A szbornaja Kanadával vagy Svédországgal negyeddöntőzik

2011.05.09. 18:57
Az oroszok a vereség után újabb kemény összecsapásra készülhetnek a nyolc között <br />(fotó: Action Images)
Az orosz jégkorong-válogatottnak nem sikerült legyőznie a világbajnokság középdöntőjében Finnországot, így a negyeddöntőben a másik csoport első helyezettjével, Svédországgal vagy Kanadával találkozik. A finnek szétütés után nyertek 3–2-re. Az Egyesült Államok 5–3-ra kikapott Svájctól, így a nyolc között az eddig hibátlan csehekkel mérkőzik.

OROSZORSZÁG–FINNORSZÁG

Az oroszok remekül indították a találkozót, hiszen az 5. percben 11 másodperc alatt kétszer is betaláltak, előbb Nyikolaj Kuljomin, majd Ilja Nyikulin révén (a finn kapitány le is cserélte Petri Vehanen kapust, és a később remeklő Teemu Lassilát küldte be).

A finnek azonban a második harmadban megemberelték magukat: a 27. percben Mikko Koivu remekül szúrt bele Pasi Puistola keresztpasszába, majd tíz perccel később Janne Niskala akasztott nagy gólt egy buli után a kapuba. 2–2

A harmadik harmadban hiába került kettős emberelőnybe is a finn csapat, a találkozó végül csak szétlövés után dőlt el, méghozzá az oroszok kudarcával, így Alekszandr Ovecskinék a negyeddöntőben Svédországgal vagy Kanadával csapnak össze.

SVÁJC–EGYESÜLT ÁLLAMOK

Az F-csoportban a két együttes közül az amerikaiak számára volt csak különösebb tétje a találkozónak, hiszen a svájciak mér semmiképp sem juthattak volna be a negyeddöntőbe. Ennek ellenére a helvétek nagyon komoly ellenállást fejtettek ki a mérkőzésen, ugyan az amerikaiak szereztek vezetést, ám Kevin Lotscher vezetésével fordítottak, majd a második harmad végére el is húztak az európaiak.

A záró játékrész elején két emberelőnyt is kihasználatlanul hagytak az amerikaiak, és csak 1:43 perccel a vége előtt sikerült a szépítés. James van Riemsdyk gólja után viszont akár az egyenlítés is sikerülhetett volna hat az öt ellen az Egyesült Államoknak, viszont Tobias Stephan spárgázva hatalmas védést mutatott be az utolsó minutumban, az ellentámadásból pedig Ryan Gardner betalált az üres kapuba.

Svájc 5–3-as győzelmével kialakult az F-csoport utolsó négy helyének végeredménye: 3. Norvégia, 4. Egyesült Államok, 5. Svájc, 6. Franciaország (előbbi kettő jutott tovább), a csoport első helyéről az esti Kanada–Svédország összecsapás dönt.

A Szlovákia–Dánia és a Franciaország–Norvégia mérkőzésről itt olvashat!

JÉGKORONG-VB, SZLOVÁKIA
KÖZÉPDÖNTŐ, E-CSOPORT, 3. FORDULÓ
Oroszország–Finnország 2–3 (2–0, 0–2, 0–0, 0–0, 0–1) – szétütéssel
Gólszerzők: 4:26 Kuljomin (1–0), 4:37 Nyikulin (2–0), 26:59 M. Koivu (2–1), 36:39 Niskala (2–2), 65:00 Immonen (győztes büntető, 2–3)
KÖZÉPDÖNTŐ, F-CSOPORT, 3. FORDULÓ
Svájc–Egyesült Államok 5–3 (2–1, 2–1, 1–1)
Gólszerzők: 11:01 C. Smith (0–1), 11:35 Lotscher (1–1), 14:10 R. Diaz (2–1), 21:06 Ruthemann (3–1), 26:09 Shannon (3–2), 31:00 Lotscher (4–2), 58:17 Van Riemsdyk (4–3), 59:43 Gardner (ü. k., 5–3)