esetleg odaérnek a második helyre.

Az öt mérkőzés után százszázalékos csehek ugyanis az első periódus közepén újra magukhoz ragadták a kezdeményezést, majd a második harmad elején Karel Rachunek gólra váltott egy emberelőnyt – Jaromír Jagr már a második gólpasszát adta.

A második húsz perc további két cseh gólt hozott – Jagr kiosztotta harmadik asszisztját is –, így végleg eldőlt a három pont sorsa. A záró játékrészben a németek még szépítettek, de ez nem változtatott a folytatás sémáján: a csehek az Egyesült Államok ellen folytatják, míg a németek az erősen óhajtott norvégok helyett az este másik mérkőzését elveszítő Svédország ellen folytatják.

A negyeddöntő párosítása. Május 11.: Csehország–Egyesült Államok, Svédország–Németország. Május 12.: Kanada–Oroszország, Finnország–Norvégia

Az Oroszország–Finnország és a Svájc–Egyesült Államok mérkőzésről itt olvashat!

A Szlovákia–Dánia és a Franciaország–Norvégia mérkőzésről itt olvashat!

JÉGKORONG-VILÁGBAJNOKSÁG, SZLOVÁKIA
KÖZÉPDÖNTŐ, 5. FORDULÓ
E-CSOPORT
NÉMETORSZÁG–CSEHORSZÁG 2–5 (1–2, 0–3, 1–0)
G: 00:51 Plekanec (0–1), 01:49 Tripp (1–1), 10:38 Frolik (1–2), 22:47 Rachunek (ee, 1–3), 35:34 Plekanec (ee, 1–4), 36:58 Elias (1–5), 58:26 Greilinger (ee, 2–5)
F-CSOPORT
KANADA–SVÉDORSZÁG 3–2 (2–1, 0–1, 1–0)
G: 01:08 Neal (1–0), 03:43 Petrasek (ee, 1–1), 13:20 Tavares (2–1), 30:38 Tedenby (ee, 2–2), 52:31 Nash (ee, 3–2)