nemzetisport.hu 2016.10.18 21:41 Frissítve: 2016.10.19 00:02

Jégkorong EBEL: hiába vezetett kétszer is két góllal a Volán

Az osztrák jégkorongbajnokság (EBEL) keddi játéknapján a Fehérvár AV 19 hosszabbításban kikapott otthon a cseh Znojmótól.

A fehérváriak nem tudták megőrizni kétgólos előnyüket (Fotó: Földi D. Attila)

Pedig jól kezdett a magyar csapat, Christopher Bodo és Kevin Sagert találatával a 17. percben már 2–0-ra vezetett.

A második harmadot félelmetesen megnyomta a vendégcsapat, a liga hivatalos honlapjának statisztikája szerint 23-szor vette célba a hazai kaput, de Rajna Miklóst csak egyszer tudta mattolni – cserébe Bodo újabb gólt szerzett (3–1).

De ez sem volt elég a győzelemhez, Tomás Plíhal és Michal Vodny a harmadik harmadban ledolgozta a cseh csapat hátrányát, majd a ráadásban Libor Sulák 7 másodperc után eldöntötte a meccset (3–4).

JÉGKORONG EBEL
FEHÉRVÁR AV19–ORLI ZNOJMO (cseh) 3–4 (2–0, 1–1, 0–2, 0–1) – h. u.
Székesfehérvár, 2646 néző. V: Nikolic (osztrák), Zrnic (szlovén), Nagy A., Soós
FEHÉRVÁR:
 Rajna – Szirányi B., Szaller – Owens (1), Manavian – Sagert 1, Orbán A. – Láday, Szabó B. – Sárpátki, B. Orban (1), Sofron – Kóger D., Sarauer (2), Bodo 2 – Courchaine, Vas J., Maylan – Reisz, Kocsis, Vincze P. Edző: Benoit Laporte
ZNOJMO: Schwarz – Sulák 1, A. Lakos – Reznícek (1), Lattner – Stehlík, Biro – McMonagle, Györi – Cíp (1), Plíhal 1 (1), Wronka (1) – Vodny 1 (1), Pucher (1), Tomas – Hughesman, Da Costa, Seda – Beroun (1), Bartos (1), P. Novák 1. Edző: Jirí Reznár
Benoit Laporte:
 – Vannak tapasztalt játékosaink, akiknek meg kellene nyerniük az ilyen meccseket, és most nem sikerült. Az utolsó két kapott gólunknál egyértelműen megállapítható, hogy tapasztalt embereink nem voltak elég határozottak a kapunk előtt. Ugyanakkor a fiataljaink játéka tetszett, Kocsis sora és Szabó Bence is jól hokizott. Bizonyítottuk, hogy a liga bármely csapatával felvesszük a versenyt, csak a legjobb embereinknek megbízhatóbban kell teljesíteniük.
Jirí Reznár: – A második harmad sokkal jobban alakult, mint az első, aktívabbak lettünk, betaláltunk. A harmadikban ugyanígy akartuk folytatni: mindig a jó védekezés az alapja a jó támadásnak és a helyzetek kialakításának, most is így volt. A hosszabbításból pedig nyilván mi jöttünk ki boldogabban.