Jégkorong-vb: hiába lőtt Dél-Korea öt gólt, Japán nyert

2013.04.17. 14:51
Gólgazdag meccsen nyert Japán (Fotó: Jezoviczki Máté)
A Budapesten zajló divízió 1/A-s jégkorong-világbajnokság harmadik fordulójában Japán egygólos győzelmet aratott Dél-Korea felett. Utóbbi hiába lőtt nagyjából kétszer annyit kapura, szerzett öt gólt, amellyel négyszer egalizált, a végig vezető Japán nyert, és két vereség után az első pontjaihoz jutott a vb-n. A rendező magyar együttes 19.30 órától a legnagyobb favorit Kazahsztán ellen folytatja szereplését a vb-n, a találkozót a Nemzeti Sport Online hagyományos online tudósításban, valamint élőképes cikkben is közvetíti!

1. harmad

SZAVAZÁS

Mi lesz a Magyarország–Kazahsztán hokimeccs végeredménye a divízió 1/A-s vb-n?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A dél-koreaiakban élénken élhetett a hétfő este épp ellenünk megszerzett lendület és önbizalom, hiszen a papíron esélyesebb japánokkal szemben is felvállalták a gyors, nyílt játékot. Viszont hiába játszhattak létszámelőnyben is, a gól csak nem akart összejönni nekik, pedig a játékukban ezúttal is bőven benne volt. Ahogy az ilyenkor lenni szokott: az élet megbüntette őket, és hátrányba kerültek. Előbb csak létszámilag, aztán a 12. perc elején már az eredményt tekintve is. Szuzuki Takahito tett kapura közelről egy visszapaszt, ami a letérdelő Eum Hjun Szung mellett laposan surrant be a kapu jobb oldalába. A hátralévő időben egy-egy kiállítás maradt kihasználatlan, különben érdekes csata, egyenlő erők küzdelme zajlott a jégen (0–1).

2. harmad

A felvonás eleje a kiállításokról, a második része a gólokról szólt. A japánok sorra szedték össze a kisbüntetéseket, az ötödiknél Fukufudzsi Jutaka kapuja előtt egy kis nézeteltérés is támadt a hősiesen bekkelő japánok, és az egyre csalódottabban támadó dél-koreaiak között. A vége újabb japán kiállítás lett, majd a 29. percben dél-koreai egyenlítés: a távoli löket utáni lecsorgót Kim Ki Szung emelte be a jobb felsőbe jó reflexszel. Gondolták a japánok, ebből még gondjuk is lehet, gyorsan ráerősítettek, és a 30. percben fórból ismét vezetéshez jutottak: Kudzsi Suhej lőtte ki távolról a hosszú, bal felsőt. Dél-Koreát viszont nem olyan fából faragták – mi csak tudjuk –, a 32. percben másodszor is egyenlített. Egy gyors támadás után a korong visszakerült a kapu elé, ahol Li Jong Dzsun érkezett a második hullámban, majd az ő passzát Sin Szang Hun lőtte közelről a kapuba. Járt a köszönet viszont centertársának, aki egyszerűen kifékezte a japán bekket a kapu elől, így teret adva az érkezőnek. Felpörögtek az események, a japánoknak 18 mp kellett egy újabb fór gólra váltásához. A 34. percben Kavaj Takuma találatánál a dél-koreai védelem nem állt a helyzet magaslatán. Sőt, a 35. percben már öt az öt ellen sem, a visszatett korongot az üresen felejtett Mitamura Kohej vágta be kapásból. És még ezzel sem volt vége! A 37. percben úgy szépítettek a kettős emberelőnyben lévő dél-koreaiak, hogy a végül asszisztos Kim Ki Szung kapásból lőtt kapura, de eltört a botja, az arról lecsorgó viszont a szélen így lett jó a honosított Radunske Brocknak, aki élt a lehetőséggel. A vb eddigi leggólerősebb harmadát láthattuk, a különbség a végére azonban megmaradt (3–4).

3. harmad

Nagyon odatette magát Dél-Korea a harmad elején, öt az öt ellen is olyan nyomást gyakorolt Japánra, mintha fórban játszott volna. A saját harmadukba beszoruló japánok nem is bírták ki: a 45. percben Szin Szang Vu volt eredményes. Erre a 46. percben postafordultával jött a japánok válasza: Kavasima Makoto bombázott távolról a bal felsőbe. Furcsa góllal egyenlítettek még abban a percben a dél-koreaiak, egy középre lőtt, de felpörgő korongot kézzel akart elütni pont Kavasima, de pechjére, amúgy vízilabdás módon saját kapujának a bal felső sarkába rántotta be a pakkot. Kivédekezett emberhátrány után jutottak vezetéshez a japánok, bár Keller Aaron 51. percben szerzett találatához némi videózás is szükségeltetett. A kontra végén a második szándékú lövés kötött ki a dél-koreai kapuban, de közben egy érkező bekk bevetődve elrúgta a kaput. Későn… A japánok ezt követően nem engedték magukra az ellenfelet, majd az 54. percben büntetőt lőhettek. Egy védésnél a gólvonalon háton fekvő, kiszolgáltatott Eum Hjun Szung dobta el botját és vele a kesztyűjét, de megérte: a helyzet is kimaradt – pedig... –, majd Mitamura Kohej kihagyta a büntetőt. A 60. percben Radunske álompasszával Kim Szang Vuk került ziccerbe, de Fukufudzsin nem tudta átgyűrni a korongot. Időt kért Dél-Korea, a hátralévő 51 mp-re Eum Hjun Szung kapus ki sem korizott, de hiába lőttek, negyedszer már nem tudott egyenlíteni (5–6).

DIVÍZIÓ 1/A-S VILÁGBAJNOKSÁG, A-CSOPORT , BUDAPEST
3. FORDULÓ
DÉL-KOREA–JAPÁN 5–6 (0–1, 3–3, 2–2)
Papp László Budapest Sportaréna, 300
néző. Vezette: Szidorenko (fehérorosz), St. Jacques (kanadai), Nagy A., Waldejer (norvég),
DÉL-KOREA: Eum Hjun Szung – Li Don Ku, Kim Tung Hvan, Kim Von Jung, Szin Szang Vu, Cso Min Ho – Kim Vu Jung, Kim Jun Hvan, Pak Vu Szang, Sin Szang Hun, Li Jong Dzsun – O Hjon Ho, Jun Kjung Von, Jun Dzsi Man, An Hjun Min, Kvon Te An – Kim Hje Ok, Kim Szang Vuk, Kim Ki Szung, Radunske Brock. Szövetségi kapitány: Bjun Szun Vuk
JAPÁN: Fukufudzsi – Keller, Hasimoto, Kavaj, Tanaka G., Kudzsi – Haga, Janadori, Szuzuki, Jamasita, Tanaka R. – Jamada, Kavasima, Oszava, Takahasi, Mizuucsi – Szato, Szaszaki, Mitamura, Ueno, Takagi. Szövetségi kapitány: Mark Mahon
Gól: 11:02 Szuzuki (Kavaj, Keller – ee., 0–1), 28:02 Kim Ki (Radunske, Kim Tung Hvan – ee., 1–1), 29:57 Kudzsi (Keller – ee., 1–2), 31:16 Sin Szang Hun (Li – 2–2), 33:30 Kavaj (Szato, Haga – ee., 2–3), 34:05 Mitamura (Szato, Haga – 2–4), 36:36 Radunske (Kim Ki Szung, Kim Szang Vuk – kettős ee., 3–4), 44:30 Szin Szang Vu (Cso Min Ho, Kim Szang Vuk – 4–4), 45:11 Kavasima (Oszava – 4–5), 45:56 Kim Vu Jung (5–5), 50:30 Keller (Takagi, Szato – 5–6),
Kiállítás: 10, ill. 18 perc