Jégkorong-vb: Olaszország a 3. harmadban bedarálta a briteket

2013.04.17. 18:06
A Budapesten zajló divízió 1/A-s jégkorong-világbajnokság harmadik fordulójában Olaszország magabiztos győzelmet aratott Nagy-Britannia ellen. Az ikszes első harmadot követően a záró felvonást már az esélyes várta minimális előnnyel, hogy ott eldöntse a találkozót. Az olaszok előbb 13 mp alatt lőttek kettőt, majd emberhátrányban(!) is eredményesek voltak a kedvüket és erejüket vesztő britekkel szemben. Utóbbiaknak továbbra sincs pontja, előbbiek továbbra sem veszítettek. A rendező magyar együttes 19.30 órától a legnagyobb favorit Kazahsztán ellen folytatja szereplését a vb-n, a találkozót a Nemzeti Sport Online hagyományos online tudósításban, valamint élőképes cikkben is közvetíti!

Az olaszok végül bedarálták a briteket (Fotó: Jezoviczki Máté)

1. harmad

SZAVAZÁS

Mi lesz a Magyarország–Kazahsztán hokimeccs végeredménye a divízió 1/A-s vb-n?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Ez gyorsan ment: az olaszoknak 61 mp kellett a vezetéshez, az őrizetlen Nathan di Casmirro egy lecsorgót vágott be közelről. Némi olasz mezőnyfölény alakult ki, majd a 8. percben jártunk, amikor három brit korizott be az ellenfél harmadába – ketten lementek cserére –, az öt olasz pedig – a kelleténél lazábban – felállt velük szemben védekezni. Robert Farmer ezt látva egyéni akcióba kezdett a koronggal: a jobb oldalon a palánk mellől csinált befelé egy cselt, majd kilőtte a hosszú, jobb felsőt. Meglepő, egyszersmind bátor dolog volt. Azt követően emberhátrányba kerülve a kétperces etap legveszélyesebb lövése is a briteké volt, ami sokat elárult a vezetést korán megszerző olaszok elbizakodottságáról. A felvonás közepén a britek is fórhoz jutottak, a hálót is megzörgették, de csak oldalról. Belőtt korongokkal operáltak a britek, de ez sok és gyors korizást feltételez a kezdeményezőtől, amelyben azonban pont a rivális volt a jobb. Az olaszok ellenben felvitték a korongot, és adott esetben a testjátéktól sem riadtak vissza (1–1).

2. harmad

A második felvonás elején sem vártak sokáig a góllal az olaszok, igaz, egy emberelőny is segítette őket ebben. A 22. percben Nicola Fontanive kavart a bal oldalon, majd röviden visszajátszott, Patrick Iannone pedig kapásból a rövid, jobb felsőbe tüzelt. Ketten megoldották okosba kicsiben. A briteket lelkileg megfogta a gyors kapott gól, picit ledobták a láncot, és mintha a fáradtság jelei is mutatkoztak volna rajtuk. Olaszország tempóját nem bírták tartani, próbáltak ütközni, de rendre lekéstek az ellenfélről. Nem úgy az olaszok, akik kézben tartották a meccset. A harmad utolsó öt percére azért „megérkeztek" a britek is, táboruk nem véletlen drukkolt felszólító módban szüntelen. Más kérdés, a „come on" és a „let's go" által feltüzelt GB így sem jelentett túl sok veszélyt Adam Dennis kapujára. Nem úgy az olaszok, akik viszont sokszor túlcifrázták a támadásokat. Még azt is, amikor Stephen Murphy kapuja mögé kikorcsolyázva a palánknál megállított egy korongot, amivel pont a mögötte lendülettel érkező olasz kanyarodott a kapu elé. Murphy azonban védésével gyorsan helyre hozta a hibáját, hogy a végjátékban újabb bravúrt mutasson be (2–1).

3. harmad

A változatosság kedvéért az olaszok ezt a felvonást is gyors góllal kezdték, bár már a 43. percben jártunk. Mire vártak eddig? Vincent Rocco a bal oldalon tört be nagy lendülettel a brit harmadba, megkerülte a kaput, majd a túloldalon befékezett, és mivel védő még akkor sem ért oda rá, zavartalanul emelt a rövid, bal felsőbe. A gól utáni bedobásból az olaszok háromra növelték az előnyüket Markus Gander révén: mindössze 13 mp telt el a két gól között. Hideg zuhany! Az olasz kamuhoki, amely a feltétel nélküli támadás helyett a korong megtartását jelenti – bár sok pontos passzt és korit feltételez – jól működött, majd emberhátrányba kerülve igazából azt sem tudhattuk meg, milyen jól zárnak négy az öt ellen hátul – 46 mp pörgött le a kiállításból –, mert egy korongszerzés után a 49. percben létszámhátrányban(!) vihettek kettő az egy elleni kontrát. Luca Felicetti első szándékú közeli lövése még lejött Murphyről, ám éppen a túloldalon érkező Daniel Sullivan elé, akinek nem volt nehéz dolga az üres kapus ismétléssel. A hátralévő percekben egyik fél sem ütött már gólt, az olaszok olyan nagyon nem is akartak, a britek meg nem tudtak (5–1).

DIVÍZIÓ 1/A-S VILÁGBAJNOKSÁG, A-CSOPORT, BUDAPEST
3. FORDULÓ

OLASZORSZÁG–NAGY-BRITANNIA 5–1 (1–1, 1–0, 3–0)
Papp László Sportaréna, 700
néző. Vezette: Konc (szlovák), Meszynski (lengyel), Müller (svájci), Németh M.
OLASZORSZÁG: Dennis – Borgatello, Helfer, Gander, Insam, Bernard – Sullivan, Johnson, di Casmirro, Sirianni, Borrelli – Hofer, Marcheti, Fontanive, Kostner, Iannone – Egger, Ambrosi, Felicetti, Rocco. Szövetségi kapitány: Tom Pokel
NAGY-BRITANNIA: Murphy (Bowns) – D. Phillips, Meyers, Myers, Tait, Hill – Richardson, Weaver, Peacock, Dowd, Shields – Lee, Thomas, Clarke, Davies, Lachowicz – Boothroyd, Nell, Farmer, Owen, J. Phillips. Szövetségi kapitány: Tony Hand
Gól: 1:01 di Casmirro (Johnson, Sirianni – 1–0), 7:23 Farmer (Richardson – 1–1), 21:15 Iannone (Fontanive – ee., 2–1), 42:40 Rocco (Felicetti – 3–1), 42:53 Gander (di Casmirro – 4–1), 48:15 Sullivan (Felicetti – eh., 5–1),
Kiállítás: 8, ill. 12 perc