Jégkorong, EBEL: a Fehérvár idegenben legyőzte a ligaelsőt!

2017.11.17. 21:41
Mac Carruth fantasztikus teljesítményt nyújtott a fehérvári kapuban (Fotó: Fehérvár AV19 Facebook/Soós Attila)
Remek eredmény: a Fehérvár idegenben 1–0-ra legyőzte a listavezető Vienna Capitalst az osztrák profi jégkorongbajnokság (EBEL) pénteki játéknapján!

A lendületes hokit, kevés játékmegszakítást hozó első harmadban nem született gól, a másodikban viszont igen: a 35. percben Jeff LoVecchio a támadóharmad közepéről a hazai kapuba vágta a korongot (0–1).

Nem sokkal később Jean-Philippe Lamoureaux, a bécsiek kapusa súlyos sportszerűtlenségért ötperces kiállítást kapott, csakhogy a magyar csapat nem tudott élni a lehetőséggel.

Az utolsó harmadban nagy tempót diktáltak a hazaiak, időnként óriási nyomás nehezedett a fehérvári kapura. Az utolsó másfél percre mezőnyjátékos váltotta a száműzött Lamoureaux helyett védő Matthias Tschrepitschet, sőt a befejező hat másodpercre még egy emberhátrány is beesett – de a pakkot nem sikerült bepréselni a remek napot kifogó Mac Carruth kapujába.

Nagy meglepetésre győzött a Fehérvár, és ezzel visszavágott az idénynyitón hazai jégen elszenvedett 9–1-es vereségért.

JÉGKORONG, EBEL
VIENNA CAPITALS (osztrák)–FEHÉRVÁR AV19 0–1 (0–0, 0–1, 0–0)
Bécs, 4350
néző. V: Baluska (szlovák), Trilar (szlovén), Rakovic (horvát), Soós D.
VIENNA: Lamoureux (Tschrepitsch) – Fraser, Klubertanz – Cuma, McKiernan – Hackl, Brocklehurst – S. Bauer; Pollastrone, Holzapfel, P. Schneider – Nödl, Vause, Rotter – Wukovits, Sharp, Tessier – Fischer, Nissner, Hartl. Edző: Serge Aubin
FEHÉRVÁR: CARRUTH – Harty, Vidmar – Uotila, Manavian – Stipsicz, Szabó D. – Szabó B.; Kóger D., Hári J., Erdély – Luttinen, Latendresse, Gilbert – LOVECCHIO 1, MUSIC (1), Vincze P. – Szabó K., Reisz, Sárpátki. Edző: Benoit Laporte
Fegyelmi büntetés: végleges fegyelmi (Lamoureux)
Kapusok: Lamoureux 94.1%, Tschrepitsch 100%, ill. Carruth 100%. Lövések: 43 (11, 11, 21), ill. 23 (7, 14, 2). Emberelőnyök: 3/0 (–, 1/0, 2/0) , ill. 1/0 (–, 1/0, –). Büntetőpercek: 27 (–, 27, –), ill. 8 (–, 4, 4)
Benoit Laporte:
– Idegenben nyerni a listavezető ellen nagy fegyvertény. Keményen dolgoztunk, nagyon sokat blokkoltunk, a kapusunk pedig rengeteg védéssel járult hozzá a sikerhez!