Jégkorong Mol Liga: nincs bajnokavatás, nyert a Brassó

2014.03.17. 20:50
Az ASC Corona Brasov kiharcolta a hatodik meccset a jégkorong Mol Liga döntőjében, miután 3–2-ra győzni tudott az Érsekújvár vendégeként, így felzárkózott 3–2-re az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharcban.

Hazai jégen dönthette volna el a finálét az Érsekújvár, ha legyőzi a Brassót a párharc ötödik mérkőzésén. A vendégek azonban remekül kezdték a találkozót, már az első percben megszerezték a vezetést Antal Zsombor találatával. A házigazda öt perccel később egyenlíteni tudott, Albin Podstavek volt eredményes. Az első harmad vége előtt egy másodperccel fordított az Érsekújvár, Marek Uram közvetlen közelről lőtt a hálóba. (2–1) (2–1)

A második harmad csak egy gólt hozott, az pedig brassói volt: egy gyors kontra végén Molnár Zsolt volt eredményes. A harmadik játékrészben is egy találat esett, ezúttal is a vendégek köszöntek be: a döntőben ötödik gólját szerző Zsók Levente volt eredményes. A hajrában hiába játszott vészkapussal és tett meg mindent az egyenlítésért a hazai csapat, nem jött össze, így hatodik meccsre kerül sor. (2–3)

Legközelebb így március 20-án, csütörtökön csapnak össze az együttesek, Brassóban.