Jégkorong, Mol Liga: az FTC hat gólt vágott az Újpestnek

2013.09.23. 20:06
A jégkorong Mol Liga hétfői játéknapján a Ferencváros Pesterzsébeten 6–1-re kiütötte a továbbra is nyeretlen Újpestet.
A két klub vasárnap este még a Puskás Ferenc Stadionban labdarúgó-mérkőzésen mérte össze az erejét (3–1-re nyertek a zöld-fehérek),(3–1-re nyertek a zöld-fehérek), ezúttal pedig a jégkorongpályán került sor derbire.

A lila-fehérek az előző meccsükön Miskolcon megszerezték első pontjukat, hosszabbításban azonban így is kikaptak a Jegesmedvéktől (1–2), ahogyan a Ferencváros is ráadásos miskolci vereséggel hangolt (4–5) az összecsapásra.

Az első harmadban a 11. percig tartotta magát a vendégcsapat, ekkor Kiss Gábor törte meg a jeget, no, nem szó szerint persze (1–0).

A második felvonásban a hazaiak másfél perc alatt tekintélyes előnyre tettek szert, előbb Borbás Gergely, majd Andreas Lindquist talált be, így a záró harmadra háromgólos ferencvárosi előnnyel érkeztek a csapatok (3–0).

Mikael Potila találatára ugyan Fekti Ádám még felelt az újpestiek részéről (4–1), ennél közelebb azonban már emberelőnyben sem tudtak kerülni, sőt, Potila üres kapus, majd Antti Ojanen emberhátrányból szerzett gólja kiütéses ferencvárosi sikert eredményezett (6–1).

A játéknap másik mérkőzésén a Corona Brasov Petres Magor Tivadar góljával szerzett vezetést az első harmad hajrájában a Csíkszereda ellen, majd a második felvonásban Václav Novák egyenlítése után János Imre is eredményes volt (2–1). A végig szoros mérkőzés az utolsó előtt másodpercben dőlt el, Robert Gliga 59:59-nél ütött az üres kapuba (3–1).

JÉGKORONG, MOL LIGA

FERENCVÁROS-ESMTK–UTE 6–1 (1–0, 2–0, 3–1)
Pesterzsébet, 400
néző. V: Németh, Mayer, Soós D., Berger
FTC: Meravy – Géczi, LINDQUIST 1, Dancsfalvi, Berta (1), BORBÁS 1 – Eriksson (1), Mestyán (1), POTILA 2 (1), Pál Z. (2), KISS G. 1 (2) – Lencsés, Wéber, Ojanen 1, Sijka (1), Fodor Cs. Edző: Dobos Tamás
UTE: Pleszkán – Maklári, Sommer, Coleman, Virág Cs., Sweeney – Bereczki, Horváth A., Pichler, Papp Cs., Ódry – Vecaj, Kuusk, Reiter, Fekti 1, FARKAS (1) – Dorner, Kovács V., Dömötör, Jankovics. Edző: Ancsin János
Kiállítások: 6, ill. 12 perc
Dobos Tamás:
– Jó időben szereztük a gólokat. Nem volt könnyű feltörni az Újpest védelmét, de utána már kinyíltak hátul, és egyszerűbb dolgunk lett.
Ancsin János: – Hajtós meccsen a tapasztaltabb csapat nyert, négy egy után kockáztattunk, ezért lett ekkora a különbség. De a legnagyobb gond, hogy nem tudunk gólt lőni, és amíg ez nem megy, addig meccset se nyerünk.

CORONA 2010 BRASOV (romániai)HSC CSÍKSZEREDA (romániai) 31 (1–0, 1–1, 1–0)
Brassó. V:
Lascar (román), Juhász, Kormos, Székely G.
Brassó: POLC Nagy Cs., Hietamäki, GLIGA 1, Saluga, Bonar (1) Wehrs, Piszarenko (1), Péter R., Molnár Zsolt, Virág Csanád Mastaleriu, JÁNOS 1, PETRES 1, Zsók (1), Antal Zs. (1) Oprea, Péter Zs., Dumitru, Bálint Zs. Edző: Kjell G. Lindqvist
HSC: Kozuch Hruby, Góga, Molnár Zsombor (1), Becze T., NOVÁK 1 Papp Sz., Kósa, Szőcs, Molnár Zoltán, Bíró T. Bors, Flinta, Farkas T., Mihály E., Moldován Adorján, Nagy I., Hildebrand, Péter L., Bíró O. Edző: Gál Sándor
Kiállítások: 8, ill. 8 perc + 10 perc fegyelmi (Becze T.)

1. Dab.Docler 8 5 2 1 34–15 +19 19
2. ASC Corona Brasov 8 5 2 1 32–22 +10 17
3. HC Nové Zámky 7 4 1 2 28–24 +4 13
4. Miskolci Jegesmedvék 7 2 3 2 25–19 +6 12
5. Ferencváros Budapest ESMTK 8 2 1 2 3 29–29 0 10
6. HSC Csíkszereda 8 2 1 1 4 24–30 –6 9
7. UTE 8 1 7 8–41 –33 1