Jégkorong-vb: a második sima olasz győzelem

2013.04.15. 14:26
A kék mezes olaszok a japánokat is legyőzték (Fotó: Jezoviczki Máté)<br />
A Budapesten zajló divízió 1/A-s jégkorong-világbajnokság második fordulójában második győzelmét aratta a feljutás egyik favoritjának számító olasz együttes. A Dél-Korea elleni shotoutos nyitány után ezúttal Japánt intéztek el könnyedén. A rendező magyar együttes 19.30 órától Dél-Korea ellen folytatja szereplését a vb-n, a találkozót a Nemzeti Sport Online hagyományos online tudósításban, valamint élőképes cikkben is közvetíti!

1. harmad

Fél percet sem kellett várni az első olasz lövésre, tíz mp-vel később már úgy felállt a favorit a támadó harmadban, mintha fórban játszott volna, a mérkőzés 83. mp-ben pedig már megvolt az első góljuk is, ami David Borrelli érdeme volt. Ezt követően kiegyenlítődött a játék, sőt, a japánok lövésekig is jutottak, a 9. percben pedig a kapuvasat is meglőtték. A játékrész második szakaszában az olaszok három fórt hagytak ki, a harmadikban konkrétan kapura sem tudtak lőni (1–0).

2. harmad

SZAVAZÁS

Mi lesz a Magyarország–Dél-Korea hokimeccs végeredménye a divízió 1/A-s vb-n?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Kedélyes hétfő korai délutáni hokizás folyt a jégen, az olaszok akarták, de nem tudták irányítani a játékot, a japánok inkább erőlködtek, de azért némi veszélyt is jelentettek. A 26. percben hatfős kakaskodás jött össze a japán kapu előtt, de az ügy komolyságát jelzi, hogy pofon sem csattant, és kiállítást sem osztottak ki a csíkosok. A 29. percben az olaszok korival megmozgatták a japán védelmet, majd a lecsorgó korongot Armin Hoffer hét méterről, középről védhetetlenül vágta a jobb felsőbe. Fáradt az ázsiai gárda, az addig is több remek hárítást bemutató Fukufudzsi Jutakától már bravúrokra is szükség volt. A 35. percben vezetett olasz kontránál azonban már ő is tehetetlen volt, a pontos passzt a hosszún megkapó Patrick Iannonének nehezebb lett volna kapu mellé lőni, mint a hálót megzörgetni. Biztosan vezettek az olaszok, győzelmüket semmi veszély nem fenyegette, a japánok még úgy sem, bár Tom Pokel, az olaszok szövetségi kapitánya az öt kihagyott fór miatt aligha dicsérte meg övéit az öltözőben (3–0).

3. harmad

A 42. percben végre Japán is emberelőnyhöz jutott, de nem tudott élni vele. Viszont két lövéssel megdolgoztatták a második shotoutja felé robogó olasz kapust, Adam Dennist. A hatodik olasz fórból azért összejött az első emberelőnyös gól is, csakhogy megnyugodjon a kapitány. A 46. percben Iannone a jobb oldali bedobópont közeléből zúdított kapásból a kapu bal oldalába egy korongot, a jobb kapuvastól érkező Fukufudzsinak esélye sem volt hárítani. Alapvetően ugyan sportszerű volt a meccs, a 48. percben mégis a tizedik kiállítást fújták be a sporik, a japánok pedig négy a három ellen csak begyötörték a becsületgóljukat. Bár Tanaka Go 49. percben, balról megküldött lövésében Dennis is benne volt, aki nem zárt tökéletesen a röviden. Az olasz kapus egy akciónál helyre tette az önbizalmát, majd olasz hátrányban a kapuvas segítette ki. Az 55. percben másfél perces kettős emberelőnyhöz jutottak a japánok, akik időkéréssel kezdték ezt a periódust. Dennis védett négyet, míg egyszer a szerencse is vele volt, a japánok nem jutottak közelebb az ellenhez (4–1).

DIVÍZIÓ 1/A-S VILÁGBAJNOKSÁG, A-CSOPORT , BUDAPEST
2. FORDULÓ
OLASZORSZÁG–JAPÁN 4–1 (1–0, 2–0, 1–1)
Papp László Budapest Sportaréna, 300
néző. Vezette: Bergamelli (francia), Szergejev (orosz), Hull (kanadai), Waldejer (norvég)
OLASZORSZÁG: Dennis – Borgatello, Egger, Gander, Insam, Bernard – Sullivan, Johnson, di Casmirro, Sirianni, Borrelli – Hofer, Marcheti, Fontanive, Kostner, Iannone – Ambrosi, Helfer, Felicetti, Rocco. Szövetségi kapitány: Tom Pokel
JAPÁN: Fukufudzsi – Keller, Hasimoto, Szuzuki, Jamasita, Tanaka R. – Haga, Janadori, Kavaj, Tanaka G., Kudzsi – Jamada, Kavasima, Mitamura, Szato, Ueno –,– Szaszaki, Oszava, Takagi, Takahasi, Mizucsi. Szövetségi kapitány: Mark Mahon
Gól: 1:23 Borrelli (Johnson, Sirianni – 1–0), 28:58 Hofer (Bernard, Borgatello – 2–0), 34:54 Iannone (Bernard, Johnson – 3–0), 45:25 Iannone (Hofer, Fontanive – ee., 4–0), 48:07 Tanaka Go (Kudzsi – ee., 4–1),
Kiállítás: 12, ill. 14 perc