Győzelemmel búcsúztak a szomorú szlovákok

2011.05.09. 15:04
Miroszlav Satan is megtudta: milyen az, amikor hárman mennek egy ellen (Fotó: Reuters)
A Szlovákiában zajló jégkorong-világbajnokság középdöntőjének harmadik, egyben utolsó fordulójában végre nyert, így győzelemmel búcsúzott a tornától a rendező szlovák válogatott, amely Dániát verte meg magabiztosan az E-csoportban. Eközben az F-csoport kora délutáni mérkőzésén Norvégia háromgólos győzelmet aratott Franciaország felett, így az északiak biztosították helyüket a negyeddöntőben, hiszen Svájc már nem tudja őket megelőzni.
VB-MENETREND – KATTINTSON A KÉPRE

SZLOVÁKIA–DÁNIA

A dánok kulcsembere, Mads Christensen vált főszereplővé a mérkőzés elején, hiszen kiállítást kapott, majd visszatértét követően 14 másodperccel vezetéshez juttatta övéit. A szlovákok beleerősítettek, és a játékrész közepén öt perc alatt lőtt két góllal fordítottak. Gól nélküli második felvonást követően a mérkőzés a harmadik harmad elején dőlt el, hiszen Marian Hossa a 41. percben kétgólosra növelte a házigazdák előnyét, Richard Zednik az 51. perc elején már a végeredményt állította be a telt házas csarnokban.

A szlovákok 43, a dánok 18 kapura lövésig jutottak, így a hazai siker és a különbség is teljesen megérdemeltnek mondható. Szlovákia két egygólos vereség után először nyert a középdöntőben, és miután a csoportkörből is két egygólos vereséggel érkezett a folytatásra, első pontjaihoz jutott az E-csoportban, amelyben végül éppen Dániát megelőzve végzett az ötödik helyen.

Pavol Demitra búcsúzik a szlovák közönségtől

A nagy várakozás mellett sok szerencse nem kísérte a rendező szlovák válogatott vb-szereplését, amely a csoportkörben Németországtól (4–3) és Oroszországtól is (4–3) is kikapott, majd a középdöntőben Csehországgal (3–2) és Finnországgal (2–1) szemben is alulmaradt.

SZAVAZÁS

Melyik válogatott nyeri meg a 2011-es jégkorong-világbajnokságot?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

FRANCIAORSZÁG–NORVÉGIA

A franciák számára semmilyen téttel nem bírt a középdöntő utolsó mérkőzése, nem úgy a norvégoknak. Az északiak ugyanis hiába teljesítenek a várakozások felett, sorsukat mások kezébe tették volna a továbbjutást és a negyeddöntőbeli szereplést illetően, ha nem győznek. Vereség esetén ugyanis Svájc ledolgozhatta volna kétpontos hátrányát, amihez a biztos negyeddöntős amerikaiakat kellett volna legyőznie. Így azonban már a svájciak számára sem bír téttel a délutáni összecsapás.

A norvégok nagyon bekezdtek, az első emberelőnyüket rögtön kihasználták a negyedik perc közepén, majd a kiegészült rivális ellen 26 másodperccel később újabb gólt értek el, immár akcióból. A 11. percben Damien Fleury szépített ugyan, de a gólerős formában játszó Marius Holtet ismét növelni tudta a norvég előnyt. Laurent Meunier emberhátrányban játszva is szépíteni tudott, így a franciák másodszor is felzárkóztak egygólos hátrányra.

Holtet a 36. percben emberelőnyt értékesítve ismét átlendítette a kritikus ponton Norvégiát. A végeredményt a négy gólig jutó Holtet állította be az 53. percben. A hajrában a norvég Ken Andre Olimb büntetőt hibázott, talán ha odaengedi Holtet nevű sortársát, más lett volna a végeredmény...

Ken Andre Olimb elhibázott büntetője
SZLOVÁKIA, JÉGKORONG-VB 2011, KÖZÉPDÖNTŐ, 3. FORDULÓ
E-CSOPORT
Szlovákia–Dánia 4–1 (2–1, 0–0, 2–0)
Gólszerző: 8:05 Christensen (0–1), 10:10 Stumpel (1–1), 15:52 Satan (2–1), 40:32 Marian Hossa (ee., 3–1), 50:05 Zednik (4–1)
Oroszország–Finnország – később
Németország–Csehország – később
F-CSOPORT
Franciaország–Norvégia 2–5 (1–3, 1–1, 0–1)
Gólszerző: 3:26 Skroder (ee., 0–1), 3:52 Holtet (0–2), 10:57 Fleury (1–2), 17:50 Holtet (1–3), 31:20 Meunier (eh., 2–3), 35:19 Holtet (ee., 2–4), 52:26 Holtet (2–5)