Jégkorong, Mol Liga: a Vasas tönkreverte a Ferencvárost, nyert a Dab

2010.11.21. 20:19
Földrengésszerű vereséget szenvedett hazai pályán a nyáron nagy terveket szövögető, remekül erősítő, de végül a szezonban vesszőfutást tartó, már edzőt is váltó Ferencváros, amely vendégeként a Vasas aratott nyolcgólos, kiütéses diadalt.

Az esélyeknek és a papírformának megfelelően a Dab.Docler pályaválasztóként biztosan, négy góllal nyert a Brasov ellen. A Miskolc Bukarestben oktatott, a Fehérvár nem volt partiban a Csíkszeredával.

A játéknapot követően a kanadai táblázatot a miskolci Joshua Bonar vezeti 47 ponttal (20+27), a 45 pontos csíkszeredai Vaclav Novak (20+25) és a 40 pontos csíkszeredai Lubomir Hurtaj (17+23) előtt.

A kapusoknál a Vasas két hokisa áll az élen. Az FTC ellen shutoutot produkáló Rajna Miklós 94.26 százalékkal az első, Kiss Tamás 93.43 százalékkal a második. A harmadik a hetek óta sérült dunaújvárosi Peter Sevela (93.04).  Az alapszakasz november 23-án, kedden négy mérkőzéssel folytatódik. A nap nagy kérdése, hogy a 0–8 sokkja után a Brassó ellen hazai környezetben képes lesz-e talpra állni a Ferencváros?

JÉGKORONG, MOL LIGA, ALAPSZAKASZ
DAB.DOCLER–FENESTELA 68 BRASOV 7–3 (3–1, 2–1, 2–1)
Dunaújváros, 500 néző. V: Babic, Abonyi, Wolf
DAB: Lindström – Pozsgai (1), Hegyi, Metcalfe 1 (1), MacSwayn 1, Magosi – Varga M. 1 (1), Martinka, PAVUK 1 (2), VIRÁG T. 2, Azari 1 – LENCSÉS, TŐKÉSI, PAPP V. (2), Galanisz, Kiss Á. – Győri, Szilassy, Papp Cs. Edző: Jonathan Patrick MacCallum
BRASOV: POLC – Kaljuste, FILIP, ANTAL ZS. 2, Pál, SZŐCS 1 – ADORJÁN (2), Solti, Kiricsenko, Zsók, Nyerges – Nagy Cs., Laczkó A., Kertész, Lőrincz, Sikó – Laczkó D., Szőgyör, Dávid A. Edző: Antal Előd
Kiállítások: 16 + 10 perc fegyelmi (Metcalfe), ill. 24 + 20 perc fegyelmi (Nagy Cs., Pál Z.)
J.P. MacCallum: – Egy–két hibától eltekintve jól játszottunk, különösen a Papp, Pavuk, Virág hármas. Két héten belül ez volt az igazi éles meccsünk, ennek megfelelően elégedett vagyok a látottakkal.
Antal Előd: – Az elejétől kezdve lendületesebben játszott a Dab, az első pillanattól fogva fölénk kerekedett. Csak apró fellángolásaink voltak, a kispadunk is túl rövid volt. Nem tudtuk felvenni a lépést, megérdemelten nyert a Dunaújváros.

FTC ORANGEWAYS–VASAS HC 0–8 (0–3, 0–1, 0–4)
Pesterzsébet, 300 néző. V: Gebei, Dedő, Németh M.
FTC: Budai (Pleszkán) – Mamics, Székely–Mádai, Peterdi, Borbás, Dancsfalvi – Eade, Bontovics, Jánosi, Nagy L., Kiss G. – Ványi, Vychodil, Majoros, Hoffmann, Borsos – Barabás, Marosi, Galló, Transca. Edző: Prakab Gábor
VASAS: Rajna – Kangyal (1), SVASZNEK, SABOL 2 (1), Szappanos 1, Gröschl 1 (1) – Szirányi 1, Szajbert K., Gergely, BERTA (3), SÁNDOR 1 (2) – Hüffner (1), Sille 1, Somogyi, Pavlis, Maszlov 1 – Fodor Cs. (2), Hardi (2). Edző: Risto Kurkinen
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Prakab Gábor: – Vagy új edzőre, vagy új csapatra van szükség.
Risto Kurkinen: – Az első és a harmadik harmaddal teljesen elégedett vagyok, a másodikban sajnos, kissé elkényelmesedtünk. Úgy érzem, az ellenfél körülbelül a negyedik gól után már feladta a mérkőzést.