Jégkorong: ikszelt a Volán, nyert a Fradi, kikapott a DAB

2014.08.23. 09:31
A Docler-kupa tavaly hagyományteremtő szándékkal jött létre, és akkor a német másodosztályú Bietigheim Steelers nyert, amely viszont az idén nem vesz részt a tornán. A Dab.Docler jégkorongcsapata ellenben új edzői stábbal és átalakult kerettel vág neki az évadnak. Az első felkészülési mérkőzéséből rögtön nemzetközi derbi lett a francia bajnok Rapaces de Gap ellen.
A találkozó elején látszott a hazaiakon a rozsda, kicsit nehezen vették fel az Acélbikák a tempót. A vendégek többször is veszélyeztettek, de Sevela Peter állta a rohamokat, és az enyhe mezőnyfölény a harmad végére kiegyenlítődött. A második játékrészben négy kiállítást is kaptak a hazaiak, de nem tudtak élni egyikkel sem, bár ekkor már az újvárosiak játszottak kisebb fölényben. Két harmad után úgy látszott, egygólos mérkőzés lesz, ám a harmadik harmadban változott a helyzet.A 42. percben Valchar ért bele Wahl lövésébe, amely becsapta Sevelát, s máris vezetett a Gap. Négy perc múlva a kiugró Peterdi kapott korongot Pozsgaitól a saját harmadából, a ziccert nem is hibázta el: 1–1. A 48. percben pedig már a DAB vezetett, Somogyi harcosan tört kapura, majd lövése a francia kapusról Peterdi elé pattant, aki közelről a kapuba emelt. Sajnos nem sokáig örülhetett a hazai közönség, egy perc múlva már újra döntetlen volt, Langlais Chad passzát Golicic Bostjan értékesítette (2–2). Mindkét csapat ki akarta csikarni a győzelmet, ezért nyílt támadójáték folyt, amelyből végül a vendégek jöttek ki győztesen. Az 55. percben Nicholas Pard szólózott a jobb szélen és Sevela lábai közt lőtt a kapuba, majd egy perc múlva ő passzolt Mikael Perez elé, s eldőlt a meccs. A kegyelemdöfést az utolsó percben Sébastien Rohat adta meg, aki a francia kapu előtt egy korcsolyáról lepattanó korongot küldött a kapusát lehozó Acélbikák üresen maradt kapujába, a vége tehát 2–5.JÉGKORONG